Shprehje filozofike

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Agon, 14 May 2006.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nun zu meiner Person......... ich bekenne mich zur slowakischen Herkunft, der Bildung nach bin ich Deutscher, infolge meines Adels Ungar, auf Grund meines geistlichen Amtes ein Illyrier.

  Juraj Papänek in...... Historia gentis Slavae. Quinque Ecclesiis 1780.  Amen PADRE.

  AproPO....koha eshte aq e bukur dhe e nxehte, sa qe shkruesi nuk do merret me..... se nga kane ardhur iliret,ku JANE dhe ku do MBAROJNE.
  Pra.....RELAX TIME ne.....bazen.

  U krye.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Delet qe ndahen ka tufa i ha ujku.
  Thenie flamurtare...

  I ngopur tej MASE me ZHULA.
  Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Jeden morgen Gesund aufzuwachen ist DER GRÖSSTE REICHTUM.Und jede enttäushung macht einen ein bisschen kälter,ein bisschen härter und bissele distanzierter.Was in LEBEN wirklich ZÄHLT ist.....das die MENCHEN die dir(MIR) WICHTIG sind,GLÜCKLICH und GESUND bleiben.
  PS: der rest ist mir unwichtig,uninteressant oder so was für SCHEIßE EGAL.
  Airbourne dhe fillim jave te mbare....aproPO.
  Kur te vjen e keqja (shpresoj qe jo),si dhe e MIRA=hapi DEREN...po se PO.
  KLM.
   
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "gruaja jobesnike jeton me vrarje ndergjegjeje. Gruaja besnike jeton me keqardhje"
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Soziopathen können Fehler nicht zugeben.

  Soziopathen können sich nicht entschuldigen.

  Soziopathen sind unfähig sich selbst zu kritisieren.

  ULRICH ROSE....PSIKOLOG.

  FAZIT: Lieber falle ich auf die FRESSE,se sa tju puth bycen te tjereve.

  Naten e mire.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  I messicani discendono dagli Aztechi, i peruviani dagli Incas. Gli argentini dalle navi.
  Da dove provengono gli albanesi,e a CHI assomigliano di PIU?????
  PS: kush jep pergjigjen ADEKUATE stimulohet me 100 EURO.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Qfar jane mantenutat shqiptare???
  Po ju pergjigjem vete....prostituta <meritokratike> pa qmim ne treg.
  U KRYE.
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  KRYEkeput gabim ne kete rast dhe perse!!!
  Sepse kurtizanet sidomos ato shqiptare jane te VETEDIJSHME.
   
  joetisti_ likes this.
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Fati eshte n.q-se katastrofa ben nje pushim.....und das HEIßT: Jemanden zu finden,der (oder sie) weiss,das du nicht perfekt bist,dich aber so behandelt als wärst DU es.

  Dhe i BIE ne SHQIP....shijo MOMENTIN pa ardhur kohe te veshtira.
  TSCHYSS....qe mos te harroj: me alias meritokratike Schlampe oder PenisLutcher mit Fahne,koha ime nuk eshte e bollshme ose e rezervuar.
  Airbourne.
   
  joetisti_ likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "rendesi ka t'i shtosh me shume jete viteve, jo me shume vite jetes."
   
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  e po pastaj? Ti do te thuash se ka edhe nga ato qe tradhtojne, i vret ndergjegjja, por kjo ndodh ngaqe nuk e kuptojne se po tradhtojne?
  (Une e shkrova kete, por e pranoj se kam nje ndjesi se u ngaterrova ne mendim. Kur ta lexoj neser [sepse jam pergjumesh], sigurisht do te bej nderhyrjet e nevojshme :p)
   
  Airbourne likes this.
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ja cfar kuptoj une..
  maxresdefault.jpg
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Neser prostitutat do i varrosi ...BASHKIA.

  Po pati njel ven(TOKE,truall,sinore ETC).
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Te VETMIT femije qe nuk dine gjuhen AMTARE....jane flamurtaret.
  SADE SHQIP...
  M.gj-te, ndjehesh plot ku ke vajtur....pyet mamin???
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Vellezer dhe motra me gishtaflamurtare.Sot po ju pershendes me....

  Hopa,hopa,hopa....jasaman ne amerike
  Aman ore merr dhe.....ik.
  FAZIT: Erst kommt das FRESSEN, dann kommt die Moral.
  1433073849082.jpg
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës
  -What goes around---comes around
  3-Ne kete jete do jeshe.....KALI ose kaloresi(Shprehje e urte popullore nga Argjentina).

  Shenimi IM: kete te TRETEN nuk e dija por e ....MESOVA.
  MEND per heren tjeter....shqiptare kjo.
  Naten e mire nga airLESHI.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ato bakshishet....PROSTITUTE komb duhet....

  M.q-se keni qen ne moca apo boni sevap me 10-15$ per FRESSEN.
  Mjafton 1$ dhe ndjehesh mire dhe PERSE???
  Sepse DJE hashit,buke me uje dhe kripe.
  Naten e mire.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Deri me TANI,une nuk kam pare IRANIAN injorant.
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mos genjeni veten....PUTANE komb.
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kur te cohesh ne Sabah,ate ftyren e qelbet HARROJE.
  PRA....mos kqyr serial turk....PUTANA.
  AIRBOURNE.
   

Shpërndajeni këtë faqe