Kush fiton kupen e Shqiperise.

DFV

Primus registratum
Kush fiton kupen e Shqiperise.

Ne ndeshjet e para te gjysem finaleve per kupen e
Shqiperise Dinamo dhe Partizani jane skuadrat
qe kane bere nje hape drejt finales.
Dinamo fiton ndaj Tiranes 3-1 ndersa Partizani
fiton ne Shkoder 2-0.
Neshjet e kethimit zhvilohen ne Tirane me 21 prill.
Kush, mendoni, jane skuadrat qe do ndeshen ne finale?
 

amaro2004

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

finalja PARTIZANI-Dinamo and ... the .. winner.. is...........

:rockband: /pf/images/graemlins/blush.gif P A R T I Z A N I /pf/images/graemlins/blush.gif :rockband:
 

rozart

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Fillimisht postuar nga amaro2004:
[qb] finalja PARTIZANI-Dinamo and ... the .. winner.. is...........

:rockband: /pf/images/graemlins/blush.gif P A R T I Z A N I /pf/images/graemlins/blush.gif :rockband: [/qb]
:thumbsup:
 

DFV

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Partizani?
Partizani imbushur me probleme.
Tani edhe traineri Mema eshte terhequr pas disa
mosmarrveshjeve me Beqirin dhe Ndreken.
Ne keto kushte edhe Partizani do e kete te veshtire per te marre kete trofe!
 

Guest
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

DFV e shikoj qe ke shume deshire te flasesh per futbollin shqiptar por ne shqiperi futbolli nuk luhet me kembe,sepse po te ishte keshtu Partizoni ka qene ekipi me i forte dhe me i kompletuar kete vit dhe befas shketerrohet kjo ndodh gjithmone me çdo ekip,kur duan me ja dhene Kampionatin nje ekipi tjeter si kete vit Tirones.

Dhe kur flitet per ekipin e Partizonit asnjeri nuk duhet te harroje qe eshte ekipi mi i forte i gjithe kohes ne Shqiperi dhe 60% e yjeve te SHqiperise kane dale nga ekipi i Kuqe-zive.

Vepron shume mire qe jep rezultatet e ndeshejeve
por jo shume koment se nuk ja vlen.

<Megjithate ky eshte mendimi im>
 

DFV

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

IDIANO-XHONS sigurishte une jam large dhe nuk kam mundur te shohe qofte edhe nje ndeshje te veteme
te kampinatit shqiptar, po ne se eshte vertet
ajo qe thua, kjo eshte nje turpe tjeter qe i
bashkangjitet asaj te politikes.
C'eshte e verteta kam lexuar ne gazete se nje nga lojtaret e Tiranes kishte shkruar ne fanelen e trupit (qe mbahet poshte asaj te sportit) fjalen
"Nano ik" dhe ky eshte nje turpe i pa imagjinushem
te pakten per ne qe jetojme jashte Shqiperise.
Ne keto kushte vetem per futboll nuk mund te flitet!!
Keshtu qe per mua je plotesisht i besushem, megjithese kam mendimin se Partizani do gjeje forca per tu ngjitur atje ku e meriton pavarsishte nga lufta qe i behet.
Pershendetje.
 

Prodigychild01

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Desha vetem te them.

/pf/images/graemlins/blush.gif /pf/images/graemlins/blush.gif /pf/images/graemlins/blush.gif Partizoni /pf/images/graemlins/blush.gif /pf/images/graemlins/blush.gif /pf/images/graemlins/blush.gif

:rockband:
 

amaro2004

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Fillimisht postuar nga DFV:
[qb] IDIANO-XHONS sigurishte une jam large dhe nuk kam mundur te shohe qofte edhe nje ndeshje te veteme
te kampinatit shqiptar, po ne se eshte vertet
ajo qe thua, kjo eshte nje turpe tjeter qe i
bashkangjitet asaj te politikes.
C'eshte e verteta kam lexuar ne gazete se nje nga lojtaret e Tiranes kishte shkruar ne fanelen e trupit (qe mbahet poshte asaj te sportit) fjalen
"Nano ik" dhe ky eshte nje turpe i pa imagjinushem
te pakten per ne qe jetojme jashte Shqiperise.
Ne keto kushte vetem per futboll nuk mund te flitet!!
Keshtu qe per mua je plotesisht i besushem, megjithese kam mendimin se Partizani do gjeje forca per tu ngjitur atje ku e meriton pavarsishte nga lufta qe i behet.
Pershendetje. [/qb]
Pershendetje cuna (DFV, Indiano),
me lejoni t'ju sqaroj disa pika:
1. Per momentin ne Shqiperi skuadra me e forte eshte Tirana se ka bosht dhe grup lojtaresh mjaft me eksperience (se si do ja beje vitin tjeter nuk e di)
2. Problemet e Partizanit ne lidhje me disiplinen jane kaluar dhe gjithcka eshte OK. Ka probleme financiare, por si te gjithe klubet ne Shqiperi (perfshire Tirana)
3. Ajo puna e fanelles se Patushit eshte e vertete dhe kjo ishte arsyeja e kontestimit nga ana e Partizanit per derbin, pasi Patushit iu nxorr kartoni i dyte i verdhe por gabimisht i eshte shenuar ne protokoll Dabulles.

