cudira ne bote

Airbourne

Papirus rex
<Brerje ndergjegjeje> eshte me mire se sa,ne 9-te vjete lufte ,3MILION vietnameze te vrare,nepermjet armeve te prodhuara diku,dhe shumica e tyre nga 2 MILION TON BOMBA te hedhur mbi popullsine e PAFAJSHME.
Si TOTAL me shume se jane hedhur ne LFB2 mbi Gjermanine dhe Japonine te marra SEBASHKU.
Qudi si HISTORY.
 

Airbourne

Papirus rex
Qudi aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa???????
Skipetaret jane speciet me te TRASHA ne BOTANIKE apo ZOLOGJI????
Qe perkthehet ne SHQIP..
Pra popull DERR ose LOPE: nuk ka miq ka INTERESA.

Qe kuptohet: Viktimat do dalin te FAJSHEM.Thaci eshte thjesht nje MASHE:
 

Airbourne

Papirus rex
Te TJERET nuk i SHKATERROJNE BUKURITE qe ju ka falur NATYRA...
Ndersa trojoret e d......t merren me BETONE.
Naten e mire.
 

Airbourne

Papirus rex
Kerkoj ndihmen e juaj per keta arvanotisQiris...
Efkalisto(e shkruajta mir)
Jam SHUME KURIOZ prandaj dhe pyes?
 

Airbourne

Papirus rex
Ne nje interviste me Seann Hannity....<spiuni rus> Julian Assange u SHPREH....
PS: ndersa mbas nje emisioni nga kanali shteteror gjerman ZDF te shtunen mbi akuzat e Usa-s per Rusine ....1000 shikues u pergjigjen.....kaq IDIOTE na merrni neve?????
Ndersa skipetarucat ne usa jane, me AFFET ne BOTE dhe me DEBILA(E) INJORANTE BYTHLEPIRES.
Fund jave te mbare ne Europe.
SeanHannityRadioShow.jpeg
 

Airbourne

Papirus rex
Gezuar ortodokseve festat ne...................DAMASK.
Po iku ASAD do hani...............SHPATE QAFES.
 

Airbourne

Papirus rex
Per TRAGJEDINE ne Berlin sipas policise,nuk dihen akoma kush qendron pas ketij akti kriminal.Ajo qe dihet eshte qe maunja ka qene e sipermarresit polak Ariel Zuravski,dhe shoferi ka qene kushuri i tij.Sipas policise kane qene dy,dhe njeri ka vdekur mbas perplasjes.
Pergjegjesine e ka marre grupi terorist Al-Haschd asch-Schaʿb,(milice shiite).por ne Twitter nuk japin pergjigje.

Born in USA(kjo <vlen) motra dhe vllazen.

8a0594b0-4844-4ba5-adf3-6a90775758ad.jpg
 

Airbourne

Papirus rex
Mundesite jane disa...
1-Sherbimi sekret rus eshte idiot.
2-Cia shume e zgjuar
3-Erdogan mendoj(TANI) nuk ka deshire qe ta helmojne.
4-Ne Siri behet PIAZZA-PULITA....me e llogjikshmja!
PS: n.q-se kete here ruset kane bere false flage eshte kryeveper !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
00.03 ora!
Gjume............qafira....e hoqen....wideon!
Wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
 

Airbourne

Papirus rex
Mirmengjesi te tan motla ne vllazen...mos bani sherr se asht marre.
Burime te pakonfirmuara thone qe ambasadorin rus e vrau Milua per te sulmue USA.
Edhe ate ne Libi e paska pre me shpata i vllai Milos.
Ne KUMANOVO ata DEBILAT i paska genjyer e motra e Milos.
Per vjehrren nuk dinet akoma se qfar ka ne plan.
PS: me IDIOTE se katunaret e Tirones, si ka ba as baca i MILLOS.
Tung.....man,man,maaaaaaaaaaaaaaaaaaaan!
 

Airbourne

Papirus rex
Por puna e kamisarit ishte loja merrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Nach der Verhaftung von Nato-Offizieren in Aleppo tagt der Sicherheitsrat hinter verschlossenen Türen.
Heute, Freitag, den 16. Dezember 2016 um 17 Uhr Weltzeit tagt der Sicherheitsrat unter Ausschluss der Öffentlichkeit, nachdem heute Morgen Nato-Offiziere durch syrische Spezialeinsatzkräfte in einem Bunker in Ost-Aleppo verhaftet worden sind.

The Security Council meets in secret after the arrest of NATO officers in Aleppo.
The Security Council meets in secret, Friday 16 December 2016 at 17.00 universal time - NATO officers were arrested this morning by Syrian Special Forces in a bunker in East Aleppo.

Dopo l’arresto di ufficiali NATO ad Aleppo, il Consiglio di sicurezza si riunisce a porte chiuse.
Oggi, 16 dicembre, alle 17.00, ora universale, il Consiglio di sicurezza si è riunito a porte chiuse, dopo che questa mattina ufficiali della NATO sono stati arrestati dalle Forze speciali siriane in un bunker ad Aleppo-Est.

EMRAT dhe PERKATESIA.

Mutaz Kanoğlu – Turchia
David Scott Winer – Stati Uniti
David Shlomo Aram – Israele
Muhamad Tamimi – Qatar
Muhamad Ahmad Assabian – Arabia saudita
Abd-el-Menham Fahd al Harij – Arabia saudita
Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Arabia saudita
Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Arabia saudita
Muhamad Hassan Al Sabihi – Arabia saudita
Hamad Fahad Al Dousri – Arabia saudita
Amjad Qassem Al Tiraoui – Giordania
Qassem Saad Al Shamry – Arabia saudita
Ayman Qassem Al Thahalbi – Arabia saudita
Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Marrocco.


TSCHYSS.

arton194586-88ad9.jpg


 

Airbourne

Papirus rex
Vellezer dhe motra....lajmi i fundit!
Ate qe ka arestuar policia gjermane,nuk qenka terroristi!!!!
Kujdes!
 

Airbourne

Papirus rex
Motra dhe vllazen!
U gjeten kush kane qene ideatoret e vrasesit te ambasadorit rus....
Jane....babi,mami,motra si nje axh mesues i atentatorit arrnaut!
Ne Moske SOT vendosen Rusia,Turqia dhe Irani qe amerikanet dalin jashte loje ne Siri.
Naten e mire te dashtun.....presim te reja se si do reagoje vendi i demokracise, m.q-se paska pasur te shtena me arme para ambasades se saj ne qadren e sulltanit.
Eshte loje e veshtire shahu.
Rrnoft Skypnija.
 

Airbourne

Papirus rex
Vellezer dhe motra....lajmi i fundit!
Ate qe ka arestuar policia gjermane,nuk qenka terroristi!!!!
Kujdes!
E gjeten e gjeten ....qeka tuniziani Amri Anis....edhe KY paska harruar leternjoftimin poshte sediljes se kamionit.
PS: nuk e di.... ose jemi NE idiot, ose keta terroristat gjithmone godasin para vitit te ri, dhe lejne pashaportat ne vendin e krimit.
Nejse....
diese-beiden-bilder-wurden-an-die-europaeischen-polizeistellen-ausgegeben-.jpg
 

Airbourne

Papirus rex
Kisha e Profet Ilias – Die Basilika St. Elija liegt etwas ausserhalb im Nordwesten auf einem Hügel – etwas daneben zwischen Bäumen der Glockenturm. Auch diese Kirche hat sehr gelitten in kommunistischer Zeit: Der Säulengang fehlt wiederum. Der Schmuck im Inneren blieb nicht erhalten, so dass das leere Gebäude meist nicht verschlossen ist. Die hübsche Gegend rechtfertigt den Spaziergang hierher. Die Kirche ist mit 1751 datiert und das Dach ist hier anders errichtet als bei den übrgien Kirchen des Dorfes.
PS: do ja humbja gjurmet Stalles apo do ta rrafshoja nga themelet....enveri ishte pacifist.
Shen_Ilias_Voskopoja (1).jpg
 

Airbourne

Papirus rex
Inagurimi apo prerja e shiritit behet.....SOT.
AproPO....ne troje autostrada e LESHIT te kombit thone ka shembje....AKOMA.
Ale apo tungi.
 

Airbourne

Papirus rex
Per disa kafshe te EGRA me flamur...
Kta DERRAT thone qe...6KM ne VIT???
I bie 16.66 METRA ne DITE(perdora makine llogaritese) dhe futen ne TO...terren,det,atmosfere,kushte,fizike,matematike,thellesi,gjeresi...e te tjera.
AproPO....
Ska mbaruar AKOMA....ndoshta ne Tetor te ketij Viti.
Distanca....1300METRA ne....Gjermani.
Ka filluar me 2013-en,sa per dijeni....se ku qendron probllema shkruesi nuk e di.
U krye....qe thua ti o....THI.
 

Airbourne

Papirus rex
ANCIENT SUPERHIGHWAYS: 12,000-YEAR-OLD MASSIVE UNDERGROUND TUNNELS FROM SCOTLAND TO TURKEY.

Mandy....IDIOT specie.

PS...sepse alienet gerrmonin kundra homo-sapiens.

ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 
Top