5 keshilla per mos te mbetur single.

Thamina

Papirus rex
Të gjithë herët a vonë janë në kërkim të një lidhje apo njohje me dikë që më pas mund të jetë edhe partneri apo partnerja e jetës. Ja disa këshilla kryesisht për femrat sesi duhet të veprojnë që të kenë një njohje apo lidhje të suksesshme.
1. Kujdes, mos i trajtoni partneret sikur të jenë shoqet tuaja. Meshkujt kanë një psikologji shumë të ndryshme nga femrat, ndaj mos u përpiqni që të gjeni tek ata atë konfidencialitet që do të kërkonit dhe gjenit tek shoqet tuaja.
2. Lërini gjerat të shkojnë në rrjedhën e tyre. Lëreni raportin që të formësohet në rrjedhën e kohës. Gjerat do të duhet të zhvillohen natyralisht dhe se përgjegjësitë e gjithë secilit të përpunohen si rrjedhojë e dashurisë dhe ndjenjave të thella.
3. Jo bindje për gjithçka. Edhe pse publikisht do të betoheshin, meshkujt përgjithësisht nuk i pëlqejnë të tilla femra, madje shpesh ato i duken të mërzitshme. Ndaj veçanërisht në fazën e para të raportit mos tentoni të jeni dakord për çdo gjë.
4. Mos hiqni paralele. Këtu është fjala për rikthimin tek kujtimet e marrëdhënieve me ishin tuaj. Është e nevojshme të dini se e kaluara nuk rikthehet, ndërsa e tanishmja duhet vlerësuar.
5. Të shkosh shpejt në shtrat. Edhe pse duket si këshillë prej gjysheje, ajo është shumë aktuale. Pritshmëria dhe koha e gjatë së bashku është mënyra më e mirë për të njohur më mirë njeri-tjetrin.
 

Al-Punk

Still here
Të gjithë herët a vonë janë në kërkim të një lidhje apo njohje me dikë që më pas mund të jetë edhe partneri apo partnerja e jetës. Ja disa këshilla kryesisht për femrat sesi duhet të veprojnë që të kenë një njohje apo lidhje të suksesshme.
1. Kujdes, mos i trajtoni partneret sikur të jenë shoqet tuaja. Meshkujt kanë një psikologji shumë të ndryshme nga femrat, ndaj mos u përpiqni që të gjeni tek ata atë konfidencialitet që do të kërkonit dhe gjenit tek shoqet tuaja.
2. Lërini gjerat të shkojnë në rrjedhën e tyre. Lëreni raportin që të formësohet në rrjedhën e kohës. Gjerat do të duhet të zhvillohen natyralisht dhe se përgjegjësitë e gjithë secilit të përpunohen si rrjedhojë e dashurisë dhe ndjenjave të thella.
3. Jo bindje për gjithçka. Edhe pse publikisht do të betoheshin, meshkujt përgjithësisht nuk i pëlqejnë të tilla femra, madje shpesh ato i duken të mërzitshme. Ndaj veçanërisht në fazën e para të raportit mos tentoni të jeni dakord për çdo gjë.
4. Mos hiqni paralele. Këtu është fjala për rikthimin tek kujtimet e marrëdhënieve me ishin tuaj. Është e nevojshme të dini se e kaluara nuk rikthehet, ndërsa e tanishmja duhet vlerësuar.
5. Të shkosh shpejt në shtrat. Edhe pse duket si këshillë prej gjysheje, ajo është shumë aktuale. Pritshmëria dhe koha e gjatë së bashku është mënyra më e mirë për të njohur më mirë njeri-tjetrin.
Me duket mua apo kjo pika e 5te eshte shprehur pak gabim?

Te shkosh apo mos te shkosh shpejt ne shtrat thone gjyshet?
 

Mirabel

Locus omnem
po nese ke 1 vit me njerin qe e hedh edhe e pret ...po krevatin se ke hedh si opsion...mund ta shohesh si shoqe? lol
 

Monroe

Valoris scriptorum
5. Të shkosh shpejt në shtrat.
:p Lol meshkujt vdesin per kte pik.
Por sja vlen qe nje mashkull direkt ta njohesh ti futesh ne krevat
 

katsune

cherry blossom
pika 6: nenshkruani nje kontrate mbi marredhenien.

e keshtu plotesohet kuadri dhe jeni ne rregull. kesaj i thone te besh dashuri me numra e me pika :/
 

gurax

Pan ignoramus
pika 6: nenshkruani nje kontrate mbi marredhenien.

e keshtu plotesohet kuadri dhe jeni ne rregull. kesaj i thone te besh dashuri me numra e me pika :/
Tek "Karnavalet e Korces" thuhet: "Jeta eshte aritmetike, Olimbi!"

Por perseri keto te duken lodra kur kujton qe edhe femijet behen me plan nga prinderit ne menyre qe te kene me pak taksa per te paguar. Po te bej 4 i paguaj shtetit me pak sesa po te bej 2. Dhe meqe shkolla eshte shume e shtrenjte, eshte paraplanifikuar qe kur s'kemi akoma asnje femije, qe ne universitet do shkojne vetem dy nga keta te katert, i pari dhe i treti. :confused:
 

katsune

cherry blossom
Tek "Karnavalet e Korces" thuhet: "Jeta eshte aritmetike, Olimbi!"

Por perseri keto te duken lodra kur kujton qe edhe femijet behen me plan nga prinderit ne menyre qe te kene me pak taksa per te paguar. Po te bej 4 i paguaj shtetit me pak sesa po te bej 2. Dhe meqe shkolla eshte shume e shtrenjte, eshte paraplanifikuar qe kur s'kemi akoma asnje femije, qe ne universitet do shkojne vetem dy nga keta te katert, i pari dhe i treti. :confused:

njerezit e fusin ndonjehere veten ne nje rreth vicioz pa qene nevoja, duke bere edhe gjera qe ne te vertete nuk duan. kur do ta kuptojne valle qe martesa e me vone familja nuk jane nje detyrim por nje deshire?! dele pra, dele :) edhe behen te gjithe llogaritare nga halli pastaj.

p.s. "Jeta eshte aritmetike, Olimbi!", je i dyti qe me thua te njejten shprehje kete jave :D (dhe ne forum madje) ahahah c'koincidence!
 

gurax

Pan ignoramus
Detyrim the? Detyrim me momente dhe faza madje. Ne momentin A martohesh, ne momentin B ben femijen 1, ne momentin B ben femijen 2. Kaos dhe panik nese nuk e ndjek te sakte skedulen! Dhe qesh e lumtur kur del rruges se na sheh bota dhe kushedi se c'thone.

Dele? Lllogari prape. "Dyyyy dele, dyyyy dele treqind pare!" Kenge popullore kjo. :D
 

gurax

Pan ignoramus
 
Top