Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga horizonti, 27 Jun 2003.

 1. horizonti

  horizonti Primus registratum

  Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)? Si mendoni a mund te jene kaq te sinqerte sic mund te ishin 2 shoqe ose dy shok. :wave:
   
 2. sweet eda

  sweet eda Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  sigurisht, une kam plot shoke, qe mund ti them gjera qe ndoshta s;do mund t'ia thoja nje shoqeje
   
 3. b.k.

  b.k. Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  mendoj ne disa raste:

  1. pelqejne njeri tjetrin por nuk jane te dashuruar

  2. jane njohur qysh ne femijeri

  3. njeri nga te dy nuk eshte i dashuruar

  4. jane te afte te kuptojne cfare ndjejne per njeri -tjetrin (qe duan vetem te jene shoke)

  etc sme vine ne mend /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 4. AMINA

  AMINA Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Mendoj se po. Ne momentet me te veshtira kam folur me shoke dhe jo me shoqe. Mjafton nje telefonate (edhe ne oret e vona) dhe shoku im eshte prane meje edhe atehere kur asnje shoqe nuk e ka bere kete. Dhe te mendosh qe miku im me i mire eshte disa vite me i vogel se une.
  Dhe midis nesh nuk ka asgje me teper se nje shoqeri te sinqerte.
   
 5. jim_albanian_morrison

  jim_albanian_morrison Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  nuk besoj sepse shoqerine e ngusht nga dashuria e ndan vetem nje fije por qe te ngelinshoke ajo fije nuk duhet te keputet por afrimiteti i nje femre me nje mashkull si natyre te con drejte keputjes se asaj fije pastaj shoke me te ngushte se dy te dashuruar nuk ka per mua.
   
  Fede likes this.
 6. Guest

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Po mund te jene shoke. Dhe eshte nje shoqeri mjaft e bukur...por me kalimin e kohes...shume kohe keto ndjenja sikur keqkuptohem... Ngaterrohet dashuria me ate ndjenjen e paster qe nderton shoqerine.
  Per sa kohe mbetet shoqeri eshte njohja me e bukur qe mund te ekzistoj!
   
 7. romeo

  romeo Forumium maestatis

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  mund te jene shoke por do te jete nje shoqeri shume e rrezikshme, per faktin e thjeshte qe kur arrin e njeh nje njeri aq mire mund edhe te lindi diçka me e madhe se shoqeria.
   
 8. bellissima

  bellissima Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  O Issi e kam nga eksperienca, nje miqesi e ngushte mes nje cuni dhe nje goce shkon shkelqyer por...dashuria heret a vone troket!Un kam pas shok te ngushte per dy vjet me rradhe shpirtin tim, i thoshin cdo gje njeri-tjetrit,pra me i fjal kisha nje sup ku ta meshtesja pak koken!Por kemi tash 2 vjet te tjera qe duhemi dhe miqesia esht prishur!Nje ghe e di me siguri, miqesia s'mund te zgjasi perjete, por dashuria eshter edhe me e bukur kur e njeh tjetrin aq shum, esht edhe me e madhe, me e zjarrte!
   
 9. cukolja

  cukolja Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  patjeter qe mund te jene shoke te ngushte nje vajze e nje djale pa qene te lidhur biles shoqeria e tyre eshte me e sinqerte sesa mes 2 djemve apo 2 vajzash por ketu ka nje problem tjeter ekziston mundesia te biesh ne dashuri
  (

  pasi ti e njeh ate me mire se cdokush tjeter ajo te beson te gjitha te fshehtat e saja ju kaloni pjesen me te madhe te kohes bashke derisa vjen nje moment qe te behet e pandare nga ti ketu eshte fillimi i dashuris dhe mbarimi i shoqeris se madhe)
   
 10. sweet eda

  sweet eda Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  as qe besoj fare ke kjo qe thua ti KIt, sigurisht qe eshte gje e mire, por kur nje lidhje shoqerore perfundon ne lidhje dashurie, do te thote qe njeri nga partneret kane hyre ne kete "lidhje shoqerore" me nje ide ne koke qe t'a beje per vete shoqes/shokun nepermjet shoqerise....me thoni nese ee kam gabim!!!
   
 11. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Mund te jene dhe sa te dush. Nji çun dhe nji goc kan dhe te tjera per te ndare perveç asaj tradicionales. Ben vaki qe njef dike me te cilin/en krijon menjihere konfidence dhe besim por nuk te shkakton as me te voglin impuls, emocional apo thjesht seksual me qon. Nese impulse te tilla ju shkakton dhe nji veze e zjere, atehere mos tentoni fare po mani shoket/qet qe keni /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Masnej kur njifesh pri shum kohesh, rreziku i te renit brenda behet i pakonsiderushem. Dashuria ka nevoje, perveç te tjerash, edhe per pak te panjofme qe ta zbulosh kadal kadal.... kshu me duket.
   
