Aforizma , thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj.

brenatohyseni

Forumium maestatis
Asnjehere mos e injoro personin qe ka rene ne dashuri me ty, qe kujdeset per ty, qe e ndjen mungesen tende, sepse nje dite mund te zgjohesh dhe mund te kuptosh se ke humbur Henen nderkohe qe numeroje Yjet.
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Nje dolli per te gjithe ata qe na falin buzeqeshje,dhe qe e meritojne vertet te jen pjes e jetes tone.

Nje dolli per ty,qe di te besh dike te lumtur.
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Kam degjuar qe loti shpirtin e pastron.
Qaj,nxire lotin. Por te lutem,buzeqesh gjithmone pas cdo pike loti qe pikon.
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Te dashurosh eshte lehte si te keputesh nje gjethe dafine kurse te urresh eshte veshtire si te nxjerresh pemen me rrenje dhemb sa shume dhemb.
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Ah, lumturi... Me cilin tren te nates udheton?
E di qe do te kalosh, por si gjithmone do te jesh me shpejtesi e nuk do te ndalesh kurre!"
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Kur bota te kthen shpinen dhe personat qe i quaje miq zhduken, ti rritesh duke mesuar qe ne fund te fundit cdonjeri duhet te mjaftohet me veten, ne qofte se do te mbijetoje.
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
Ajo u zhvesh dhe filloi të më tregonte trupin e saj. Unë ndeza një cigare dhe i thashë: “Mos kërko të joshësh trupin tim, mundohu të joshësh mendjen time“.
Ajo u vesh dhe filloi të më fliste për veten.
Ishte nata më intime, emocioni më i fortë dhe më i bukur në gjithë jetën time..
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
nuk jam aq guximtar sa te refuzoj nje dite te lumtur te jetes time per ideale qe edhe sikur te cenohen,... nuk prekin asnje sekonde te lumtur te dites se te tjereve...
 

brenatohyseni

Forumium maestatis
jane errur botet jane zgjuar varret jane derdhur hijet mbi trendafilat si gjak i zi ne damare pa fund dhe nata ka zene te cmendet.
 
Top