Allez les bleus!!!!

Le_Routard

Forumium maestatis
Allez les bleus!!!!

Bonsoir tout le monde!

Alors, il y'en a ras le bole d'entendre parler plein de langues different, ou il faut mieux dire de lire plein de conries, dans le forum, et rien du tout en francais...

A vous les francofiles....

Se mos harroj te vej firmen

/pf/images/graemlins/laugh.gif

Dhe mesazhi mireseardhjes

/pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Allez les bleus!!!!

Une vetem ca llafe di dhe ato kam frike t'i shkruaj por do i them /pf/images/graemlins/wink.gif

Bisous Rrugac, ta thashe se vetem kete dija se ndryshe nje :smash: kishe....

Imelllllllll kjo tema per ty dhe Rrugacin me duket edhe per ndonje tjeter /pf/images/graemlins/frown.gif une do vi te boj detyrat e shpise ketu /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Allez les bleus!!!!

C'est tout simple... ta mesoj un ty frongjishten, i gote vere dhe pak 'fois gras de canard' dhe fillo e flet rjedhshem. /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ps. fois gras de canard = melcia pate te zjera ne banje mari, hmmmm te shkrihet ne goje. Edhe pak vere te bardh dhe... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Allez les bleus!!!!

A me ushqimin do e nisim Rrugac /pf/images/graemlins/wink.gif , dakort por do me paguash dietologun se bohem me Plie d'amour /pf/images/graemlins/laugh.gif e s'ka kush me kap per veshesh /pf/images/graemlins/laugh.gif .


Une pate kam honger Rrugac edhe ndonje gje me shume /pf/images/graemlins/wink.gif (pate me theks te e-ja /pf/images/graemlins/laugh.gif )

...Une anglisht e di mire si i thone, ne frengjisth uroj t'i kem shkuar mire ato veshet /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Allez les bleus!!!!

E di une qe i kap shpejt gjonat ti e di, me ke ngja mu jo per gjo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Allez les bleus!!!!

allez les bleus, allez les bleus et blanc... :rockband:
il faut m'excuser si je fait des fautes svp...
il y a bien deux ans que je n'ecris plus en francais :shrug:
je peux parler tout la journee sans faute, mais des que je commence a ecrire des choses.... :smash:
fois gras de canard, avec un bon moelleux...mmmmm delicieux...c'est noel :rockband: :rockband:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Allez les bleus!!!!

Ka pas thene mama nje shoqes sime qe i ish martuar me nje francez (ishte shkodrane /pf/images/graemlins/laugh.gif ): I ktu ta dhisin kta kur fillojne me fol frongjisht /pf/images/graemlins/laugh.gif ....se nuk i kuptonte dhe nuk u nderhynte dot /pf/images/graemlins/laugh.gif

Dhe une bishtin nen shale dhe jashte /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Goca

Primus registratum
Re: Allez les bleus!!!!

Jo mi jo, rri ketu se tu ngju ke per ta msu... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Guest
Re: Allez les bleus!!!!

jo mi jo se sbohet me te perkthyme msimi....ene une pomsoj frengjisht se kam ne shtepi nje francezke :rolleyes:
po une di vec me i thone fjalet /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Allez les bleus!!!!

te dashur moderatore
ju lutemi mos i fshini mesazhet ne gjuhen shqipe, dhe pse te konsideruar si jashte teme.
faleminderit per mirekuptimin :tipsy: :lol:
sa per ta ngacmu i cik fare ate mlle lule mos me prek, se flet frengjisht dreqka dhe e di qe do vije ketu me vrap /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Allez les bleus!!!!

rambla duro deri neser se kam fjalor ne PC nje te futur textin dhe cefesht ne shqip sikunder dhe e anasjellta /pf/images/graemlins/laugh.gif per gramatike dhe rregullsi fjalie nuk garantoj se shqipja kur perkthehet behet shume behet shume fleksibel /pf/images/graemlins/laugh.gif

zoguuuuuuuuuuu ec ke kjo tema na zberthe fjalet /pf/images/graemlins/laugh.gif :smash:
 

I love new york

Primus registratum
Re: Allez les bleus!!!!

ahhhhhh
la longue des amureux :wub:

p.s mos me shani se po ja u them qe tani qe do bej gabime drejtshkrimi :tipsy:
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Allez les bleus!!!!

Bonjour les filles! /pf/images/graemlins/smile.gif

Erdha sa me thon mmjes se jom tu hy ne mledhje /pf/images/graemlins/laugh.gif

Se mos harroj me thone qe rendsi ka drejtleximi dhe jo drejtshkrimi.

/pf/images/graemlins/laugh.gif

A plus,
LR
 

eros111

Primus registratum
Re: Allez les bleus!!!!

allez...un grand salut de ma part aussi... bon on peut pas entrer en concurrence avec l'aglais parce qu'il y en a déjà trop qui le parlent, mais c'est juste le debut

a +
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Allez les bleus!!!!

Je viens de sortir de la reunion et je vais aller manger. /pf/images/graemlins/smile.gif

Me ka mar uria shum sot se kom qen edhe ne palester, krahuuu naaa mu ka bo /pf/images/graemlins/laugh.gif

Jeudi prochain je vais manger en France /pf/images/graemlins/smile.gif Hmmmmmm

Guzhina gjermone osht tamom si gjermont, e shpifur dhe pa shije /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top