Ethet e se premtes mbrema

Mimoza N

Primus registratum
Ethet e se premtes mbrema

Ethet e se premtes mbrema,nje spektakel qe nxori ne pah 10 kengetare qe mund te krahasohen apo dhe te konkurojne me kengetaret me te mire te vendit..

Cili prej tyre mendoni qe do te jete fitues...

Si ju duket vleresimi i tyre nepermjet telefonit

A do te ishte me mire qe vleresimi i tyre final te behej nga juria?
 

ervin

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

Anjeza Shahini do fitoj patjeter,u be ai i shemtuari te fitoj para Anjezes.Eshte fantastike fare dhe ne duatin e fundit me Rovena Dilon e beri Rovenen qe mos te degjohej fare,hallall ja befte zoti,se ka ze fantastik fare.
Sa per punen e vleresimit mendoj se juria duhet te vleresoj se ai Klajdi ka shume shoqeri dhe ata po e mbajne ne gare,kur duhet te kishte ikur me kohe.
Edhe Rosela Gjylbegu ishte fantastike fare kishte alamet zeri,gjynah qe u skualifikua.
Nejse i uroj fat Anjeses se nuk i dihet se do angazhoj edhe farefisin Klajdi qe ka jashte Shqiperise ne Diaspore qe te votojne per te.Po kur ben si kengetar i madh,me heq trurin fare i shemtuari i m...
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

Saturday Night Fever e kthyer ne nje spetakel shqipetar... hmmm jo keq..
Na tregoni per detajet nese e shihni jam kurioze te di sec do dal.. /pf/images/graemlins/wink.gif
 

eM

Paper Moon
Re: Ethet e se premtes mbrema

ca kopjacesh qe jemi bere me aman!

nejse kot te flas se versionin shqipetar nuk e kam pare! /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

RediRock

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

gjithshka duket sikur te jete version shqiptar i "American Idol". hej, po qe se ka dale mire, hallall.
 

Guest
Re: Ethet e se premtes mbrema

mund te jete edhe i kpjuar ama eshte nje perpjekje qe duhet vlersuar dhe stimualuar. ka nxjerr ne pah disa kengetar te cilet do te kene mundesine te na perfaqesojne po aq denjesisht sa elsa lila!
urime dhe suksese te gjitheve!!!

ps. e dini qe fituesi do konkuroj ne nje spektakel te ngjashem ne londer, i cili organizohet nga bbc. ju lumte te gjitheve!
 

erisa

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

Ky lloj spektakli eshte i perhapur ne te gjithe boten per te zbuluar talentet e reja.Keshtu qe hapi qe ka ndermarr tvsh-ja eshte per tu admiruar

Sa per Klajdin jam dakord qe eshte shume i shëmtuar si fytyr plaku po ka nje zë kakteristik megjithate jam e sigurt qe anjeza do fitoj
 
Re: Ethet e se premtes mbrema

Kur isha ne Shqiperi per vitine ri pashe dy seri ate te Elbasanit edhe Gjirokastres,mu duk shume interesant,Keta emrat qe keni permendur ju me siper nuk me kujtohen,nga cili qyet jane???
 

miyuki

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

Mendoj gjithashtu se Anjeza do fitioje se ka alamet zeri, veç se iken çik si shpejt kur kendon

Ama me i lezeçmi nga te gjithe eshte Kristi: njesh fare eshte, Figure
 

Hermesss

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

E konsideroj nje nga spektaklet me te arrira te viteve te fundit, jo aq per realizimin (qe edhe ai eshte i nje niveli te larte, por qe sigurisht eshte ndihmuar mjaft nga huazimi i elementeve nga ato spektakle te huaja tek te cilat eshte bazuar) sesa per meriten e sjelljes ne Shqiperi te praktikave te suksesshme evropiane apo boterore. Sikur secili te sillte frymen e re dhe idete moderne per te cilat opinioni publik shqiptar eshte i etur per t'i pervetesuar, jam i sigurte se shume shpejt gjerat do merrnin tjeter drejtim.
Per naten e sotme qe eshte dhe e fundit, ju uroj te dy finalisteve suksese, dhe shpresoj qe fituese te dale Anjeza, pasi ka nje ze teper te vecante, dhe e cila me fitimin e eksperiences, perpunimin e zerit dhe mbi te gjitha pak kujdes qe te mos kaloje ne mendjemadhesi, do te kete nje te ardhme te shkelqyer ne skenen tone muzikore.
Bravo Krasta, TeleSport dhe TVSH!
 

Dua

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

Pune e mire kjo me spektaklin. Per Anjezen nuk kam komente, eshte e shkelqyer. Klajdi gjithashtu ka ze te mire, edhe pse nuk duket ndonje bukurosh por kursesi nuk do e kisha quajtur te shemtuar. Ka dicka ne te qe te ben ta shikosh. Ka nje stil me ndryshe se tjeret, mua me pelqen. /pf/images/graemlins/smile.gif

....nga Dua
 

assassino26

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

Mua ajo Anjeza me duket me shume si imituese se sa si kengetare...Do doja ta shihnja t kendonte 1 here te vetme sipas menyres se vet dhe jo duke imituar Vacen apo Uitnin,ai Klajdi ne fakt sme pelqen dhe aq,
 

DriniS

Ecejak
Re: Ethet e se premtes mbrema

Fitoi Anjezaaaaaaaaaaaa urraaaaaaa /pf/images/graemlins/smile.gif e meritoi.
 

Mimoza N

Primus registratum
Re: Ethet e se premtes mbrema

Une isha per Klajdin,
uuuuuuuuuaaaaaa sa po me vjen keq!! /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif
 
Top