Karavidhja Mutante - Femra qe riprodhohen vete - Meshkujt dalin teresisht te pavlere

Aimilius

Forumium maestatis
prandaj edhe vdekshmeria ne shqiperi nga aksidentet eshte shume e larte
ngaqe jemi "te pergatitur" me mire te humbasesh avionin apo jeten?
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Sa e larte ne krahasim me vendet e tjera?

Ne Shqiperi rralle se ndodh djegja e njerezve se gjalli nga zjarri. Shtepite jane prej guri apo tulle apo parafabrikati. Kushtet e motit ne Kanada si dhe pasuria e madhe ne lende drunore ka sjell ndertimin e shtepive prej druri, qe eshte edhe lenda me e mire per temperaturat qe shkojne deri -50 grade Celcius me faktorin ere. Nje vend ka vdekshmeri me te larte ne nje drejtin ndersa nje tjeter vend ne nje tjeter drejtim. Humbja e jetes eshte gjithmone e dhimbshme.
 

Aimilius

Forumium maestatis
Sa e larte ne krahasim me vendet e tjera?

Ne Shqiperi rralle se ndodh djegja e njerezve se gjalli nga zjarri. Shtepite jane prej guri apo tulle apo parafabrikati. Kushtet e motit ne Kanada si dhe pasuria e madhe ne lende drunore ka sjell ndertimin e shtepive prej druri, qe eshte edhe lenda me e mire per temperaturat qe shkojne deri -50 grade Celcius me faktorin ere. Nje vend ka vdekshmeri me te larte ne nje drejtin ndersa nje tjeter vend ne nje tjeter drejtim. Humbja e jetes eshte gjithmone e dhimbshme.
shume e larte, sikur te jemi ne gjendje lufte.
kjo e zjarrit eshte ca pa lidhje,
vendet e ftohta jane te detyruara te kene shtepi prej druri pasi ben shume ftohte dhe eshte e vetmja menyre
nuk eshte vetem arsye kostoje apo mungese lende. pasi edhe sikur ta besh me gur nga jashte
gjithsesi nga brenda do behen prej druri....
meqe ra llafi njerezit nuk digjen se gjalli por pasi kane vdekur nga asfiksia
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Ashtu eshte! Sido qe te jete viktima eshte viktime.

By the way. Sot eshte 29 Prill. Eshte dite zie ne nderim te punonjesve qe kane humbur jeten ne krye te detyres.

Jour de deuil

EK
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
nuk ke pse te jesh peng i nje gjuhe apo kulture

Kjo eshte pikerisht ajo qe une evitova. Te kthehesh ne nje qenie e madhe e cila humb cdo lloj individualiteti dhe kthehet «peng» i shume gjuheve dhe shume kulturave. Kete mund t'a realizosh vetem shpirterisht. Por, ne shpirt ti nuk ke forme, nuk ke trup. Nuk ke as privacy. Rreziku qe ti i shton vetes eshte ekzistenca jote ne periudha kohe te ndryshme, ne vende te ndryshme, me identitete te ndryshme, me sekse te ndryshme. Cdo 5000 vjete kur behet alignment cdo qenie e jotja do te bashkohet me ty. Identiteti yt per rrjedhoje do te ngaterrohet. Shpeshhere mund te duket vetja si femije, si grua, si burre, si nene, si baba etj. Kjo eshte njesoj sikur te ushqehesh me vetveten. Nese ne ato momente ndjen dhimbje te madhe eshte si pasoje e shumeqenies tende. Nuk eshte pasoje divorcimi nga dicka POR bashkimi me te gjithe jetet e tua te ricikluara.Dhimbja ndodh per arsye se ti je ene shume e vogel per kete shumllojshmeri ekzistence. Te siguroj qe ajo qe ti ndjen rreth teje eshte TI vete. Ndaj edhe ndodh qe te shohim te njejten fytyre te misheruar over and over again. Pa provoje te takosh ndonje prej tyre a do te te pranoje si TI? Te siguroje qe JO.

