gp australise rezultati

arbi

Primus registratum
gp australise rezultati

1. David Coulthard (GB/McLaren-Mercedes) 58 giri in 1h 34'42"124 (media 194,868 km/h)
2. Juan Pablo Montoya (Col/Williams-BMW) a 8"675
3. Kimi Raikkonen (Fin/McLaren-Mercedes) a 9"192
4. Michael Schumacher (Ger/Ferrari) a 9"482
5. Jarno Trulli (Ita/Renault) a 38"801
6. Heinz-Harald Frentzen (Ger/Sauber-Petronas) a 43"928
7. Fernando Alonso (Spa/Renault) a 45"074
8. Ralf Schumacher (Ger/Williams-BMW) a 45"745
9. Jacques Villeneuve (Can/BAR) a 1'05"536
10. Jenson Button (GB/BAR) a 1'05"974
11. Jos Verstappen (Ola/Minardi-Cosworth) a 1 giro
12. Giancarlo Fisichella (Ita/Jordan-Ford) a 6 giri
13. Antonio Pizzonia (Bra/Jaguar-Cosworth) a 6 giri

jepni mendimet tuaja mbi kete gare
 

blendiys

Primus registratum
Re: gp australise rezultati

Edhe nje here Coulthard tregoi kalasin dhe mjeshterine si pilot i F1
Urime David
 

bengu

Primus registratum
Re: gp australise rezultati

Gare interesante...

Sa per Coulthardin, nuk pash ndonje mjeshteri. Secili nga 4 te paret mund ta fitonte garen dhe te ishte njelloj 'e merituar'.
Pas duelit te Schumit me Raikkonenin, Ferrari tregoi se nuk ka ndonje epersi fantastike ndaj te tjereve.
 

arbi

Primus registratum
Re: gp australise rezultati

per mendimin tim ne kete gare shumaker i ka dhene fund bonusit te gabimeve per sezon sidoqofte per mendimin tim rivali me i forte i shumaker nuk eshte kultard po raikonen
 

Gigo

Primus registratum
Re: gp australise rezultati

ketu ku jam une nuk e shoh dot F1 se e ka nje kanal qe per ta marre duhet me pagu ekstra. A di ndonjeri ndonje website ku mund ta shoh garen ne internet?
 

Artur IDRIZI

Primus registratum
Re: gp australise rezultati

KULTARD FITOI GAREN.NDODH.PER MENDIMIN TIM AI NUK ESHT KONSTANT NE REZULTATE.NUK I DIHET CA MUND TE BOJE HEREN TJETER.MENDOJ QE RIVALI NR NJI I SCHUMAKERIT ESHT RAIKONEN.ESHT I RI PO N.Q.SE BENZI I JEP NJI MAKINE TE BESUESHME DHE QE NUK NXJERR DIFEKTE(SI I QELLOI FATI I KEQ HAKKINEN)NUK ESHT CUDI QE TE FITOI BOTERORIN.FUNDJA,SCHUMAKER NJERI ESHT.PASTAJ U PA SHUM MIR SE KUR HAKKINEN PATI MAKINEN 100 PER QIND NE RREGULL,SCHUMAKER S'BONI DOT SHUM.SHPRESOJ QE RAIKONEN TE JETE TRASHGIMTARI I HAKKINEN.
ITALQENAT KUR FITOI FERRARI TE CANIN VESHET.FERRARI KSHU,FERRARI ASHTU.EDHE MAS GARES SE AUSTRALISE,TE CANIN KOKEN PRAP SE PRAP.PO KSAJ RRADHE ME JUSTIFIKIME NGA ME TE NDRYSHMET.KUSH RRI NE ITALI SI UN E DIN MIR.
NEJSE....FORCA BENZI. :cool:
 

bengu

Primus registratum
Re: gp australise rezultati

Per Gigo:

F1 - Live

Per te tjeret:

Montoya-s ja futet ju ?!

Une mendoj se Raikkonen eshte ende shume i ri (dhe nuk ka makinen) per titull. Sipas te gjitha gjasave lufte te vertete nuk do te kete. Ferrari (dhe Schumi) prap do ta vazhdojne perrallen e sezonit 2002.
 

Artur IDRIZI

Primus registratum
Re: gp australise rezultati

MONTOJES NUK JA FUT NJERI,AI JA FUT VETES.TI JAPESH MAKINES NE FORMULA 1 NUK DO TE THOT VETEM TE HECESH SA ME SHPEJT,SEPSE PERFUNDON JASHTE PISTE DHE CIAO CIAO GARA.
ESHT E VERTETE QE RAIKONEN ESHT I RI,PO E KA TREGU VETEN SA VLEN.PER MENDIMIN TIM I MJAFTON NJI MAKINE E BESUSHME.SHUMAKER ESHT NJERI KSHU QE NUK KA NJERI PERFEKT.PLUS MAS GJITH KTYNE FITOREVE PO I RRITET HUNA SI SHUM,DHE THOT QE AKOMA NUK JAM NGOP ME FITORE.NUK E DIN AI QE NE SHQIPTARET THEMI:"TAFMAJA MADHE TE LEN PA GJO".NEJSE.NUK I DIHET.FITOFTE MA I MIRI. :cool:
 
Top