Kadafi Timi pastroni chatin...

SmS

Forumium praecox
Timi Kadafi pastroni chatin nga mbetje Toksike se per ndryshe skeni gje ne terezi me Sopa dhe Aopa group qe veprojne sipas interesave te tyre gjith te mirat rilexohemi kur te keni hequr mostrat nga stafi..
Screenshot_20181009-134604.png Screenshot_20181009-134608.png Screenshot_20181009-134612.png Screenshot_20181009-134617.png Screenshot_20181009-134622.png Screenshot_20181009-134622.png Screenshot_20181009-134626.png Screenshot_20181009-134629.png

Kjo eshte pjesa e ankeses time qe erdhi si pasoje e logseve qe i ka ne pv dhe vet zpti darksoul per nje ankese timen ndaj Aopit Locingolo por qe tani e kuptova pse lucingolo fliska kaq lirshem e si ti doje trapi me userat ne main se paska mbeshtetjen e mbetjeve toksike...

tani foto jan shume un do hudh sa te mundem...
 

SmS

Forumium praecox
...
Screenshot_20181009-115026.png Screenshot_20181009-115033.png Screenshot_20181009-115037.png
Tani nuk e kuptoj kete zoterin si i del ne mbrojtje aop-it kur aopi eshte kemb e koke ne gabim??...gjithsesi une e di qe sdo merren masa zoti kadafi dhe timi sepse i kuptoj arsyejet e mos marrjeve te masave se hyn dhe interesi ne kete mes dhe ju jap plotesisht te drejte ne saj te interesit por... Nuk hecet perpara me cifut !!!!!!
 
Last edited:

SmS

Forumium praecox
o borxhli si ske pertu gjith kto foto me
Prap se prap gjith keto fakte nuk mjaftone kur ne mes eshte Interesi i shumfishte :) Gjithsesi kopetentet ne fjale thelle brenda vetes se tyre e kuptojne dhe e din qe ky mbetja toksike DarkSoul eshte gabim por keto kan zgjedhur ta pranojne ne heshtje por .. nese e kan shkruar dhe vendosur rregulloren atehere ti permbahen keto te paret rregullores pastaj userat... gjithsesi kjo teme te mbyllet nga mod ose admin se sdoli asnje aq burr te dal e te kundershtoj faktet e mija me baza Klm broxhli
 

KADAFI

Founder dhoma #shqiperia
Përshëndetje SmS !

Kërkoj ndjesë për vonesën, por të siguroj se kjo ka ardhur për faktin se koha fizike nuk na ka lejuar të lexojmë me kujdes ankesën Tuaj dhe jo për t’iu shmangur përgjegjësive që kemi. Përpos këtij fakti, bashkë e kemi diskutuar dhe në privat disa herë këtë çështje ndaj mendoja se ishte e ezauruar, por mesa duket keni ende paqartësi, madje mos replikimi ju bëri edhe me delirant, duke kaluar dhe në ofeza. Po i marr pikë për pikë që të qartësoj idetë definitivisht:

Gjithçka ka lindur nga një debat midis teje dhe operatorit Lucignolo, i cili, në gjykimin Tuaj ju ka ofenduar.

Nga logset që keni paraqitur shikohet që aopi Lucgnolo ju ka tërhequr vëmendjen duke ju cituar këto fjalë:

- O Xhaja fol shqip se na nxore çajin e mjesit...

dhe kundërpërgjigja Juaj e menjëhershme ka qënë i po të njëjtit nivel, madje duke mar dhe konotacion ofendues:

- Lucignolo të doli nga lart a nga poshtë ?

Kjo ka qënë zanafilla e gjithçkaje, e cila më pas precipitoi në ironi të ndërthurtë të ekzagjeruar midis njëri-tjetrit, të cilën nuk ja vlen as ta analizosh. Sjellja më tej e Aop-it, për hir të vërtetës nuk ka qënë fort korrekte, por mos të harrojmë që sjellja jo fort korrekte është ndikuar dhe nga ngacmimi Juaj. Siç dhe je bërë me dije, Aop-it i është tërhequr vëmendja duke e paralajmëruar për të treguar kujdes me sjelljen e tij. Kjo është masa e parë që ne aplikojmë në raste analoge si ajo e paraqitur nga Ju, pra i këshillojmë duke i tërhequr vëmendjen, e nëse nuk ka përmirësim të situatës, kalojmë ne masa me drastike. Kaq gjë duhet ta dish si ish-pjestar i stafit aop/sop. Tani po në statusin e ish pjestarit të stafit, do doja gjykimin tënd se si do verpoje në rast se një user do të thoshte nga të doli nga lart a nga poshtë? Do zgjidhje banin apo replikimin ? Në të dyja rastet nuk mendoj se do ta bëje kaq tragjedike siç po bëni tani.