Une kam pare nje fotografi te nje anetari ketu qe eshte i manifestuar ne jete. Nese ti e takon kete person do te shohesh qe ai as ka per te te njohur. As ka per te te pranuar. Ka per te te qeshur. Per kete fytyre qe ti ke thurrur hymne dhe fantazi dhe qe ekziston ne jete, nese e takon do te zhgenjehesh sepse eshte ndoshta i martuar. Krijuesi i vertete nga krijuesi i pavertete dallohet nga nje karakteristike. Krijesa e te vertetit vdes me krijuesin. Krijesa e te pavertetit jeton edhe pasi krijuesi ka vdekur. Kjo per te thene se nuk ka jete pa KRIJUES. VETEM kur krijuesi i vertete arrin perjetesine atehere krijesa e tij behet e pavdekshme.

Dallimi midis krijuesit te vertete dhe te pavertete eshte mungesa e shenjave te korruptimit trupor tek i pari. Perpara se ai te kaloje ne kete gjendje plakjeje te vonuar ai do te pesoje nje shok te madh si rezultat i daljes nga pareti qe mban token te izoluar nga elemente te cilet njerezit me keto trupa nuk i perballojne dot. Ne kemi double ekzistence. Zgjatja e jetes ketu eshte ne favor te mbarimit te misionit per te ndihmuar njerezimin gradualisht te bej adjustements e duhura.

Kur them ti, kjo do te thote secili nga ne.

ELEONORE
 

Aimilius

Forumium maestatis
mos e hiq nga konteksti. kjo qe thua ti eshte tjeter gje, nuk thashe qe robi te humbe identitetin
ajo qe thashe une eshte qe nese kultura meksikane apo shqiptare
nuk e le njeriun te zbatoje rregullat e qarkullimit rrugor, pasi ne ato shtete 99% te njerezve
nuk i zbatojne dhe eshte norme moszbatimi.
nese do te behesh njeri, duhet qe veset
te prihen akoma edhe sikur keto vese te jete te thella dhe kulturore

ne lidhje me ate qe thua ti, cdo emigrant eshte pak hibrid
 

Aimilius

Forumium maestatis
shko nga karpatet nga erdhe hahahaha

hej ckemi
vajta nga karpatet, arrita ne poloni dhe gjeta dike atje
eshte nje vajze qe do racen e saj, dhe shtetin e saj I love this girl
Ishin mbi gjysem milione te pranishem atj. Jane kundra evropes & kundra emigracionit me pahir.

por meqenese ti ke zemer me te madhe se une mund ti ndihmosh keta turiste, ashtu refuxhate
Besoj se cdo muaj e paguan sadakane pasi kane pretendime, internet i dobet dhe shume spageti
 
Last edited:

Eléonoré

Valoris scriptorum
Qe thua ti Aimilius po te me shohesh te ngas makinen ne nje udhekryq pa semafora me kater stop te detyruar ne te cilin i pari ne mberritje eshte i pari ne kalim, dhe kur disa nuk e respektojne kete rregull, do te ishe habitur me «my road rage» (mungese drejtesie) dhe do te kishe pyetur veten : Si eshte e mundur qe nga ajo goje femrore te dalin fjale te tilla. Gjithnje ne Shqip qe mos t'a kuptojne femijet. Ne ate moment, e di qe kam nje derro nevriku ne koke.

Per te qeshur. Nga e dalloj veten time kur shaj? E vetmja sharje, ju betohem, qe bej eshte fjala ndyresire apo pocaqi. Por kur jam ne rruge ndihem e shoqeruar. Shenjat me jepen me duar dhe ne rast road rage ( i duam rregullat) me del nje ze burri nga koka qe thote : Kokek*r dhe Shkerdhate (ndjese). Pastaj jam une qe them : WTF man shut up».

Just wanted to make you laugh.

