Festivali evropian (Eurovizion) 2018

Artin

Papirus rex
Nga këto që pashë deri tani, më bëri përshtypje kënga e Sllovenisë.
Kishte disa vajza që kërcenin bukur, por kënga nuk ishte gjë...
 

Artin

Papirus rex
Kënga e Shqipërisë më pëlqeu! Dhe më kryesorja është se u kendua shqip.
Si melodi nuk ishte e përkryer, por nuk ishte dhe e keqe.
Muzika dhe paraqitja e grupit kishte nje karakter evropian... dhe e tille eshte Shqiperia.
Uroj qe te gjitha kenget e festivaleve te ardhshme te kendohen shqip!
 

Airbourne

Papirus rex
Kënga e Shqipërisë më pëlqeu! Dhe më kryesorja është se u kendua shqip.
Si melodi nuk ishte e përkryer, por nuk ishte dhe e keqe.
Muzika dhe paraqitja e grupit kishte nje karakter evropian... dhe e tille eshte Shqiperia.
Uroj qe te gjitha kenget e festivaleve te ardhshme te kendohen shqip!
Perfaqesimi me MISERABEL...ZERO pike.
Sipas meje...kqyrni QORRA,qfar eshte GREATE
Phhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 

Aimilius

Forumium maestatis
Eurovizioni e paska implementuar goxha politiken radikale majtiste dhe nomalisht, kemi protagoniste homot, lezbiket, tolerancen ektremiste, flamure te felliqur, diversiteti dhe perversiteti.
Kesaj here fitoi body shaming, well done.
E tha bukur njeri humbi antilopa (eleni)
dhe fitoi lopa.
 

Artin

Papirus rex
Kenge kot ajo qe fitoi...
Me sa duket ishte vendosur qe festivali i ardhshem te behej atje.
Sidoqofte, Shqiperia u rendit mire dhe u votua, por meritonte vend me te larte.
 

Aimilius

Forumium maestatis
Kenge kot ajo qe fitoi...
Me sa duket ishte vendosur qe festivali i ardhshem te behej atje.
Sidoqofte, Shqiperia u rendit mire dhe u votua, por meritonte vend me te larte.
nuk dua te besoj se votimi ishte i manipuluar, pasi nuk eshte e thene te jete i tille.
por propaganda, dhe lavazhoja e trurit beri te sajen dhe shoqeria ka nje tendence ne ate drejtim tani.
nuk kishte shans qe nje kenge kaq banale si ajo te fitonte 10 vite para.
 

Airbourne

Papirus rex
Kenge kot ajo qe fitoi...
Me sa duket ishte vendosur qe festivali i ardhshem te behej atje.
Sidoqofte, Shqiperia u rendit mire dhe u votua, por meritonte vend me te larte.
Judet po behen 70 vjet....shtet.Ju mungonte krona.
Ja u dhane.Ndersa sipas meje Shqiperia dhe aq e ka SHUME...si renditje.
 

Airbourne

Papirus rex
Kjo bukuroshja paska buze seksi, por kendoka anglisht...
Per mua eshte gabim!
Çdo vend duhet te kendoje ne gjuhen e tij...
I ketij mendimi jam dhe vete....dhe mua me rezulton apo me del si FAKT qe sllavet paraqiten me gjuhen e tyre.Ndersa flamurtaret jane....MAJMUNA.
 

Airbourne

Papirus rex
N.q-se ke haber,shije dhe VESHE....
Te gjitha KOMPLET pahcavuret ne euroSHURRE,,,,i VDISTE.
Pa hyre ne humanizem...si KONCEPT.
 

Artin

Papirus rex
I ketij mendimi jam dhe vete....dhe mua me rezulton apo me del si FAKT qe sllavet paraqiten me gjuhen e tyre.Ndersa flamurtaret jane....MAJMUNA.
Me sa kam parë, vetëm serbët këndojnë në gjuhën e tyre çdo vit, të tjerët e përziejnë engllisht...
 
Top