RAMA INSTALON SHKERDHATO-KRACINE

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga Daja, 20 Jul 2019.

 1. Daja

  Daja Primus registratum

  Cfare eshte Shkerdhato-Kracia?

  E shpjeguar sociologjikisht eshte Kolapsi Morali dhe Intelektual i nje populli, kolapsi qe pasohet nga kolapsi Ekonomik, Kolapsi Ligjor qe sjell kolapse te tjera njepasnjeshme. E gjithe kjo po orkestrohet nga nje grupim njerzish qe rendom i quajm "sorosiane" , nje Grupim SABOTAZHI, qe po zbaton Teorike E Tokes se Djegur... Shkerdhato-Kracia eshte promovimi i Anti-Vlerave, ngritja ne fuqi e Individeve "pa bosht" qe con Shoqerine drejt degradimit masiv afatgjate. Gjithcka po ecen sipas MANUALIT TE SOROS se si shkatrrohen Popuj dhe Cilivizimet...
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Edi Rama eshte nje ushtar BINDES ne lojen e.....PEDOFILAVE.

  John Emerich Edward Acton-Dalberg, ose Baron Acton, dikur eshte shprehur ose ka thene nje te VERTETE..... Macht korrumpiert, absolute Macht korrumpiert absolut.

  Tashti,robote SPECIE si puna e mandQUKIQIT i forumit al.com,po diskutojne per temen: Elon Musk paralajmëron teknologjinë që e lidh trurin e njeriut me kompjuterin.

  Ky eshte elon musk me GJYSHEN FEMARUCE te PROSTITUCIONIT ose FEMARUCEN me te NDYRE qe mban toka,apo SHKERDHAPATARUCJA qe manualeve te sorros ju con......femije per dreka dhe darka ...PERVERSE.

  MuskMaxwell.jpeg


  Societija me e KALBUR ne vendim me demokratik te rruzuallit tokesor.

  Chapeau apo TUNGI se kemi nje aputamento molto te rendesishme,por pa.....coma sentimentale.

  ALE.  U ba apo do KRYET.
   
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Shkerdhato-Kracia per mendimin tim eshte varferi e madhe trupore, shpirterore dhe mendore.

  Sa me shkerdhate te jete Baba i nje shtepie apo Neja ne mungese te tij aq me shkerdhata do te jene femijet.

  Sa me teper femije te lindin keta shkerdhata ne sferen shpirterore aq me teper shkardhato-kraci do te manifestohet ne bote.

  Sa me teper debile menderisht te jene keta lindes rilindasish aq edhe me debil popullata dhe si pasoje edhe udheheqesit e tyre.

  Ja merr shembull, Forum-Al. Kush eshte Admini?

  Nje njeri qe nuk di te lidhe dy fjale bashke dhe nje njeri qe luan me koqet kur ha koqe mandarine para kompjuterit.

  Adea
   
  Last edited: 26 Nov 2019
  Daja likes this.

Shpërndajeni këtë faqe