Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. Nela0

  Nela0 Primus registratum

  ............... Rumi5.jpg
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Possiamo giudicare il cuore di un uomo dal modo in cui tratta gli animali.

  Emanuel Kant.

  Orlat-4-17-247-Large.jpg

  PS....Quando si abbandona un cane perché e <inutile> i vostri figli imparano la lezione.Forse faranno lo stesso con voi quando sarete un anziano...... PENSATECI.

  Anonimo

  Naten e mire, <puritane>,flamurtare dhe...........QAFIRE.
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Po lexoja do BUDALLICA dinarike te Darit,qe kane konceptin e....kompleksit te INFERIORitetit.Dhe permasat e tyre qe napin apo lartesite henore,RREZOHEN vetem me KETE SHPREHJE qe ESHTE: shtati pyll ne kryet = FYLL.

  Po i pershnesna me jedan BOMB....  Tungi > TRUNGJE.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Tiere sind meine FREUNDE,dhe une nuk i vras mbrapa shpine..

  Shkerdhate...KOSOVO asocial peshtarak covjece.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Me thuaj,dhe do ta harroj.
  Me trego,do ta shenoj.
  Ma VERTETO, dhe atehere do ta BESOJ.

  KONFUCI.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Die Tochter einer guten Mutter
  wird die Mutter einer guten Tochter.

  KINEZE.

  Qe i BIE ne SHQIP....pac fatin e kurves.....sipas konceptit,apo bej mami te te ngjaj.

  KINEZET jane...BRILIANTE,sepse nuk kane perceptim PUTANASH me al.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Drejtohu nga Dielli,dhe nuk do kesh....hije mbas teje.

  DITURI nga....apo ASTRONOMI....KINEZE.
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  1-I invented myths and fairy tales to entertain people.

  2-My Hollywood clients and oligarchs are sick of emancipated ... women, who resemble robots. Everybody is sick of these evil women, they want gentle and romantic!

  FAZIT: Ukrainian models and American billionaires found their way to each other at beauty contests.Not everybody needed................................................. Listerman’s services.

  PERMBLEDHJA....cdo sherbim ka nje CMIM.Pra kujdes motra dhe femrat nga trojet e moqme.

  Fund jave te MBARE.

  LG.
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Po qesh me vete....
  Mos ma vini re sepse......pune KLLUFASH...lol.
  E kom per....PALLOSHAT shpijuna me....flamur.
  Noten, ne gjumin e omel.
   
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "'te vdesesh', nuk eshte asgje. 'Te mos jetosh', eshte e frikshme..."
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ne nuk e dime ekziston perendia apo jo.Atehere le te...nderrmarin sakrifica per te ose te bejme kurbane,apo ti napim viktima.

  KJO 55o vjet PERPARA kur lindi ....mjekrra ne qiell.

  PS....K'ung-fu-tzu, »MAESTRO KONG«, alias Kong Qiu, K'ung Ch'iu.

  FAZIT....tundni flamuret, vithet apo ne daret.

  Tungi.
   
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Total ...OUT.

  Kujtoja se isha i forte....mentalisht.

  Naten e mire.
   

Shpërndajeni këtë faqe