El
 

Aimilius

Forumium maestatis
well, femrat nuk para shquhen per tolerance sidomos per gjerat e vogla. pocaqia eshte socially accepted
ze burri e, epo nuk paskte faj ti se nuk eshte zeri yt, haha te pakten paske vetepermbajtje
 

Jorina_

Forumium praecox
well, femrat nuk para shquhen per tolerance sidomos per gjerat e vogla. pocaqia eshte socially accepted
ze burri e, epo nuk paskte faj ti se nuk eshte zeri yt, haha te pakten paske vetepermbajtje
hej ckemi
vajta nga karpatet, arrita ne poloni dhe gjeta dike atje
eshte nje vajze qe do racen e saj, dhe shtetin e saj I love this girl
Ishin mbi gjysem milione te pranishem atj. Jane kundra evropes & kundra emigracionit me pahir.

por meqenese ti ke zemer me te madhe se une mund ti ndihmosh keta turiste, ashtu refuxhate
Besoj se cdo muaj e paguan sadakane pasi kane pretendime, internet i dobet dhe shume spageti

Bota eshte e te gjithve me apo sadakan tende!!
Ne nuk jemi askush te tregojm pronat e dynjas se nje dit do vdesim nuk marim asgje me vete...!!!!

Mendjemadhesia i ben njerzit e vegjel :)

Edhe te lutem mos mu drejto mua me kto budalliqe, te gjith jemi te barabart para zotit, flasin veprat dhe jo fragmentet e romanave qe nuk e mer mundin ti lexoje njeri!!

Hasta la Vista
 

Aimilius

Forumium maestatis
Bota eshte e te gjithve me apo sadakan tende!!
Ne nuk jemi askush te tregojm pronat e dynjas se nje dit do vdesim nuk marim asgje me vete...!!!!

Mendjemadhesia i ben njerzit e vegjel :)

Edhe te lutem mos mu drejto mua me kto budalliqe, te gjith jemi te barabart para zotit, flasin veprat dhe jo fragmentet e romanave qe nuk e mer mundin ti lexoje njeri!!

Hasta la Vista
nuk do marrim gje por sic morrem legacy, jemi te detyruar te leme dicka per brezat

ndersa per veprat jam plotesisht dakort me ty ato flasin loud and clear.
arsyetimi dhe argumentat qe jep me kujton kete videon ketu

adorable but naive & silly
hasta la vista baby :)
 

Jorina_

Forumium praecox
nuk do marrim gje por sic morrem legacy, jemi te detyruar te leme dicka per brezat

ndersa per veprat jam plotesisht dakort me ty ato flasin loud and clear.
arsyetimi dhe argumentat qe jep me kujton kete videon ketu

adorable but naive & silly
hasta la vista baby :)

O mutant boll me kto budalliqe
 

Artin

Papirus rex
......
shqiptaret jane punetore, ehe ok
sikur te kisha nje cent per cdo here qe e kam degjuar kete.
dmth eshte merita jone qe greqia eshte me e mire se ne
eshte merita jone qe italia eshte aty ku eshte. ku dine ata legenet.
........

o mik i dashur, edhe njehere po te them se kjo ide eshte gabim
vendet perindimore kane probleme, kane dhe shtresat dhe klasat e tyre
normale qe punet e veshtira do i bejne me, pasi ca pretendon ti
te behesh shef qe ne javen e pare, plus qe ti iua ul pazarin
dhe demton shtresen e ulet te atyre shteteve apo te genjen mendja
dhe vertet mendon se bota nuk punon.
dhe rrjedhimisht kur punon vite me vone e kap veten dhe behesh i
suksesshem edhe me jam krenar per keta shqiptare
nese ata jane mirenjohes per vendin prites.
Per ato pak fjali qe te thashe, e ke zgjeruar shume temen e diskutimit.
Disa gjera qe thua ti, qendrojne, por ti me kryesoren nuk e pranon, ate qe shqiptaret jane punetore. Flasim ne pergjithesi, se pakica e perjashtime ka.

Pse jane punetore? Sepse ne krahasim me te huajt e tjere, bejne punet me te renda e me te veshtira. Për shembull, marrim Greqine... atje jetonin 500 mije shqiptare dhe 1.5 milion te huaj te tjere, por 99% te puneve te ndertimit dhe te bujqesise, i benin dhe i bejne shqiptaret.

Asnje i huaj tjeter nuk punon aq fort sa shqiptaret. Te tjeret jo se nuk kishin nevoje, por nuk ua mbante te benin pune te veshtira. Keta vetem shisnin rrugeve me tezga, ose mundoheshin te gjenin ndonje pune te lehte.

