Ja kush është shefe e medies ruse: Mikesha e Putin! (Foto)

BeRaTsi_MiZeRje

Aktivist i AlbForumiNdërsa shumë e quajnë tashme si një e afërt e Presidentit rus Putin, në fakt për jetën e saj private dihet realisht pak.
Por se fundmi, ajo që ka habitur jo pak, është fakti i kalimit të saj nga Duma ruse në krye “Grupit Kombëtare të Mediave”, një hollding në fushën e botimeve që përfshin 25% të kanalit të parë televiziv rus, si dhe të përditshmen Izvestia.Tashme 31 vjeçare ajo mban në shpinë një medalje të arte në Olimpiadën e viti 2004 si dhe titullin kampion bote në dy kampionate të fituara. Me pak fjale, karriera e sportistes se famshme ruse përmblidhet mes asaj të një sportisteje anoreksike dhe ambicies se mëkuar prej familjes, çka përbën në të vërtetë edhe çelësin e suksesit të saj në jetë.Pas viteve të arta në sport, perëndimi i karrierës si sportiste u pasua me atë të një politikaneje në ngjitje.Kështu ajo në vitin 2007 bëhet anëtare e parlamentit rus. Pas kësaj ajo do të jetë një nga atletet që do të çonte flaken olimpike në Sochi, dhe në vitin 2011 do të pozonte për Vogue. Pas gjithë këtyre arritjeve, tashmë ajo është gati për tu hedhur edhe në sfidën e saj me të fundit, median, duke marrë përsipër drejtimin e këshillit administrativ të perandorisë ruse të komunikimit.Një ngjitje kjo që shihet prej analisteve edhe si rrjedhoje e miqësisë se saj me presidentin Putin, me të cilin që pas vitit 2008, konsiderohet si e lidhur ngushtësisht. Gjithsesi, këto të fundit mbeten zëra korridoresh, por ajo që tashme dihet, është fakti se shtypi rus do të ketë një fytyre të re dhe dinamike. 

Airbourne

Papirus rex
Ne diten e percjelljes se ekipit olimpik rus ne Brasil,LEGJENDA RUSE ne kercimin me shkop Jelena Issinbajewa,nepermjet instagranit shpjegoi....perse QAU para Presidentit te saj: nuk mund ti mbaja dot lotet e deshperimit.Por edhe ne femrat e forta, tregohemi ndonjehere te dobeta dhe i leshohemi emocioneve.
Perse e ka fjalen AJO...

Yelena Isinbayeva: Russland ungerecht behandelt
Die russische Stabhochspringerin Yelena Isinbayeva sieht ihr Land im Dopingskandal ungerecht behandelt und hat zum Vergleich auf Verstöße in Deutschland und weiteren Staaten verwiesen.
"Auch in anderen Ländern wie Amerika, England, Deutschland, Kenia – meine Finger genügen zur Aufzählung nicht – wurden Sportler gesperrt (...) Wir als Russland haben nie darum gebeten, dass deren Verbände wegen systematischen Dopings auch suspendiert würden", sagte die zweifache Olympiasiegerin Yelena Isinbayeva dem russischen Fernsehsender RT. In anderen Ländern hätten überführte Athleten das Training während der Sperre nicht unterbrochen und seien dann in Ruhe zurückgekehrt.

Sie sei empört, dass sie wegen der Suspendierung des russischen Leichtathletikverbands derzeit nicht an internationalen Wettbewerben teilnehmen dürfe, sagte Isinbayeva. "Ich gebe seit 20 Jahren weltweit Dopingproben ab, alle waren negativ. Niemand hat das Recht, mir den Start an Wettkämpfen zu verbieten", sagte die 33-Jährige.

Sie sei nicht dagegen, ältere Dopingproben neu zu prüfen, meinte die Weltrekordlerin. "Aber dann sollte man auch die Proben von Olympia in Vancouver (2010) und Salt Lake City (2002) testen. Nicht nur jene von russischen Sportlern, sondern auch aus anderen Ländern. Ich denke, dort wird man viel Interessantes entdecken", sagte die Weltrekordlerin.

Burimi: Deutsche Presse-Agentur (dpa)

Nejse................ka Presidentin qe e perkrah!
311830792.jpg 311830792.jpg
 

Airbourne

Papirus rex
Po tashti.....kur ke kuantitet,VETVETIU do kesh dhe KUALITET...dhe eshte shume e veshtire qe mos te zgjedhesh.....eh mire.
312581768.jpg
 

Evalosdig

Primus registratum
Mrs. Aiden Starr fucking her boy's buddy Control Tall buxom blond Supervisor Tape bash Lindsey paying the rent Victoria Pleasant in Mike's room Fuck buddies Unexperienced woman gets fucked nice on a table Small slut banged hard following the work How adorably Marie's cooch wrap-around my trouser snake
http://thedicedoctor.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/ http://millsjeep.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://fourthnorthbags.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/ http://www.pediatricdermatologynewyork.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim// http://incest-cartoon.com/crtr/cgi/out.cgi?id=31&l=top_top&u=http://xxxhdporn.kim/search/beeg-porn/ http://colorfast.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://kessingerproductions.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://curejuvenilearthritis.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://tpsmediasolutions.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://wirelesshollywood.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://homesbuiltnew.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://beklife.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://diagnosity.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://datadoc.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://firstmatureladytube.com/cgi-...pmain&u=http://xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://thebigcheesereads.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/ http://staging.pro/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://takelegalactions.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://elderlovingcare.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://myreviewhubb.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://xlp-global.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://amedrapharma.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/search/beeg-porn http://canflix.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.xxxhdporn.kim/search/beeg-porn/ http://penscotrust.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/ http://quarternews.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xxxhdporn.kim/
 
Top