Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

Alanis

Primus registratum
Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

Mbaron filmi i mbremjes, fikni televizorin ose lini babain tuaj duke degjuar lajmet e fundit, shkoni ne dhomen tuaj, fikni driten dhe shtriheni.
Hapni perseri syte dhe eshte erresire. E vetmja gje qe shikoni jane disa silueta te orendive te dhomes tuaj. Doni t'i jepni drite atij vendi?
Per te shkuar te celesi i drites eshte nje rruge e gjate. Atehere mbyllni syte dhe mendoni, enderroni...por cfare...ke? Mundhouni t'i shkruani endrrat tuaja...
 

Ad extremis

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

Erresire totale,dhoma ime...kendi ne te cilin mendimet e mia kalojne cdo kufi.E mbledhur ne vetvete,duke shternguar nje jastek i cili simbolizon njeriun qe mbushi ditet e mia.Kalojne minutat,kalojne oret por nuk arrij te marr gjume...dhe ashtu si gjysme fjetur imagjinoj sikur vendin e jastekut ta zinte njeriu qe misheron dashurine time te zjarrte.Te mund ta perkedhelja,ti puthja cepin e buzeve,ta shterngoja fort deri ne mengjes nga frika qe rrezet e para te diellit do merrnin me vete dhe castet tona te paharrueshme...
 

Herkuli

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

terr. Nje ndricim nga qosha e dhomes. Eshte nje zjarr! Aha nje zjarr! sikur te kisha nje qingj e ta piqja ne hell, sikur edhe me shkopin e perdes! Aha shkopi i perdes, perdja (perfshire nga flaket).

Zgjohu mor budall se po te merr flak shtepia!
 

bellissima

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

Erresire, e erret si nata ne shpirtin tim...dhe un qe te mendoj ty...qe mbyll syt dhe te ndjej te te puth shpenguar...ja buzet e tua po i prekin te miat, njesoj si te ishin te verteta por kjo zgjat vetem nje moment se me pas...me pas un perseri kuptoj se ti tani nuk je me mua...ti tani sheh endrra...fle si nje femije i vogel...dhe un rri e te veshtroj ne imagjinaten time...me syt mbyllur ne erresire krijoj erresiren me te thelle e me te heshtur, por ate erresiren e mbushur plot mall e dashuri, un te vizatoj ty ne erresir dhe po ty te fshij me yjet qe shoh ne dritare...erresira je ti...drita qe do te lindi neser je ti...endrra ime je ti...jeta...ah...jeta ime?Je prap TI!

Te dua!
 

Herkuli

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

ndersa une moj Bukuroshe ne qoshen tjeter te botes, tek veshtroj tavanin e veshur me drita te kuqe, tymos nje duhan. Veshtroj perreth. Nje trup mesogruaje qe dergjet gjysem lakuriq ne te njejtin shtrat me mua...shkund njeher koken sikur dua te shkund mendimin se te tradhetova per te disaten here....Por kjo fundja nuk eshte tradheti. Ti enderon! Ti enderon dike dhe ky nuk jam une...Ti enderon nje perfytyrimin tim..jo mua. Edhe kjo eshte tradheti bukuroshe... Edhe kete nate ti me tradhetove....Asnje nate per mua te gjorin...sikur te mos gdhinte kurre.
 

hasan aga

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

une punoj naten kshtu qe sa here shkoj te fle eshte dite.
ka kohe qe s`kam pa terr...
 

Grenxa

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

Ku kam kohe me u mendu une moj xhan <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ,vije evdekur dhe vec gjumi me ze ne kembe <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Tani kur kam nge mendoj se si doe vras kohen te nesermen.
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

<span style="font-style: italic">Edituar!</span> &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/wink.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
 

bebi

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

<span style="font-style: italic">Jashte teme!</span> &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/tongue.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

<span style="font-style: italic">Edituar (lene Munin ti ke ndonje gje per temen)</span>
 

bebi

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

<span style="font-style: italic">Pse s'pergjigjesh Blue! (edituar)</span>
 

Eldushe_Lepurushe

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

Un sa here shkoj me fjet me ze gjumi menjehere sa e ve koken ne jastek.... &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/smile.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
 

sweet eda

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

mendohem pse spo me ze gjumi tashi...kthehu kjen kthehu anej, vetem tek gjumi punon truni
 

bellissima

Primus registratum
Re: Mendimi qe ju mundon para nje nate te gjate.

Mendimi qe me mundon cdo nat esht frika e largimit te tij...dhe un qe perlotem se e dua ta kem gjithmon pran!
 
Top