Ndërsa sa i përket përplasjes tënde me Sop, mendoj se dhe këtu je nxituar disi. Në të gjithë logset e paraqitura shikoj sjellje korrekte nga të dy Sop-ët kundrejt personit tënd. Edhe pse herë pas here ke tentuar të luash pisët duke i ngacmuar, ata nuk janë ndikuar, përkundrazi, kanë treguar maturi duke mos rënë pre e “joshjes” për të “Dërr Dërr-litur” të njëjtën lojë.

Gjithashtu dua t’íu qetësoj shpirtin duke ju bërë me dije se interesat e mi në këtë server, janë po aq të mëdha sa dhe shumica e userave të cilët kanë shpenzuar dhe shpenzojnë kohën këtu, kështuqë nuk kam asnjë keqardhje për aq kohë sa kam qënë e do jem dhe për aq kontribut sa kam dhënë e do jap në këtë komunitet.

Në postimin e fundit, ke konfirmuar sjelljen prej deliranti, duke i atribuuar vetes cilësi prej orakulli, duke arritur në përfundimin se ne e kemi kyçur gojën dhe paskemi pranuar në heshtje këtë “padrejtësi” të madhe që të qeka bërë ty. Logset aty janë, dhe gjithkush i gjykon sipas këndvështrimit personal, i cili shpresoj të jetë dhe objektiv mbi të gjitha.

Në fund i kërkoj ndjesë të gjithë lexuesve të kësaj teme të e lodhshme e të bajatshme, ndërsa ty në veçanti do të thoja që gjithë vëmendja që i dhash këtij postimi është për hir të të kaluarës tënde simpatike në këtë server, dhe jo për shkak se ndihemi gojëkyçur përpara postimit apo shpifjeve të cituara në të. Sa për burrni, nuk besoj se ke njësi matse për të matur burrnin e askujt, ndaj bën mirë të tërheqësh mbrapsht ofendimet. Shpresoj të jesh i qartë, replika nga unë s’do kesh në lidhje me këtë temë.

Have fun !!!
 
Last edited:

SmS

Forumium praecox
Pershendetje @KADAFI Eshte e vertete qe i kemi sjaruar dhe diskutuar te dy bashk keto biseda ne pv dhe ti me dhe nje keshille e un thashe te flm per keshillen Persa i perket pjeses nisese te gjithe ketije debati qe nisi si fillim me Aopin lucingolo ku dhe ti mjaft mire kishe cituar ku Aopi ne fjale Mu drejtua : O xhaja fol shqip se na nxorre cajin e mjesit. Une di qe ne rregullore shkruhet ne rastin konktet O xhaja shqip ose anglisht ne main Dhe jo me Ironizem nese do thuash eshte kofidenciale nuk e pranoj pasi me aopin ne fjal as kam pas as kam kofidenca
Tani persa i perket pyetjes qe me bere nese do kisha qen une ne vend te lucingolo si ish Sop/Aop i ketije serveri do ju kisha drejtuar sic e thote rregullorja. Ndersa sa per sopat qe thua Une kam luajtur loje te piset aspak e me askend Nese kam banalizuar ketu ne forum apo ne chat kam banalizuar sepse e kane merituar e persa i perket Pjeses se burrerise duhet te jesh i sigurte qe skishte te bente me ty sepse sic e the dhe vete ne bashke e kemi diskutuar njeher ne pv kete teme. por kishte te bente me Skutha Ordinera si DarkSoul qe une ja dergoj logset si fillim ne pv si Sop i networkut dhe i them me kthe prgj ketu se sdua ti postoj ne forum ai ben sikur nuk eshte aty me idene se do mbes ke aq duke marr ne angazhim dhe ne mbrojtje Mikun e tije Aopin ne fjale Lucingolo Dhe kur une vi ke ndihme per te disktuat me nje sop tjeter Alesia ne fjale nderhyn menjeher skuthi thote i pashe une logset ...

Gjithsesi une te falenderoj per repliken Mik i dashur dhe uroj te kalosh sa me kendshem ne vazhdim. Mund ta mbyllesh si teme nese ke access Faleminderit gjithe te mirat.
 

Eraldii

Primus registratum
ore a ka munsi me hek shun ? ku mund te shkruj a ku mund ankohem lol? ca beni kshu mer ca jan kto skutha!
 
Top