ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Guest
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Hallall Sami :kiss:
Moj po un keto gjera i di si ka munci qe i shoh dhe ne enderr /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Ajo endrra e dyte po me kujtohet pak nga pak do e shkruaj andej nga darka :rockband:
 

I love new york

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Fillimisht postuar nga Blue:
[qb] se di pse, por kohet e fundit shof shpesh baben tem n'anderr. jo gjithmone kujtoj se si, por cuditerisht e shof ne anderr!
shpesh e shof, (ajo qe me ban ma shum kurioze se gjithcka) qe e shof baben tem te veshur keq, kur ne realitet ai asht person qe i kushton TEPER vemendje paraqitjes dhe veshjes.
me thua dot pse recently e kam pa n'anderr, e pse ashtu?
flm paraprakisht helene, i count on you on this matter /pf/images/graemlins/smile.gifput some light over me... [/qb]
Blue sorry per vonesen, you know, busy..busy
well ti nuk me jep shume shpjegime si, qysh, tek me endra gjithsesi une nuk e di nese e ke baben afer apo larg ne distance e kam llafin, gjithsesi nqs e ke larg do te thoja te mungon shume dhe shpesh ke nevoje per te ne momente te caktuara po nqs e ke afer atehere ka munci qe te kete ndonje problem te vogel shendeti ai, ose ndonje hall qe e streson. Nuke di tamam po kete kaq mund te them :shrug:
 

I love new york

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Fillimisht postuar nga Iola:
[qb] Kam pare dhe une nje enderr para pak ditesh qe vertet me ka trembur pak
Mu duk sikur isha ne nje qytet te vogel ku ne qender te tij ishte ngritur nje hipodrom dhe ku kishte kuaj shume te bukur te cilet vinin verdalle por qe asnjerit nuk i bente pershtypje nderkohe qe une ndalova dhe u habita pse i kishin vene atje (normalisht ne jeten reale ato jane ne Peze dhe une shkoj aty per tu stervitur kur ngrohet koha,kam kohe qe nuk kam shkuar gjithsesi).

Me vone pashe sikur ne hyrjen e nje pallati takova personin qe kujdeset per kuajt dhe ai me tregoi qe ne shkallet e pallatit ndodhej nje mez i ngordhur /pf/images/graemlins/frown.gif qe ma keputi shpirtin por duke biseduar me te shoh qe po ngjiste shkallet dhe halla ime paksa me e shendoshur sec eshte ne te vertet (kjo ne fakt eshte shtatzane)te ciles une i bertas duke i thene te largohet

Me la shume shije te hidhur kjo endrra please ka ndonje shpjegim sado i shkurter qe te jete.. /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
hmmmm do thoja qe ti je pak tip kompleks ne vetvete dhe as vete nuk e kupton veten ndonjhere, sikur i komplikon dhe ja veshtirson pak gjerat vetes. kam pershtypjen se je nje tip qe e ke shume te theksuar ate dualizimin e karaktereve brenda vetes,sikur Iola me Iolen luftojne gjithmone. Persa i perket endrres a ke ndonje mashkull i cili te rri prane kete periudhe dhe ti nuk ke ose besim ose te mungon dicka qe t;i afrohesh dhe ti japesh driten jeshile ketij??? po seruish te pelqen deri diku vetem e di qe e ke shume te veshtire te hapesh??? Well une do te thoja, jepi nje shanc sepse pastaj mund te ndodhe dicka qe mund te te ngeli pishman, so provoje njehere.
Kaq me thote per momentin /pf/images/graemlins/wink.gif
 

I love new york

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Fillimisht postuar nga Kristiana.:
[qb] Kam pare sonte nonderr siku kisha motren time dhe nje moter me te vogel qe lindi me pas se ne te dyja dhe sikur motren e vogel na e pickoi gjarpri dhe vdiq , sikur ishim ne dhe motra ne nje vend si Vietnami dhe atje neper ara na e pickoi gjarpri motren , sa qajta una po me shuem em vinte keq per motren time se ajo kujdesesh me shuem per te dhe u merzit shume ..
kam pa dhe i enderr tjeter po spo me kujtohet se harroj shpejt :shrug: [/qb]
nothing to worry about, motra nqs ke do merzitet per dicka, do hidherohet ne fakt por pa qeder.
 

bebi

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

flm helena, sorry nese kerkova me ngulm duke t'vjedh kohen.
Prinderit e mi jane mijra mijra km larg, rreth 14 mije me duket... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

samanta

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Fillimisht postuar nga HELEN OF TROY:
[qb] Moj Samanta, une te falenederoj po une nuk kam kerkuar ndihme moj vajze akoma :rolleyes: /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Une per mire u mundova po nejse /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

