Beyonce

Sweety el

Locus omnem
Beyoncé Giselle Knowles lindi më 4 shtator 1981Houston, Texas. Është një këngëtare dhe aktore amerikane. Ajo ka qenë anëtare e grupit muzikorë Destiny's Child dhe është bashkëshortja e raper Jay-Z. Këngëtarja tani është ndarë nga grupi Destiny`s Child për të vazhduar karrierën e saj solo si këngëtare.Albumi i saj i parë solo titullohet "Dangerously in love". Më pas Beyonce nxorri ne treg albumin e saj te dyte më: 4 shtator 2006 i cili titullohej "B'Day" dhe u bë një nga albumet më të suksesshëm te vitit.Beyonce e vazhdoi karrierën e saj dhe albumi i saj më i fundit titullohet "I am...Sasha Fierce" i cili pati shumë sukses ne tregun muzikor.
 

gangsterja

Primus registratum
Eshte nje kengetare e njohur ne amerik nuk eshte se ka shume fame,ndonjehere kendon jashte mase tmerrshem,por mundohet qe te jete dive,shpesh kritikohet se ka celulit dhe se duhet te dobesohet,te drejte kane.
 
Top