 12. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Perse ndarja gjonave trandicjonale prish nji shoqni te paster? Perse disa impulse prishin disa impulse te tjera? :idea:
   
 13. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Per menimim tim po ishe shok i ngushte nuk te vje me ndryshu status me mrapa.
  Kurse e kunderta mund te ndodhi.
   
 14. zog

  zog Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  e vertete, ka plot raste kur perveç nje shoqnije te forte asgje se lidh nje çift. megjithate mbas shume kohe, tek protagonistet pergjithesisht rritet nje ndjenje keqardhje si dhe kurioziteti, po mir! sikur ta kishim kaluar ate cak, çfare kishte me ndodh!

  ajo qe dua te di (ne ket terren ju konsideroj me me pervoje) eshte kjo: a mundet shoqerisht te kryejme nje kontakt seksual, ta zeme si nevojen e nje nate te vetme. psh goca ka qef te fleje me nje mashkull, kete deshire, obsesion te saj e pamundur ta anashkaloje, si nevojen per nje aspirine kur na dhemb koka psh. ajo duke pas prane veç shokun e ngushte (bile qe mund te jete i martuar) ja kerkon ketij, e ky ja permbush ket kerkese fare shoqnisht. te nesermen ata mbeten gjithnje shoke. a ndodh kjo ndonjehere?
  ne qofte se po, per mendimin tim eshte shoqeri "e perkryer" ngaqe kjo e fashit kurioziten dhe nje lloj boshlleku qe le pas ajo shoqeria e "thjeshte".
   
 15. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Per menimim tim po ishe shok i ngushte nuk te vje me ndryshu status me mrapa.
  Kurse e kunderta mund te ndodhi.


  Une ate pyta, perse ndron statusi nga nje le ta quajm 'aksident' i pademshem, perkundrazi 'aksident' qe te pelqen te ndodh prap megjithese nuk e ke te domosdoshem?
   
  Fede likes this.
 16. cukolja

  cukolja Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  too too nice ne moshen 14 vjecare pra 1 vit ma e madhe se keto te perveluarat 13 vjecare qe bien ne dashuri sot une isha e dashuruar me gjithcka me natyren muziken me diellin me shiun e me gjithcka pervecse me nje djale
  ne po ate vit ndodh qe takoj ne tirane nje djale nga vendi im, ne njihemi takohemi pothuaj cdo dit(ne nje qender te rinjesh) ne fillim ishte dicka normale por me kalimin e kohes ne filluam ti besonim gjera me njeri-tjetrit flisnim per problemet e secilit per familjet tona per deshirat e secilit per gjerat qe pelqenim apo per ato qe urrenim ai me pyeste si te sillej me x vajze une i jepja nje mendim
  ne flisnim biles edhe per te dashuren e tij

  nuk e di ai ka ndodhur dikujt te doje nje djale aq teper por si vella ama
  per mua ky ishte vellai im qe me pyeste a me kishte ngacmuar njeri sot apo ne kisha pasur ndonje hall.per plot 4 vjet shoqeria jone ishte e shendoshe deri ne momentin qe ai me tha pas nje viti heshtje se kishte kuptuar se me dashuronte se une isha jeta e tij se isha e pandashme per te

  pergjigjja ime ishte jo ndoshta ngaqe nuk desha ta humb ate thesar shoqerie qe kisha por dhe e dija se nuk do te ishte kur me e njellojte

  prandaj them qe mund te kesh nje shok te ngushte pa qene e lidhur me te por sic thashe edhe njehere ekziston rreziku i dashuris dhe ndodh jo per shkak se njeri e ka nisur shoqerin per qellim tjeter por per shkak se kupton sa e vlefshme je ti per te. :wave:

  kjo nuk vlen per te gjith shoqerite
   
 17. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Zog, per mendimin tim varet nga robt dhe mentaliteti. Por qe ndodh, ndodh!

  Biles po te jap ca raste te ngjashme mbi rob qe i kena njoft te gjithe dhe i kemi dash fort kur ishim te vegjel.

  Marksi ishte shok i ngusht me Engelsin i cili kishte shoqe te ngusht edhe te shoqen e tij. Me raste Engelsi kishte raporte me te shoqen e Marksit por kjo nuk e dobesoj shoqerin e tyre.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif

  I rast tjeter ishte rasti xhaxhit Enver. Nexhmia ishte e dashura e Qemal Stafes dhe Enveri ishte shume shoke me te dy. Pastaj kur e kapen Qemalin fashistat Enveri kapi Nexhmien.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. zog

  zog Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

   
 19. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  Nrrim un quj me u bo çift fiks e daj. Mbi ate diskutohet se per aksidentet nuk mund ti studjojme ne pergjithsi sepse nrron rasti ka rasti sipas llojit te kafshes. Dikush e ka t'pimen me te kendume dikush me te qajtme e dikush me aksidente. (ktu dojshe me dal kopuko /pf/images/graemlins/laugh.gif ) Sidoqofte "aksidenti" ben qe te levizi diçka midis shoqnise...... diçka per mir a per keq varet.... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 20. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

  quanto mi piaciono 'sti due piccioncini /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe