Akti I faljes nga Tramp per Charles Kushner

1plus

Forumium praecox
Ne ditet e tij te fundit te presidences,Donald Tramp
ka dhene pardon(falje) si akt meshire ndaj nje tufe
personalitetesh te politikes dhe biznesit ne USA,ku nje pjese
e tyre kane qene dhe vazhdojne te jene aleate dhe perkrahes te Trampit.
Nje prej personave qe mori pardon nga Tramp ishte Charles Kushner nje bznesmen ne fushen e(real estate) shitblerjes dhe dhenies me qera te
pasurive te patundshme(tokave,ndertesave dhe banesave).
Charles Kushner eshte babai i burrit(vjerri) te Ivankes(vajzes se Trampit).
Charles Kushner u denua ne vitin 2005 per dy vjet per shkelje te 8 ligjeve
lidhur me mospagimin e taksave,fallsifikim dokumentash financiare dhe kontribut i paligjshem i 508900 dollareve
si dhe akte te paligjshme per te manipuluar deshmitaret per gjyq qe te genjenin.
E derguan ne nje burg ne Alabama te vuante denimin.
Ne gjyq Charles pranoi qe ishte fajtor.
Perpara se te gjykohej,FBI -ja kish marre informacion dhe kish filluar te merrte ne pyetje Charles Kushner si dhe motren e tij dhe burrin e motres.
Me vone del qe Charles kish marre vesh qe burri i motres i kishte treguar FBI-se gjithshka qe ai dinte per Charles Kushner per problemet e mospagimit te taksave,fallsifikim dokumentash taksash dhe kontributin e tij jo te rregullt per fushaten elektorale.
Charles mendon nje plan se si te hakmerret ndaj burrit te motres se tij per ta divorcuar dhe diskretituar ne publik si plere,imoral si dhe ti beje presion motres se tij qe te genjeje ne gjyq dhe thote ato gjera qe donte Charles te thoshte dhe jo te verteten.
Plani ishte ky,Charles Kushneri gjen nje prostitute e paguan ate qe te shkoje dhe ngacmoje burrin e motres se tij dhe terheqe burrin e motres te shkoje ne nje motel dhe beje seks me te.Akti seksual sipas planit do filmohej brenda ne motel nga nje videokamera e fshehur ne dhome.Me vone videoja e seksit do perdorej si mjet presioni dhe manipulimi te motra e Kushnerit.Sipas planit ajo duhet te genjente ne gjyq si deshmitare,perndryshe videoja do i dergohej televizioneve lokale,me qellim qe te diskretitonin burrin e saj dhe ate si grua se cfare cifti plere ato ishin...Videoja do perdorej si fakt edhe per te divorcuar motren.Charles kishte shume inat edhe me motren e tij sepse ne fazen e hetimeve motra nuk dukej e interesuar te mbronte dhe perkrahte vellain e saj,Charles.
Plani nuk funksionoi,nuk u realizua por u morr vesh me vone si plan sepse prostituta i tregoi te gjitha per planin FBI-se.
Ne nje interviste dhene per revisten Nju Jork Times,ne 2018 Charles Kushner u shpreh qe nuk ishte i interesuar ndaj ndonje Akti faljeje dhe meshire nga presidenti Tramp sepse akti i meshires do terhiqte shume publicitet.

Charles Kushner ka blere ndertesen e Watchtower te Ura e Bruklinit ish qendra
e organizates se famshme fetare Jehova's witnesses(Deshmitaret e Jehovait) per 340 milion dollare ne 2016 per ta kthyer ne ambjente per zyra,hapesira publike apartamente luksoze dhe dyqane.Sot ndertesa e ish Watchtower quhet Panorama.
 
Top