Tjeter... shqiptaret ne pergjithesi bejne nje jete te rregullt.... me familje.... marrin shtepi me qira, ose edhe blejne shtepi. Kurse te tjeret rrine nga 10 veta ne nje shtepi me qira dhe hane vetem oriz me qepe.

Prandaj te them qe, mos i fut shqiptaret ne nje thes me te tjeret.

Shqiptaret jane evropiane, por me te varfer e te pazhvilluar se perendimoret, per shkaqet historike. Ti si shqiptar qe je, te dhimbset Evropa dhe shqetesohesh per te ardhmen e saj. Dhe ky eshte tregues qe shqiptaret jane evropiane.
 
Last edited:

Aimilius

Forumium maestatis
Per ato pak fjali qe te thashe, e ke zgjeruar shume temen e diskutimit.
Disa gjera qe thua ti, qendrojne, por ti me kryesoren nuk e pranon, ate qe shqiptaret jane punetore. Flasim ne pergjithesi, se pakica e perjashtime ka.

Pse jane punetore? Sepse ne krahasim me te huajt e tjere, bejne punet me te renda e me te veshtira. Për shembull, marrim Greqine... atje jetonin 500 mije shqiptare dhe 1.5 milion te huaj te tjere, por 99% te puneve te ndertimit dhe te bujqesise, i benin dhe i bejne shqiptaret.

Asnje i huaj tjeter nuk punon aq fort sa shqiptaret. Te tjeret jo se nuk kishin nevoje, por nuk ua mbante te benin pune te veshtira. Keta vetem shisnin rrugeve me tezga, ose mundoheshin te gjenin ndonje pune te lehte.

Tjeter... shqiptaret ne pergjithesi bejne nje jete te rregullt.... me familje.... marrin shtepi me qira, ose edhe blejne shtepi. Kurse te tjeret rrine nga 10 veta ne nje shtepi me qira dhe hane vetem oriz me qepe.

Prandaj te them qe, mos i fut shqiptaret ne nje thes me te tjeret.

Shqiptaret jane evropiane, por me te varfer e te pazhvilluar se perendimoret, per shkaqet historike. Ti si shqiptar qe je, te dhimbset Evropa dhe shqetesohesh per te ardhmen e saj. Dhe ky eshte tregues qe shqiptaret jane evropiane.

Keto gjera qe thua ketu qendrojne
Ne, ne krahasim me emigrantet e tjere mund te them me plot goje
qe ne jemi me te miret, jo per tja bere qejfin vetes por ashtu eshte e vertetea
(nese e heqim pjesen e kriminalitetit- pasi une isha fokusar aty,
dhe me te vertet e kemi problem te madh kete gje)
pasi integrohemi dhe duam te integrohemi ne shtetet qe shkojme,
ulim koken dhe shikojme punen tone

Jam mese dakort, nuk e kemi frike punen, araboberberet jane dembele dhe
qylaxhinj dhe duan te vijne ne evrope per kamping, pasi as ne vendet e tyre nuk
punojne prandaj jane ashtu sic jane.
ne duam vetem leje qendrimi dhe leje pune se te tjerat i rregullojme vete.

qe jemi evropiane kete e them dhe sterthem, dhe nuk duhet te kemi kompleks
te shkuaren tone ish-islamike pasi ne jemi e vetmja race e bardhe myslimane
dhe nese bota ndahet sipas races dhe sipas fese, duke thene se te bardhet jane
evropa, perendimi, zhvillimi dhe demokracia, dhe jo te bardhet cdo gje tjeret
qe nuk na duhet, duhet te shohim dhe te shkojme ku jane te bardhe jo te tjeret.
dhe te rikthehemi ne vlerat tona te vjetra dhe traditat evropiane qe gjithnje kemi patur

Ndersa per vendallinjte andej dua te them se
normalisht kur nje shtrese shoqerore e kap veten dhe ngrihet disi nuk do rrije te beje
punet e veshtira, si psh ne ndertim dhe bujqesi, por edhe kjo kap nje pjese te caktuar

kjo gje verehet kryesisht ne kafenete greke apo dhe te rinia italiane, nje tjeter arsye per kete fenomen
eshte pasi te rinjte jane mbushur me diploma dhe i mbajne varur pasi ku do vene aq pune jane
dhe kur je i dipomuar te bie hunda te besh pune radha...

