Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga horizonti, 27 Jun 2003.

 1. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  Jane dy? /pf/images/graemlins/shocked.gif Dmth ka nje te trete ne kete mes? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/winkwink.gif
   
 3. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  normale,ndryshe behet xink /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Prespa

  Prespa Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  normale,ndryshe behet xink /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]
  ha ha hahaha /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. vampirus

  vampirus Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  Per mendimin tim dashuria me e paster dhe me e gjate krijohet pasi e njeh mire personin dhe ke krijuar nje lidhje ndjenje per te.

  Ndjenjat jane dicka qe nuk mund ti kontrollojme. Duke biseduar me nje person per nje kohe te gjate, krijon respektin, miresine, dhe dashurine.

  kaq per tani sepse ora eshte 01:37 e mengjesit...
   
 6. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  "SHPIRTI" nuk ka seks... /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

  Kush pergjigjet ne negativitet nuk ka arritur akoma te njohi vet-veten,jo me te njohi te tjeret /pf/images/graemlins/shrug.gif!!! /pf/images/graemlins/smash.gif
   
 7. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  mashkull,femer...shoke te ngushte pa qene te lidhur...ç'hyn seksi dhe shpiti ketu?????
   
 8. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  Kjo thellsija jote me tronditi... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Shoqeria ,personalisht,esht nje takim "shpirtash" : seksi,gjinia jan thjesht detaje.
  Tu m'a compris,chère?
   
 9. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  e pa mundur..
   
 10. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  we mon ami /pf/images/graemlins/laugh.gif

  u ngaterrova pak une...nga thellesia jote /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  Menien per pislliqe ti /pf/images/graemlins/laugh.gif...apapapappapa, /pf/images/graemlins/wink.gif.
   
 12. Cleopatra

  Cleopatra Forumium praecox

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene

  Per sa marr vesh nga jeta e me sa kam eksperienc...pergjigja eshte:edhe mund te ndodh.POR...gjithmone njeri nga to do vuaj ...e do ndjej dicka me shume se shoqeri,e jam e bindur per kete gje.
   
 13. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Ne qytetin ku jetoj une,shohin nje shok me nje shoqe dhe i quajne te dashur.Une mendoj se ekzistojne,madje shpesh here ndikon paragjykimi pa i njohur mire.
   
 14. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Une kam shoke te mira ama ato nganjher me kan zili sepse mesoj me shum dhe me mir se ato,e per shok nuk kam ndonje shok te ngusht
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  une besoj nganjehere
   
 16. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Po po mund te jen shok apo shoqe te ngusht dhe pa qen te lidhur,nuk do te thot se vetem te jesh i lidhur apo e lidhur nuk mund ta kesh nje shok apo shoqe.
  P.sh kur 2 te rinj jan te lidhur dhe dashurohen shum,ata nuk e di se si mund te behen shok apo shoqe ndermjet vete nuk e di se si ai dalin te jen shok apo shoqe ndermjet tyre kur e kan dashur njeri tjetrin nuk e di kete
   
  joetisti_ likes this.
 17. Hipocrati

  Hipocrati Hipocrati

  Absolutisht PO, dhe eshte miqesi e kendshme dhe e fisme!
  Disa here merr me shume nga nje miqesi e sinqerte se sa nga nje lidhje dashurie ........
   
 18. Universal

  Universal AnonymouS

  Shoqëria është e bukur, e pastër po si mund të ndalësh aty pa provuar dashurinë?
  Prej natyre njerëzit lakmojnë për gjithnjë e më shumë duke filluar te paraja, pronat e deri tek gëzimet dhe dashuria. Pra nqs dy njerëz bashkohen nga shoqëria ata do lakmojnë për diçka më shumë dhe kjo është dashuria. Të gjithë e pranojmë dashurinë si kulmin e lidhjes midis dy njerëzve. Shoqëria i afron njerëzit por dashuria i bën një.

  Nqs mashkulli dhe femra (shok/shoqe) kanë mundësinë për dashuri është pothuajse e sigurtë që njeri prej tyre do të hedhi hapin e parë në atë drejtim. Kjo është mëse e natyrshme dhe besoj se dashuria që fillon nga shoqëria ka mundësinë më të madhe për sukses. Pra shoqëria u prish sepse lindi dashuria. Pasi bëhet hapi drejt dashurisë ka vetëm dy mundësi:
  1. Mashkulli dhe femra jetojnë të lumtur në krahët e njeri tjetrit
  2. Dashuria prishet, zihen, ndahen dhe mund të jenë armiq të përjetshëm ose mund të vazhdojnë të kenë shoqërinë por nuk do jetë njësoj pasi ata kanë dështuar në dashuri.

  Në anën tjetër mashkulli dhe femra mund të jenë shokë të ngushtë por njeri prej tyre nuk mund të ketë mundësi të dashuroj për shumë arsye. psh: është martuar
  Në këtë rast lind një konflikt sepse njëri kërkon diçka që tjetri nuk ka mundësi ta plotësojë. Përsëri ka dy zgjidhje:
  1. Njëri prish martesën dhe dashuron shokun/shoqen e ngushtë
  2. Nuk e prish martesën dhe i thotë shokut/shoqes që ska mundësi për dashuri. Personi tjetër në 99.99% të rasteve nuk do ta pranojë këtë përgjigje dhe do të mërzitet, do bëj me faj shokun/shoqen dhe nuk do vazhdojë shoqërinë.

  Rasti i fundit është që të dy janë të martuar dhe që të dy nuk kanë mundësi për të lakmuar dashurinë sepse e kanë gjetur. Në këtë rast nuk kanë interes tek njeri-tjetri dhe idealisht mundësia për shoqëri ekziston por në praktikë asnjeri nuk ka kohë të plotësojë përgjegjësitë e martesës, familjes, punës dhe në të njëjtën kohë të mbajë shoqëri të ngushta.

  Vini re se nuk kam zënë në gojë xhelozinë, reagimin kundër zhgënjimit dhe shumë faktorë të tjerë që do ta zvogëlonin mundësinë për shoqëri një në një milion ( 0.000001 ).
  Nqs e keni gjetur këtë shoqëri jeni me fat dhe shtrëngojeni mirë. Mos guxoni të mendoni për dashuri se do ju quajnë "njeri".

  Edi
   
 19. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Sigurisht shok po, por jo te ngushte
   
  scadarsko likes this.
 20. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Veshtire ...
   

Shpërndajeni këtë faqe