Makinat luksoze

Njoftime

Primus registratum
Makinat luksoze

Tek kjo teme do preferoja te vendosnim vetem foto dhe ndonje te dhene mbi çmimin e perafert te makinave qe mund te konsiderohen luks dhe kushtojne me shume se 100,000 dollare.

Ferrari 430 me nje çmimi mbi 230,000 dollareLamborghini Murcielago mbi 260,000 dollare

 

Njoftime

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Rolls Royce - Phantom me çmim mbi 320,000 dollare


Porsche Carrera GT 2005 me çmim mbi 400,000 dollare

 

D-J

Forumium maestatis
Re: Makinat luksoze

lamborghini dhe ferrari sjane luksoze por jane sportive. ato as radio skane brenda. sjane luksoze se jane si me hyp ne F16 avion luftarak dhe jo si jet personal

fantomi siper po qe ka rival Maybah nga mercedez qe bo pak a shume isoj

shif dhe Bently nja £150000

ke bugatin e ri qe bo nja £600000

porsche GT £250000

Ford GT nja £120000

harrova Mc Laren ne Park lane, me timon ne mes, i kom hyp vete. ne tako kuptohet /pf/images/graemlins/laugh.gif

kurse une kom nje Ferrari acer /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Njoftime

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Ok mbase ke te drejt ne percaktimin e sakte te makinave luksoze. U shpreha qe jane luks duke u bazuar vetem tek çmimi.
 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Aston Martin V8 Vantage Coupe-e ka cmimin mbi 110,000 dollareCadillac XLV-R, cmimi 100,000$

 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Mercedes S 600 sedan, viti i prodhimit 2006 - cmimi fillon nga 145,000 dollare

 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Makina me e shtrenjte ne bote per 2006-en
Bugatti Veyron 16.4
Country of Origin: France
Price: €1,000,000 ($1,192,057)

Makina e dyte me e shtrenjte
Pagani Zonda Roadster F C12S 7.3
Country of Origin: Italy
Price: $667,321

 

ujku81

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Ti e shite ate Fiat 126 qe ke pat apo e ke akoma? /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tipsy.gif
 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Ujku mos me le me rrejt he? /pf/images/graemlins/laugh.gif

Makina e trete me e shtrenjta ne bote per 2006-en
SSC Ultimate Aero
Country of Origin: U.S.
Price: $654,500 (U.S.)
...makina e katert me e shtrenjta

Leblanc Mirabeau
Country of Origin: Switzerland
Price: €543,000 ($645,084, global)

 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Makina e peste
Saleen S7 Twin Turbo
Country of Origin: U.S.
Price: €535,000 in Europe ($637,723)
Price in U.S.: $555,000Makina e gjashte
Koenigsegg CCR
Country of Origin: Sweden
Price: €458,000 in all regions except U.S. ($545,568)
Price in U.S.: $540,000

 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Makina e tete me e shtrenjtesikurse e permendi dhe DDD eshte;

Mercedes-Benz SLR McLaren
Country of Origin: Germany
Price: $452,750 (U.S.)Makina e tete eshte nje:

Maybach 62
Country of Origin: Germany
Price: €376,200 ($448,153, Europe)
Price in U.S.: $385,250

 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Makina e nente me e shtrenjte eshte:
Porsche Carrera GT
Country of Origin: Germany
Price: $440,000 (U.S.)dhe makina e dhjete me e shtrenjte eshte serisht nje Maybah

Maybach 57 S
Country of Origin: Germany
Price: €362,000 in Europe ($430,355)
Price in U.S.: $367,000Nje te tille si ky me siper kam pare dhe ne Tirane.
 
Re: Makinat luksoze

/pf/images/graemlins/tipsy.gif Ec ,o se le nam ...nuk blen shqiptari makine po nuk qe e vjedhur.. /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Makinat luksoze

Oh lalalalalala
Kjo eshte nje kryeveper arti dhe shpejtesie,fare rastesisht kam qene ne nje ekspozite ne Molsheim aty ku jane "siege" qendrore te BUGATTI-it dhe ... kam pare ca mostra te rralla motrat e kesaj te kuqes lart /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

EBM A po me ben nje xhiro me kete ketu??? /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/devil.gif

Makina me e shtrenjte ne bote per 2006-en
Bugatti Veyron 16.4
Country of Origin: France
Price: €1,000,000 ($1,192,057)

Hem ku shkoi foto /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

@d@

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

vdeksha une tani qe me je bo ti moderator ketu do shperngulem nga thashethemet /pf/images/graemlins/laugh.gif

Burri ate te tuqen do ma japesh nje xhiro /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

MLK

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

Ti je e ndame i i her se dashuroke gjith meshkujt /pf/images/graemlins/laugh.gif dasma u prish /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Daniel H

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
/pf/images/graemlins/tipsy.gif Ec ,o se le nam ...nuk blen shqiptari makine po nuk qe e vjedhur.. /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]
Nuk eshte teme marketingu kjo yll, ku une t'i bej reklame makinave te kompanise sime.
Thjesht keto jane per te zgjeruar pak horizontin dhe mesuar dy gjera me shume /pf/images/graemlins/tipsy.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

Dahlia mos po thoshe per kete Bughattin qe ka qene me i shtrenjti per 2005-en?

 

@d@

Primus registratum
Re: Makinat luksoze

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Po ti nuk gjete dot nje vend dhe nje menyre me romantike per te ma thene /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

[/ QUOTE ]

Mire e the le te flasim per makinat
/pf/images/graemlins/thumbsup.gif
 
Top