Ferrari vs. McLaren-Mercedes!

olti

Neo
Ferrari vs. McLaren-Mercedes!

Nga shtate garat qe jane bere deri tani McLaren eshte ne krye te klasifikimit si per konstruktoret po ashtu dhe per pilotin. Piloti i McLaren-Mercedes Kimi Raikkonen eshte ne krye me 48 pike, i ndjekur nga Majkell Shumaher i Ferrarit me 44 pike. McLaren si skuader ka 73 pike, ndersa Ferrari qendron dy pike me poshte, me 71. Skuadra me shume pretendime dhe me pilote shume te mire Williams BMW deri tani nuk ka treguar nivelin e duhur. Ajo deri tani ndodhet vetem ne kuoten e 50 pikeve. Dy pilotet e saj ndodhen ne vendet e 6 dhe te 7, perkatesisht Huan Pablo Montoja ne vendin e gjashte dhe Ralf Shumaher ne te shtatin. Pra duket se ky kampionat eshte i hapur per fitore dhe po sundohet vetem nga McLaren-Mercedes dhe per Ferrarin. Shpresojme qe kete vit te jete me interesante se vitin qe kaloi dhe shenjat jane te mira. Te shohim si cili do kurorezohet me fitoren ne fund dhe kush do jape me shume spektakel dhe kenaqsi. UNE them "GO FERRARI" :thumbsup:
 

^buster^

Primus registratum
Re: Ferrari vs. McLaren-Mercedes!

Te flasesh per Mclaren;
makine e ndertuar ne perfeksion, skuader qe bejne naten dite pas hekurave te Mercedesit, pilote qe luftojne me zemer dhe ke qejf ti shohesh se si reagojne si kur fitojne por edhe kur humbin te hidhet zemra perpjete kur i shikon ne piste. Tradite e vendosur qe ne kohen e kampjonit absolut te tifozeve, Hakinen qe nuk ben me nena dy here! /pf/images/graemlins/tongue.gif
Vertet Ferrari eshte makine qe ka bere vend ne historine a garave dhe Shumit i heq kapelen si pilot, por ne qofte se Ferrari heq dore nga berrylat qe hedh majtas dhe djathtas dhe nga zakonet e sabotimit te skuadrave te tjara atehere rezultati eshte i qarte: Mclaren eshte Kampjon absolut!
 

^buster^

Primus registratum
Re: Ferrari vs. McLaren-Mercedes!

Sa shume qenkeni ju te Ferrarit /pf/images/graemlins/tongue.gif
Kujtoni se do na fusni friken?
Go Mclaren!!!
 
Re: Ferrari vs. McLaren-Mercedes!

Mc.Laren ra ne fuqi te 3 ne formula 1!
Ferrarri
williams-bmw
mc.laren-mercedes
renault
e te tjerat me radhe!
 
Top