kjo gje ka filluar te ndodhe edhe ne shqiperi pasi po mbushen njerzia me diploma dhe specializime te kota
me profesione qe ne gjithe evropen jane a sjane 100 vende pune dhe pastaj rri e prit te gjesh pune
shqiperia eshte mbushur me gazetare ekonomiste dhe juridiksa
ndersa kerkesa per elektricista, hidraulike dhe guzhiniere eshte 10fish
 

Aimilius

Forumium maestatis
O mutant boll me kto budalliqe

Se kush eshte mutante eshte mese e dukshme, ti jeton nje fllucke(koka jote) brenda flluckes (zvicer)
dhe nuk do tja dish per realitetin. eshte bukur te thuash perralla se te gjithe kane te drejte te jetojne dhe te gjithe
te marrin 5mije euro se jane gjunah. por nuk te mban te jetosh ne shtete arabe pasi vetem te guxosh
te shikosh nje mashkull me sy te vrasin me gure. eshte e bukur feja islame por vetem kur jeton ne evrope.
Pse je mutante ti? Pasi je e bardhe dhe mbron racen e zeze, kujton se je myslymane por teknikisht je dhe jeton si e kaure, kujton se jemi te gjithe te barabarte po nuk jemi pasi vetem njera pale sulmon tjetren.

Nuk e ke idene ca thua, faktisht islami eshte e mire per meshkujt por jo per femrat.
Meqe ra llafi bej kujdes nese vete ne pishina, apo kur leviz naten, e kam seriozisht
http://www.dailymail.co.uk/news/art...d-amid-warnings-gangs-ordinating-attacks.html
gjithe te mirat, dhe meqe nuk ra llafi kujdes nga partite e majta dhe feministet
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Ka nga ata njerez qe hane nga te gjitha anet. Ne momentin e fundit do te jene vetem dy porta. A e di ti ku do te futesh?

EL
 

Jorina_

Forumium praecox
Gjithkush ka të drejtë të jetojë në Evropë, kush je ti ta vendosesh kush ka te drejt dhe kush jo?
çfarë ke bërë ti për evropën ose shqipërinë?
Sqaroj njehere problemet që ke me substanca të ndryshme dhe pastaj flasim....
Njerëzit vijnë në Evropë nga zonat e luftës dhe kërkojnë strehim për një kohë për të mbrojtur veten dhe familjet e tyre o Trim qe mendon se jeta jote ka më shumë vlere se sa e një individit me lekure te zeze!!
Nje gje tet them as ti nuk i takon EUROPES, eu‘s as qe i plas për një vend sic eshtë shqiperia, sepse nuk i pershtatet në panoramen e saj dhe thjesht do ta bente eu më të shemtuar.
Do thuash pse?

Sepse
- vrasje prerje cdo dite edhe pse ska lufte oficiale, ka lufte ekonomike!
-duan lek te shpejta, mjafton vec te permendi lazeratin dhe te gjith politikanet i ke Bossa Droge (saimir tahiri) etj
- agresiv dhe te pa edukate
- matrialisht te orientuar sa qe vret vllau vellan per ca lek

Ta mbylli ketu se lista eshte shume e gjate, une keto i shenova vec se jemi shqiptar mes vete dhe mundemi te flasim hapur, sepse me nje shtetas jo-shqiptar nuk o hapja kurr kte muhabet!!

Edhe nje gje te ju them GRATE SHQIPTARE jan me te mirat, se kan mbajt familjen me skamje sepse burrat me shume shtrir....sic e thot edhe vjerash e Z.Ç!!