I love new york

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Fillimisht postuar nga Blue:
[qb] flm helena, sorry nese kerkova me ngulm duke t'vjedh kohen.
Prinderit e mi jane mijra mijra km larg, rreth 14 mije me duket... /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
make sure he is OK, nuk ka ndonje merzi apo semundje. gjithsesi jam e sigurit qe everything is OK, no worries. Being that much apart worries us to the bone :rolleyes:
 

I love new york

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Fillimisht postuar nga samanta:
[qb]
Fillimisht postuar nga HELEN OF TROY:
[qb] Moj Samanta, une te falenederoj po une nuk kam kerkuar ndihme moj vajze akoma :rolleyes: /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Une per mire u mundova po nejse /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
rrofsh ti rrofsh po mos u mundo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

make sure he is OK, nuk ka ndonje merzi apo semundje. gjithsesi jam e sigurit qe everything is OK, no worries. Being that much apart worries us to the bone
i did, indeed...

in fact i feel uncomfortable with the situation, they're not seeing me grow, they dont share many things with me...even the weather!!! i feel so distant to the whole world.
this is a crazy continent!
anyway... thnx :kiss:
 

Rambla

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

helene si thua do me besh dhe mua nje interpretim endrrash ? /pf/images/graemlins/smile.gif

para ca ditesh pashe sikur po jepja provimin per tu pranuar ne universitet, vetem se ndryshe nga heret e tjera ku provimi nuk mbaronte ndonjehere, dmth une nuk e mbaroja dot ne kohe dhe isha ne ankth kur shihja endrrat, kesaj here çuditerisht :confused: e mbarova shpejt e shpejt dhe spo u preokupoja fare.
kurse ne nje enderr tjeter pashe sikur te gjithe njerzit nuk e venin ne dyshim faktin qe do ta merrja provimin sepse isha si tip genius :book: ( :eek: ne enderr dmth :rolleyes: )

kane ndonje shpjegim keto endrrat? /pf/images/graemlins/frown.gif pres pergjigjen, flm /pf/images/graemlins/wink.gif
 

I love new york

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

well Rambla nuk eshte se endrra ka ndonje simbolike specifike pas te ciles te kapem une per t'a interpretuar, it's just one of those dreams you know /pf/images/graemlins/laugh.gif
gjithsesi do thoja qe ke qene e preokupuar me punet e shkolles, mbase ke pasur ndonje provim dhe pikerisht ngaqe ne realitet e streson veten shume, ne enderr ke kompensuar kete barre psikike :angel: persa i perket te dytes ti vertet je smart girl, sometimes you are just shy to accept it, mgjth familja mendon qe ti je /pf/images/graemlins/laugh.gif
Kaq mund te thoja me materialin qe me dhe /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Genta

Primus registratum
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

helen interpreton enderrat ti????
Dmth po pata ndonje enderr qe e mbaj mend ( se ne pergjithesi i harroj), te vij te pyes ty /pf/images/graemlins/laugh.gif :wave:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: ENDRRAT!!!!!!!!!!!!!!

Ok, here I go:

Jam ne nje vend qe te kujton pak Meksiken, dhe Romen e lashte. Jam duke ndejtur ne nje shtepi me dritare te medha, nga e cila duket nje stadium qe i ngjan Koloseumit, por me permarsa me te vogla. Kam shku per vizite tek nje shok, dhe vijme verdall me nje grup njerezish pa fytyra.
Behet nate dhe shkojme me flejt. Mesa duket keta njerezit kishin nje krevat, dhe i bie qe une te fle ne te njejtin krevat me kete shokun dhe nenen e tij, qe meqe ra fjala nuk e kam pa asnje here ne realitet.
Mamin e ka zan gjumi, dhe ne te dy sa jemi shtri, kur ky robi me shtrengon fort pas vetes dhe pastaj me ven poshte. Me beri cudi se ishte e ema ne te njejtin krevat, por thash "Hajt mo!" dhe zgjas buzet ta puth mazllumin. Kur ky me shtyn dhe thote "Seks po, por jo te puthura! Une ..."
I fus nje te shtyre fort dhe i them "U m'u befsh kurban!"
Nuk e mbaj mend si u rregulluam per naten, por mbaj mend qe vrisja mendjen se cfare do te kishte ndodhur po te kishim vazhduar dhe nese vertet ai nuk ndjente gje, apo ne ate moment pati frike te me jepte me shume :shrug:

Si shpjegohet yllo, se kisha ca kohe pa pare andrra te tilla, me te tille persona /pf/images/graemlins/wink.gif
Une duke pritur :book: :kiss:
 
Top