Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  frauentag-spruch-1-ansagen.jpg  Pra.......AJO e DI me MIRE se mua dhe CDOKUSH tjeter.

  BRILIANTE.

  PS.....tashti kohe e lire dhe ne DARKE do kqyr Bayern, qe do HAJE,do marri apo do i napin 3 golla....MINIMALISHT ose me e pakta.

  Tungi motra dhe vellezer.
   
 3. snatch

  snatch Dictum Factum

  Me thuaj c´shokë ke, të të them se cili je!
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Vendet(apo shtetet) ashtu si grate,duhet ti njohesh.....................................................................................................kur SAPO je zgjuar nga gjumi(pa LLAC ne SURRAT-shtesa ime).

  Gabriel Garcia ....IKONES.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Quando le donne parlano di tattica mi si rivolta lo stomaco.

  GRANDE....

  oder

  Spricht eine Frau über Taktik, dreht sich mein Magen um.

  Perkthehet ne SHQIP: kur FEMARUCET.....LLAPAQENEROJNE per VARIANTE apo pllane,mua me PERZIHET.

  KAMPION BOTE qe coj per LESH....Argentina,Brasil dhe jermanine.

  PS....qfar akuzash po i bejne....po kujt i rruhet.

  da460a8f44616bbcfa5758dea34c94b3.jpg

   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sexi eshte per 60 min apo si kohe.Per restin apo 23 ore kam nevoje per nje SHOK.
  Qe kur TI,kaq e <perparuar>....une.
  Sjam une(AJO) vajza e vogel qe e merrje per dore....DIKUR.
  PAS....une(me te vogel,kur dal GAFIL).

  SHENOJENI....flamurtare.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Asnjë rrugë nuk është shumë e gjatë(n.q-se ke) me një mik në krah.......................... tha Konfuci.

  PS....dhe KINEZET jane popull .....BRILIANT.
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Zwei Dinge erfüllen das Gemüt mit Ehrfurcht: der bestirnte Himmel über mir und...... das moralische Gesetz in mir.

  Ose nje tjeter me MIRE....

  Njeriu është krijesa e vetme që duhet të edukohet.

  PS....prandaj ngeli dhe beqar tere jeten se ishte i TURPSHEM,dhe kishte apo+MORAL.

  Filozofi me i MADH i te gjitha KOHRAVE.

  FAZIT....dhe dicka mos e harro (quni jem apo i ATIJ)....ai qe do dali garant per jeten tende,AI eshte dhe....TRADHETARI.

  Tha.....KUMBARI.

  Naten e mire motra dhe vellezer pa flamur.

  Airbourne.
   
 9. snatch

  snatch Dictum Factum

  Çfare nuk zgjidhet, keputet.

  Alexander the G.
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Corruptissima re publica plurimae leges.
  Pro salute omnium.
  PS...shpresa humbet e fundit dhe naten apo gdhihem mire.....INSHALLAH.
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nuk eshte pare as degjuar , qe prifti te ngarkoje diken me nje mekat apo akt te paprecedent tuj shpif ndaj tij.

  Nike Shkambi.....nje KAFSHE ne shekullin AKTUAL.

  Tungi.
   
 12. snatch

  snatch Dictum Factum

  Nuk i je pasur der momentin qe ke dicka qe nuk blihet me para.

  Unknown.
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  SIE können nicht reden,
  und DOCH lessen wir,
  in IHREN AUGEN was uns
  ein.... specie me dy kembe,NIE sagen könnte.  Diten e mire.
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Proverba negative per femrat....

  Në hakmarrje dhe dashuri, femra është më barbare se mashkulli=e VERTETE.

  Shumë gra e japin veten apo i falen Perëndisë, kur..... DJALLI nuk i dëshiron më=me se e VERTETE

  Por ka dhe pozitive ................arbereshe(thone te pakten).

  Zucche e donne brutte ce ne sono dappertutto=99% e VERTETE.

  Una RAGAZZA se e BELLA,PIACE anche con una.......................SOTanella= 9.999.999.999% TEJET....DREJTE.
   

Shpërndajeni këtë faqe