Te ishin gra grekesh, italianesh etj moti do hi lenin me gishtat ne goje dhe do gjenin tjeter....ne shqiptaret jemi parazit si popull se eshte gjynah te na krahasosh me karavidhe, si popull dembel qe jemi mendoj pasardhesit tan pas disa qindra vitesh as nuk do te din per egzistencen ton, se cfare bem ne per to??
Nuk arrim ne 2018 ne Europe, mes te mirave nga ana e zotit Dete po, vend pjellor po nuk arrim te ngopim barkun me buke sepse dembela deri ne kulme!!
Shko ne greqi dhe e be te njejten pune, te cilen mund ta bente edhe ne shqiperi, ku eshte logjika ktu??
Apo nje Grek b*q mundet te mendoje me shume se ju??
Ne si popull kemi probleme te thella te intelektit sepse kur na cojn prinderit ne shkoll, shkojm rim pas shkolles bejm joind me canabis duke mar kultur nga ato qe i shajm me siper ato te „zit“!!
Ato spaku ashtu e kan Kulturen, po ne pse behemi si ato??
Shqiperia eshte México e Europes, papunsia 70%!
Kriminaliteti 50%!
Prosistucioni 100%!

Nuk kemi pse e zbukurojm, kto jan fatkeqsisht faktet dhe realiteti ne 2018

E dini cfare, mir ju bente Enveri :)
 
Last edited:

Aimilius

Forumium maestatis
Gjithkush ka të drejtë të jetojë në Evropë, kush je ti ta vendosesh kush ka te drejt dhe kush jo?
çfarë ke bërë ti për evropën ose shqipërinë?
Sqaroj njehere problemet që ke me substanca të ndryshme dhe pastaj flasim....
Njerëzit vijnë në Evropë nga zonat e luftës dhe kërkojnë strehim për një kohë për të mbrojtur veten dhe familjet e tyre o Trim qe mendon se jeta jote ka më shumë vlere se sa e një individit me lekure te zeze!!
Nje gje tet them as ti nuk i takon EUROPES, eu‘s as qe i plas për një vend sic eshtë shqiperia, sepse nuk i pershtatet në panoramen e saj dhe thjesht do ta bente eu më të shemtuar.
Do thuash pse?

Sepse
- vrasje prerje cdo dite edhe pse ska lufte oficiale, ka lufte ekonomike!
-duan lek te shpejta, mjafton vec te permendi lazeratin dhe te gjith politikanet i ke Bossa Droge (saimir tahiri) etj
- agresiv dhe te pa edukate
- matrialisht te orientuar sa qe vret vllau vellan per ca lek

Ta mbylli ketu se lista eshte shume e gjate, une keto i shenova vec se jemi shqiptar mes vete dhe mundemi te flasim hapur, sepse me nje shtetas jo-shqiptar nuk o hapja kurr kte muhabet!!

Edhe nje gje te ju them GRATE SHQIPTARE jan me te mirat, se kan mbajt familjen me skamje sepse burrat me shume shtrir....sic e thot edhe vjerash e Z.Ç!!

Te ishin gra grekesh, italianesh etj moti do hi lenin me gishtat ne goje dhe do gjenin tjeter....ne shqiptaret jemi parazit si popull se eshte gjynah te na krahasosh me karavidhe, si popull dembel qe jemi mendoj pasardhesit tan pas disa qindra vitesh as nuk do te din per egzistencen ton, se cfare bem ne per to??
Nuk arrim ne 2018 ne Europe, mes te mirave nga ana e zotit Dete po, vend pjellor po nuk arrim te ngopim barkun me buke sepse dembela deri ne kulme!!
Shko ne greqi dhe e be te njejten pune, te cilen mund ta bente edhe ne shqiperi, ku eshte logjika ktu??
Apo nje Grek b*q mundet te mendoje me shume se ju??
Ne si popull kemi probleme te thella te intelektit sepse kur na cojn prinderit ne shkoll, shkojm rim pas shkolles bejm joind me canabis duke mar kultur nga ato qe i shajm me siper ato te „zit“!!
Ato spaku ashtu e kan Kulturen, po ne pse behemi si ato??
Shqiperia eshte México e Europes, papunsia 70%!
Kriminaliteti 50%!
Prosistucioni 100%!

