Aforizma , thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj.

joetisti_

Locus omnem
Pse te duket cudi? Sdoni perkedhelje ju? Te jemi aty sa here te doni per ju ?
Sikurse macet ,perkedheli jepi dashuri per te ngrene edhe i ke mbas vetes :p

Pyet se cfare kafshe? Apo ne pergjithesi?
A, tani e kapa. Pra ne kete kuptim! Eeee, sa e thelle... :)
Si nuk duam?!, por edhe pa ngrene te na lini, dhe vetem dashuri (hiqi dhe perkedheljet), prape prapa na keni :D

Po atehere per meshkujt, sa i perket nje kafshe?

(tema)
E vetmja menryre per t'u liruar nga nje tundim eshte t'i nenshtrohesh. (O. Wilde)
 

Mystique

Larg
Anëtar i Shtabit
Çdo gjë, çdo gjë do të ishte më e mirë se agonia e mendjes, kjo dhimbje që të gërryen, por që nuk dhemb kurrë mjaftueshëm.
Zhan Pol Sartri

E dini si e çan njeriu rrugën e tij? Ose me shkëlqimin e gjeniut, ose me artin e të korruptuarit. Duhet të hysh në këtë masë njerëzish si një gjyle topi ose të depërtosh si murtajë. Ndershmëria s'pi ujë.
Balzaku
 

Aki

Paint It Black
Çdo gjë, çdo gjë do të ishte më e mirë se agonia e mendjes, kjo dhimbje që të gërryen, por që nuk dhemb kurrë mjaftueshëm.
Zhan Pol Sartri

E dini si e çan njeriu rrugën e tij? Ose me shkëlqimin e gjeniut, ose me artin e të korruptuarit. Duhet të hysh në këtë masë njerëzish si një gjyle topi ose të depërtosh si murtajë. Ndershmëria s'pi ujë.
Balzaku

Ahhh Sartri :D

tema: po seedhe me mua, te vrava fare
Aki :p
 

joetisti_

Locus omnem
Nuk e thashe per kunder femres, sidoqofte. Dhe do te duhej me shume sesa nje shkrim i shkurter ta shpjegoja. Mund te them gjithsesi se, pervec rastesh shume te vecanta, asnje mashkull nuk ka mundur ta plotesoje nje femer. Dhe femra s'eshte mashkull. Eshte krijese me nevoja me te shumta dhe me te shpeshta. Prandaj eshte edhe dhenesja e jetes.

Femra eshte hapsire, dhe do hapsire!
 
Last edited:
Top