Favourite Metallica songs!!

master of puppets

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Se harrova,mua me pelqejne te gjitha,por vend nderi ze "Fade to black" sidomos ne cunnin stunts live 1997.
Ndersa anetari i preferuar eshte James Alan Hetfield,ai eshte rockstar 100%!!!!
 

Edvin Blezencka

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Persa i perket METALIKES,une mendoi se ata jane fantastik.Kenga me mire per mua eshte SO FUCKING WHAT,dhe piestari me i preferuar James Hetfield.METALLICA the best band ever
 

Reziii

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

ooooohhhhhuuuuu dhe ti ca pytjesh ben o master
si mund te zgjedhesh more?????
une sipas qejfit qe do kem ,ato kenge do degjoj......dhe ngaqe asnjehere nuk jam i te njejtit qejf i bie ti degjoj te gjitha shpeshhere

kush me pelqen me shume nga pjestaret e grupit????
sigurisht te gjithe sepse bashke kane arritur aty ku jane sot dhe bashke me kane bere mua te jem nje fans (ndoshta dhe i cmendur) i tyre

/pf/images/graemlins/wink.gif kaq

:cool: STAY HEAVY AND ROCK ON
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: Favourite Metallica songs!!

mire o çuna, athere kenga qe nuk ju pelqen e Metallica, eshte me e kollajshme zgjedhja besoj /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Hermesss

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Ela, vdeksha une per shijen tende /pf/images/graemlins/wink.gif

Per mua jane me teper se nje e vetme.
Ato me tradicionalet perfshijne: Nothing else matters (natyrisht), Fade to black, Welcome home, The call of Ktulu (pjese instrumentale), The unforgiven I+II, Wherever I may roam, Enter sandman, One, For whom the bell tolls, Sad but true, etj.
Ndersa nga kenget e albumeve te fundit me pelqejne vecanerisht: Turn the page, Until it sleeps, Mama said, Astronomy, Die die my darling, Whiskey in the jar, No leaf clover, etj.
Pjestari me i preferuar i grupit eshte bateristi Lars Ulrich, per mua nje nga bateristet me te mire te te gjitha koherave :cool:
 

Nei

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Orion.
No leaf clover.
The god that failed.
Carpe diem.
Ain't my bitch.
Fuel.
My friend of misery.
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Metallicupo tha dicka me vend me larte.Eshte shume e veshtire te vendosesh per kengen qe te pelqen me shume nga 'tallica(sigurisht qe flas per ata persona qe e njofin mire grupin dhe shumicen e kengeve).
kur je melankolik degjon Nothing else matters,to live is to die,my friend of misery,fade to black,sanatorium,loverman,etj.
kur shpirti do zjarr nga muzika degjon fuel,battery,die,die my darling,master,no leaf clover,enter sandman,the god that failed,harvester of sorrow,etj.
nuk ka kenge me te mire se i dissappear kur i jep makines,mundesisht pa u plasur gjekundi e pa marre gjobe per shpejtesi te larte.
kur do vetem tinguj degjon orion dhe the call of the ktulu dhe i le krahe fantazise.
kur te merr malli per komshinjte degjon for whom the bell tolls,ride the lightning,seek and destroy,creeping death,lepper mesaiah,pam i evil?,fight fire with fire,no remorse,the four horseman,devil's dance,hit the lights,breadfan,etj dhe papritur te gjithe pallatin e gjen te dera me ca shprehje te cuditshme ne fytyre.
kur ne koke ke vetem re te zeza ska ambient me te pershtashem se ai ku degjohen kenge si the thing that should not be apo pse jo dhe the house jack built.
kujtimet ti sjellin ne koke the memory remains,fixxer,bleeding me,mama said,the outlaw torn,turn the page,carpe diem,astronomy(eshte kenge per gjimnazin)dhe shume kenge te tjera.
po mua asnje kenge nuk me emocionon me shume se sa fade to black ne cunnin stunts,aty mjeshtrat e kane shkrire fare dhe pjesa kur kirk vazhdon solo mbasi kenga e ma kaluar versionin origjinal dhe james e ben turmen te ulerase "metallica!!" eshte kryeveper.kaq kisha
 

Blendi

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Pse i vini titujt anglisht mer jahu?
Le qe eshte gramatike e keqe se duhet thene FAVOURITE METALLICA SONG jo ashtu se merr kuptim tjeter...
 

TranofiljA

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Unforgiven I and II /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Reziii

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

o master......BRAVO! ! ! ! ! !
Te deklaroj fans te vertete /pf/images/graemlins/tongue.gif
anyway
Bukur i sqarove shumicen e gjerave ,me kurseve dhe mua kohe,sepse dhe une afersisht te njejtat do kisha thene

STAY HEAVY AND ROCK ON ! ! ! ! ! ! !

:cool:
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Remember Tomorrow (Iron Maiden cover) kur e kan kenduar live per disa momente ne skene pub mbeti i habitur se prisnin qe Metallica te kendonin nje kenge te rivalit te tyre ne vitet 80
UP IRONS!!
 

bengu

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Fillimisht postuar nga TranofiljA:
[qb] Unforgiven I and II /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
une habitesha si doli II pa pasur I kurre /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Reziii

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

:confused: :confused: :confused:
me siguri po tallesh....... (glup)


The Unforgiven

New blood joins this earth
and quikly he's subdued
through constant pain disgrace
the young boy learns their rules

with time the child draws in
this whipping boy done wrong
deprived of all his thoughts
the young man struggles on and on he's known
a vow unto his own
that never from this day
his will they'll take away

what I've felt
what I've known
never shined through in what I've shown
never be
never see
won't see what might have been

what I've felt
what I've known
never shined through in what I've shown
never free
never me
so I dub thee unforgiven

blablablaa etj qe eshte tek <<black album>>


The Unforgiven II

Lay beside me, tell me what they've done
Speak the words I wanna hear, to make my demons run
The door is locked now, but it's open if you're true
If you can understand the me, than I can understand the you

Lay beside me, under wicked sky
The black of day, dark of night, we share this paralyze
The door cracks open, but there's no sun shining through
Black heart scarring darker still, but there's no sun shining through
No, there's no sun shining through
No, there's no sun shining...

What I've felt, what I've known
Turn the pages, turn the stone
Behind the door, should I open it for you....

What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven too?

blablablaa etj qe eshte te <<REload>>

me siguri po ben humor.....jam i sigurt....(glup)
 

Nei

Primus registratum
Re: Favourite Metallica songs!!

Ja edhe nja dy te tjera:
Better then you
Waste my hate
Die my darling
 
Top