Nuk kemi pse e zbukurojm, kto jan fatkeqsisht faktet dhe realiteti ne 2018

E dini cfare, mir ju bente Enveri :)
kush eshte ai bukuroshi ndonje nga te dashurit e tu egjiptiane?
nejse le ti leme shakate

Eshte naive te thuash
Gjithkush ka të drejtë të jetojë në Evropë
eshte jo vetem naive por e papergjeshme, dhe e rrezikshme
ti as qe nuk e kuptoke se cfare jane te drejtat
(a kam te drejte une te vij sot ne shtepine tende ta hap frigoriferin dhe te ha cte dua?
sepse kete gje po thua tani ti...)
cte drejte ka nje arab nje evrope. ZERO! tani te ishin njerez per se mbari sic eshte shqiptari hajde mo, por as ne nuk kemi te drejta atje ku jemi. ata na i hapen dyert dhe ne ju jemi mirenjohes pergjithmone,
vetem ideja qe ata na kane nd0nje borxh apo e kane si detyre ndaj nesh
te skualifikon te jetosh ne ato shtete....

Cfare kam bere une personalisht
une moj goce e nderuar dhe e painformuar, po marr nje shembull sado qesharak
qe cilido i huaj qe ka rene ne kontakt me mua ka ndryshuar mendim per shqiptaret,
ka qe kane vizituar apo ka dashur te vizitoje shqiperine
dhe nuk eshte pak, pasi jo vetem media por ka shume si ty qe na e nxijne bojen
me keq se ce kemi.

e vetmja substance qe jam ne varesi totale eshte kafeina - guilty!
por ndonjehere ne darke e kthej ndonje gote (sepse you know, ne perendim lejohet alkooli)

Ne evrope por vijne njerez per te mbrojtur familjet e
HA HA HA!
prandaj jane mbi 85% meshkuj i lane grate dhe femijet andej
edhe erdhen te mbrojne familjet qe ketej
hahahaha hhahahhahahhahaha hahahahhahahahah

persa i perket kriminalitetit tone kam folur dhe vete me siper.
nuk e kuptoj pse permend greket vazhdimisht cpune kemi me ta, ke ndonje pervoje personale

qellimi i mire nuk mjafton, nese evropa u mbimbush me afrikane arabe & pakistaneze
evropa ka per tu bere afrike, arabi, pakistan.
kush e beri angline, anglezet. po gjermanine kush e beri gjermanet
jane njerezit qe e bejne vendin. jane njerezit

Po pra burrat dembele dhe grate punetore, hahahaha
te ishte per ju grate njerezit do jetonin akoma ne shpella,
pasi mbi 95% e gjerave behet nga meshkujt, qe nga kompjuteri qe po shkuan
qe nga karrigia ku je ulur, qe nga ndertesa ku banon, dhe nga ngohjen qe perdor
qe nga elekriciteti, interneti, frigoriferi qe ti perdor,
websajti qe i shkruan nje mashkull e ka, akoma dhe rrobat qe vesh dhe tamponet qe perdor
edhe keta meshkuj jane te bardhe. ti jesh mirenjohese mashkullit te bardhe

po pra enveri, beri komunizem edhe e njejta gje po kthehet evropa/perendimi sot, komuniste neomarksite
po behet kazani i plehrave te gjithe botes.
nese ke lekure te zeze atehere te jap pak te drejte ne keto opinione subjektive e te pasakta qe ke
por nese nisesh vetem nga dhemshuria, feja, njerezilleku, eshte nje grace e madhe

pasi askush nuk mund ta shpetoje gjithe boten, por e kundra ka per te ndodhur
do shkaterrohet bota perendimore pergjithmone:(
 
Last edited:

Jorina_

Forumium praecox
Si mund të bëni pyetje të tilla?
jeni aq budallq apo a po bëni vetëm ?
Gjermania, Franca, Italia dhe të gjitha vendet e tjera të BE-së janë të detyruar të pranojnë njerëz të ikur nga lufta!
ka mjaft kontrata për këtë dhe marrëveshje !!!
ju nuk keni idenë se për çfarë po flisni!!!!!!!!
Cili shtet nuk i permbahet rregullave te BE-s DENOHET si p.sh ungaria, polonia dhe tschekia!!!!
mos më shkruaj më, nuk flas me injorant

Ahaaaaa nga nje „Mashkull“ e Mashkullin kush e beri?? He pra me thuaj??

Sorry
 
Last edited:
Top