Liber i ri - ua keshilloj te gjitheve

LauraLaura

Primus registratum
Parajsa e gogoleve nga Daniel Pennac. Per çudi eshte perkthyer shume mire, une e kam lexuar ne origjinal dhe u habita qe edhe shqip eshte po aq i mire. Per te gjithe ata qe duan te lexojne nje gje ndryshe nga librat muhalebi.
 

LauraLaura

Primus registratum
Nuk e di kush ta ka thene, por une nuk jam as shkrimtare, as gjuhetare e aq me pak mesues letersie dhe kur e kam lexuar kam qene 18 vjeç... Isha ne nje periudhe shume te veshtire te jetes time dhe ky liber me beri te buzeqesh per nje kohe te gjate :)
nejse eshte çeshjte besimi dhe interpretimi.
 
S

Shkrimtariii

Guest
Ky eshte nje nder librat me te mire ne bote dhe ka fituar shume cmime.
E kam lexuar edhe une dhe eshte nje liber shume i bukur.
Tie všetky sú veľmi hlúpe.
 

Iliro Dardan

Valoris scriptorum
Po me terhiqa vemendjen ky liber.
PO ato fjalet e medhaja cfare jane?
do perdor webiste translate pe ta perkthyer.
 

Shkrimtari

Forumium maestatis
une ju sugjeroj te gjitheve te lexojne vetem kto 10 libra:
1. "Lahuta e Malcis" - Gjergj Fishta
2. "Vargjet e Lira" - Migjeni
3. "Vallja e Yjeve" - Lasgush Poradeci
4. "Gjenerali i Ushtrise se Vdkur" - Ismail Kadare
5. "Këngët e Milosaos" - Jeronim De Rada
6. "Baba Tomorri" - Cajupi
7. "Nepunesi i Pallati te Endrrave" - Ismail Kadare
8. "Historia e Skënderbeut" - Fan Noli
9. "Bageti e Bujqesia" - Naim Frasheri
10. "Nata e Ustikës" - Petro Marko
 
Top