Advocaat Me Shqiperine e rendesishme por jo finale

Al-Punk

Still here

Per nje holandez te kuptoje rrenjet e rivalitetit ballkanas eshte disi e veshtire Dick Advocaat ne prag te ndeshjes me Shqiperine perpiqet te qetesoje disi situaten duke e konsideruar ndeshjen si shume te rendesishme por jo thelbesorebr

Ne te gjithe e dime se ndeshja kunder Shqiperise eshte e nje rendesie te madhe por kjo nuk eshte nje finale per ne Europianbr

Po ngarkohet shume politikisht si takim ndersa ne duam thjesht te luajme futboll Kemi cilesi dhe besoj se do te dime si ti mposhtim emocionetbr

Per mua eshte e rendesishme vetem ajo qe ndodh ne fushen e blerte nuk jemi te interesuar per ato qe shkruajne mediat Mendojme vetem per tre piket Ky eshte synimi ynebr

Advoccat pranoi se mund te kete disa ndryshime nga ndeshja kunder Armenise por jo duke ndryshuar stilin e lojes  Nga publiku patem nje presion te madh pas ndeshjes me Armenine a thua se ajo sfide na la jashte Europianitbr

Tani vjen ndeshja me Shqiperine dhe presioni eshte serish i madh Une do te nderhyj paksa ne formacion por nuk do te ndryshoj stilin pasi kam besim te kjo skuaderbr

Lajmi jo i mire per Shqiperine eshte se Lazar Markovic do te jete gati per ndeshjen me Shqiperine Trajneri Advoccat pranoi se mesfushori i Liverpoolit ka mundur te riaftesohet ne kohebr
 
Top