Ae keni ndjere ndonjehere veten kurve?

hurtlocker

Valoris scriptorum
Po mire nje mashkull si mund ta quajme se mundet te kete 4-5 lidhje te meparshme e aktualisht mundet te jete i lidhur ka dhe dashnore??
AMAN ma thuaj icik se jam kurioze???:D
dualitet - pasiguri- infantilitet-hipokrizi e bythareve qe jan zakonisht meshkujt ballkanas, albanez ne vecanti...
 

hurtlocker

Valoris scriptorum
koncepti i "ndershmerise" i shqiptarit te sotem eshte puro burracakeri morale, dual standart dhe hipokrizi, cilesi per te cilat shquhemi.
ok para 100 vjetesh ashtu ish bota ashtu e mendoni te gjith, por en duam clirimin seksual epr vete, te pallojm cdo gje qe leviz dhe pastaj duam viergjereshen 20 vjet me te re...gjeja qe ma shpif ca moshatar te mi qe thon epr nusen e tyre "e kam rrit vete"...me fal po ti do nje bije apo nje grua???

ah koncepti i nderit...sdiomos pasi kemi mbush rruget e botes me prostituta shqiptare,.....sikur sme bind...por kush jam une...
 

joetisti_

Locus omnem
koncepti i "ndershmerise" i shqiptarit te sotem eshte puro burracakeri morale, dual standart dhe hipokrizi, cilesi per te cilat shquhemi.
ok para 100 vjetesh ashtu ish bota ashtu e mendoni te gjith, por en duam clirimin seksual epr vete, te pallojm cdo gje qe leviz dhe pastaj duam viergjereshen 20 vjet me te re...gjeja qe ma shpif ca moshatar te mi qe thon epr nusen e tyre "e kam rrit vete"...me fal po ti do nje bije apo nje grua???

ah koncepti i nderit...sdiomos pasi kemi mbush rruget e botes me prostituta shqiptare,.....sikur sme bind...por kush jam une...
Ne rastin e prostitutave shqiptare neper bote, qe eshte informacion i sakte, iu eshte bere padrejtesi. Jane marre me dhune ose me mashtrim. Jo se duhet te them se ai moral i dikurshem ishte i duhuri, por ama ishim me nje moral te hekurt qe e trashegojme edhe sot.
Gabim ishte se te kishte kryer marredhenie nje femer para marteses ishte jo vetem nje kurve(si ndeshkimi me i madh) por i kishte te tera te keqijat. Si te thuash se nese shkoi me dike, ajo edhe vret edhe vjedh madje edhe te ha. Prandaj edhe sot s'po e gjejne dot veten sepse kjo ndjenje eshte ngulitur thelle.

Nje vajze qe shkon me ate qe i pelqen eshte nje femer normale qe meriton respekt maksimal. Kjo duhet te kuptohet dhe do te kuptohet me kalimin e kohes. Por per momentin eshte ca veshtire per mentalitetin tone.
 
Top