Fotografi per gjeegjeza

DriniS

Ecejak
Fotografi per gjeegjeza

Me shkoi ndermend te hapja nje teme me fotografi te cilat anetaret duhet ti gjejne se cfare jane. Rregullat do ishin: 1) fotografite te kene detaje ne menyre qe anetaret te kene mundesi ti gjejne dhe 2) te mos postohen fotografi pa u gjetur ato te meparshmet.


Fillojme me kater foto nga ana ime. 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Fotografi per gjeegjeza

E para breshke,
e dyta antene PC-je ke xhami shpise /pf/images/graemlins/laugh.gif
e treta, pellumb qaf-lesh /pf/images/graemlins/laugh.gif
e katerta, nje nga Hotelet ne Durres, ndoshta ajo qe ka qene ngjit me turizmin

:confused:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Fotografi per gjeegjeza

ndonje lloj zvarraniku duhet te jete atehere:
iguana?
 

disku

UNI
Re: Fotografi per gjeegjeza

Ajo e katerta eshte burg ne brazil gjate revolte. /pf/images/graemlins/laugh.gif

E para duket se hardhucke. :shrug:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Fotografi per gjeegjeza

Ajo qe une i thashe breshke mund te jete edhe syri i grenxes ose kurrizi :lol: se Drini s'ka ku i gjen zvarraniket si iguana apo ku di una :confused:
 

assassino26

Primus registratum
Re: Fotografi per gjeegjeza

duket edhe syri,por ngjyra s'ma mush menjen te jete zhapik,hardhucke.Te paren se more vesh se ca eshte :confused:
 

assassino26

Primus registratum
Re: Fotografi per gjeegjeza

E dyta mos e diskuto qe eshte gomone...Sikur ka fotografu gomonen time /pf/images/graemlins/laugh.gif Megjithse gomonja ime eshte me e madhe edhe litaret i ka me te forte,me te trashe me i llaf.
 

DriniS

Ecejak
Re: Fotografi per gjeegjeza

Riddick ka gjetur te paren, Peshkatari ka gjetur te dyten dhe Gishteza ka gjetur te treten, ngelet e katerta /pf/images/graemlins/smile.gif

Kur te gjindet dhe e katerta, do postoj fotografite origjinale qe te shihni pjeset e nxjerra ne quiz.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Fotografi per gjeegjeza

O Drini mos eshte Crociera e katerta :confused: nga ato transoqeaniket qe te bejne te shetisesh boten ne 10 dite :confused:
 

DriniS

Ecejak
Re: Fotografi per gjeegjeza

Foto 1 eshte hardhuce, e gjeti Riddick
Foto 2 eshte gomone, e gjeti Peshkatari
Foto 3 eshte pellumb, e gjeti Gishteza
Foto 4 eshte Crociera, e gjeti Gishteza
Meposhte po ve fotot origjinale duke treguar dhe se cila pjese eshte shfaqur ne fotografite e para per quiz.


Urime Gishtezes :)
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Fotografi per gjeegjeza

ama BLTQ time s'e gjeti, ja tregova vet :tipsy:

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Re: Fotografi per gjeegjeza

Ou po ate gomonen ja kemi bere dhurate bashkimit europian meqe kemi shume? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Poseidon

Primus registratum
Re: Fotografi per gjeegjeza

Ka qene nje reklame kefeje italiane qe thoshte nese ja hiqje ate gjene qe ka ne qender ai qyteti ngjan me teper me periferine e tokios /pf/images/graemlins/laugh.gif
Nejse besoj se nga emri i jpeg file qe ka foto merrej vesh se per cfare behej fjale. Belvederja eshte e bukur dhe akoma me interesante ishte ajo adresa nga e kishe marre ate foton.
 
Top