Filozofi yt i preferuar

blabla

Primus registratum
Filozofi yt i preferuar

Doja te dija se cili filozof ju ka influencuar mo shum ne studimet tuaja dhe briefly pse?

p.s. nje mjafton. nuk duam lista.
 

blabla

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

nobody has ever studied systematic philosophy???
Apo keni ngju ka i fjali anej ktej edhe boni si philosoph te mbaruar, nga kto temat idiotike.

:rolleyes:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Filozofi yt i preferuar

Ti se pari shkruj shqip, se dyti jep mendimin tend e mos luaj rolin e profesorit ketu, lexo c'eshte shkruar neper tema me pare dhe me pas krijo ndonje pershtypje, qe prape te duhet ta argumentosh.

Se treti shtjelloje mendimin pa predispozicione ofenduse!
 

blabla

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

Ketu nuk eshte forumi "alla c'te kalon ty ne mend te shkrush" Modero shprehite /pf/images/graemlins/wink.gif !!!
 

Vis Elbasani

Forumium praecox
Re: Filozofi yt i preferuar

Fillimisht postuar nga Hmmm:
[qb] nobody has ever studied systematic philosophy???
Apo keni ngju ka i fjali anej ktej edhe boni si philosoph te mbaruar, nga kto temat idiotike.

:rolleyes: [/qb]
Rrush, para se te na shaje temat, do te beje mire te lexoje ndonje nga keto, se gjume dime te fleme te gjithe, sic di edhe ti. Po te lexosh temat ketu do te kuptosh se cilet jane filozofet qe kane ndikuar jetet tona, deri ne grindje me te gjithe. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

arun

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

filozofi im i preferuar eshte shri shri anandamurti(indian)
 

Goca

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

Ne gjimnaz, me pelqente shume menyra sesi Kanti fliste per universin dhe teoria e grimcave.
 

babi

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

Per mua filozofet me te mire jane ata gjermane e midis gjermaneve ato qe kane pare me shume ne thellesi te se vertetes padyshim qe jane Arthur Schopenhauer dhe Friedrich Nietzsche, dhe mua personalisht ne filozofi me shume me intereson interpretimi i se vertetes.

:book:
 

ana karenina

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

Fillimisht postuar nga Hmmm:
[qb] Doja te dija se cili filozof ju ka influencuar me shume ne studimet tuaja dhe shkurtimisht pse? [/qb]
Po e rishkruaj temen sepse askush nuk po thote 'pse' preferon njerin apo tjetrin filozof :shrug: Mos u beni dembela /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

jimmy84

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

Sokrati,Konfuci,Seneka.
Pse? Thjesht me pelqejne idete dhe theniet e tyre.Jane teper te thella.
Po jap vetem nje thenie te Konfucit:
Afroju atij qe e di qe di
Mesoje ate qe e di qe nuk di
Zgjoje ate qe nuk e di qe di
Larg atij qe nuk e di qe nuk di

Me i sakte se kaq nuk ka. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

bobo

marksist-enverist
Re: Filozofi yt i preferuar

Mao, dmth, Ce Dun-i.(po ja pata shkrujt emrin tamam!?)-nejse..., ky mduket (mesa maj mend un!), ka nxjerr teorin e tri boteve.
 

BonBebe

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

FOLAGA CHE BATTE
Friedrich Nietzsche is not a philosopher, he went against everything that philosophy and philosophers stand for.
 

babi

Primus registratum
Re: Filozofi yt i preferuar

Fillimisht postuar nga BonBebe:
[qb] FOLAGA CHE BATTE
Friedrich Nietzsche is not a philosopher, he went against everything that philosophy and philosophers stand for. [/qb]
Hi BonBebe,

nese une e mendoj ashtu, kjo nuk do te thote qe kerkoj te me kundershtojne dhe te me bindin per te kunderten.
Mendimi eshte personal, perderisa eshte mendim dhe jo imponim mendimi - gjithsesi do ta marr parasysh kendveshtrimin tend!

Nuk e di nese flet dhe kupton shqip por ketu ne forum flitet vetem kjo gjuhe.

:book:
 
Top