Ju siguroj se futbolli ne Shqiperi eshte pa nivel, s'ka fusha, s'ka leke dhe mbi te gjitha futbollistet nuk kane gjak dhe deshire per te luajtur. Ka qene ndryshe ne vitet kur flisni Ju. E vetmja zgjidhje eshte privatizimi i klubeve, por kjo ka problemet e veta qe besoj se duhen zgjidhur sa me shpejt qe te mos kerkojme lojtare neper bote per Kombetaren.

Ciao
 

Guest
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

AMARO 2004

Perse nuk thua qe je tifoz i Tirones vlla dhe perse flet me tifozllik,dhe perse nuk thua qe ekipi i Tirones ndimohet nga te gjitha rrethanat nga shteti qe te dali Kampion.
Nuk them qe nuk ka pasur forcen e duhur por nuk ka qene ne nivelin e PARTIZONIT ne fillim te kampionatit.
 

amaro2004

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

E ke gabim mjeshter,

Une jam aq vite tifoz me Partizanin s sa ti nuk ke moshen aq besoj.

te flasim paster pa tifozllek: Partizani u forcua ne Tetor 2003 me blerjen e Klodian Duros dhe Bylykbashit, kurse Tirana ka 2 vjet me te njejtin grup lojtaresh nga te cilet 4 kane qene dhe jane kontigjent i kombetares A.
Demtimi i Duros ne 6 Dhjetor 2003 ne derbin me Tiranen si dhe me pas largimi i tij ka shkaktuar mjaft probleme ne mesfushen dhe finalizimin e Partizanit (kujtoj qe Duro ka shenuar 6 gola ne dy muaj me ence qe vlenin 18 pike).
Partizani ka elemente te mire, por mosha e tyre nuk kalon 22 vjec (Muzaka, Allmuca, Bakaj, Ndreka, e ca te tjere ) qe pavaresisht nga talenti nuk kane eksperiencen e Mukes, Dedes, Licit, Sines etj. Prandaj thashe me lart qe te shohim ne vitet ne vazhdim.
Mundohu te arsyetosh dhe jo te akuzosh pa vend.
 

DFV

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

amaro 2004.
Per vete kam vite qe nuk e kam pare futbollin shqiptare, por me vjen keq kur mesoj se futbollistet(te pakten te Tirana, Partizani, Vllaznia, Dinamo, Teuta) nuk kane gjak dhe deshire
per te lujtur futboll!
Nuk e di, por nga ato qe lexoj, ata nuk paguhen keq nga klubet dhe te mos harrojme qe te gjithe sportistet ne bote e nxjerrin paren me gjak dhe lufte te forte sportive.
Duhet shume pune per te shpure talentin ne nivelet e larta, pastaj habitem si e japin paren
presidentet ne klubet shqiptare?
 

Guest
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

AMARO 2004 Qenke vertete djale,kush te akuzoi, e kisha te gjithe me futbollin sepse ne po flitshim per drejtesine dhe korruptimin e Tirones.
Nuk eshte e thene qe kush ka lojtaret me te mire eshte ekipi me i forte , shiko ekipet e Europes jane eleminuar te gjithe skuadrat e forta,thashe qe Partizoni e nisi me mire Kampionatin dhe ishte pretendent dhe Tirona ka marre 9 pike vetem me ndimen e gjygjtarit?
Sa per ate rreshtin e pare qe ke shkruajtur mos harro nje gje,qe kur shkruan perballe nuk ke kompjuterin por nje person.
 

DFV

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Dinamo eshte finalistja e pare e kupes se Shqiperise.
Sot pas dite ndeshja e dyte Tirana - Dinamo u mbyll me fitoren e dinamovitve me rezultatin 2=1,
duke qene se edhe ndeshjen e pare dinamo e kishte fituar 3=1 eshte kualifikuar per ne finale dhe pret e qete finalisten tjeter qe do dale nga takimi qe zhvillohet neser ne stadiumin "Qemal Stafa" Vllaznia= Partizani.
 

GOODFELLOW

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

po per a 2 ose kategorine e dyte ku mund te marrim informacione ju lutem..
 

DFV

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Dinamo= Partizani do jete finalja e kupes se Shqiperise. Partizani arriti ne finale pas dy fitoreve te merituara ndaj Vllaznise, po keshtu dhe Dinamo arriti te fitonte te dy takimet me
Tiranen e cila nga ana e saj pret perfundimin e kampionatit per tu shpallur kampione e Shqiperis.
Persa i perket G=A2 rezultatet e ndeshjeve mund
ti merrni ne adresen:sporti shqiptar sporti ne internet c'do te shtune apo te djele.
 

DFV

Primus registratum
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Te merkuren, 19 Maj zhvillohet finalja e kupes se
Shqiperise ndermjet Dinamos dhe Partizanit.
Partizani e ka te domosdoshme fitoren e kupes pasi
siguron nje vend per ne UEFA, ndersa Dinamo me vendin e dyte ne kampjonat eshte me e qet megjithese e desheron fitoren e kupes.
 

Guest
Re: Kush fiton kupen e Shqiperise.

Partizoni fiton kupen e Shqiperise.

Urime te gjitheve tifozeve te KUQ e ZI.
 
Top