Qyteti me i bukur ne Shqiperi?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga iverson, 23 Jan 2003.

1. iverson

iverson Primus registratum

Qyteti me i bukur ne Shqiperi?

Qyteti me i bukur ne vendin tone eshte me sigurim VLORA. Eshte vend i shkelqyer per c'do gje, sidomos turizem. Me pelqen Llogaraja dhe Dhermiu.
    NE QOFTESE SKENI VAJTUR ATJE, SKE VAJTUR GJEKUNDI NE BOTE!

kacurrelsja... likes this.
  2. ADRIA

ADRIA Primus registratum

Re: Qyteti me i bukur ne Shqiperi?

VLORA ESHTE YLL, S'E KUNDERSHTOJ DHE KAM QENE 4 VJET, PER 4 VERA ATJE DHE JA KAM KALUAR YLL NE LLOGARA, UJE TE FTOHTE, VLORA E RE, ETJ. JAM E BINDUR QE KA NDRYSHUAR PER ME MIRE TANI PO ASHTU!

AMA PER MENDIMIN TIM SARANDA ESHTE ME I BUKURI NE SHQIPERI! EDHE PER TURIZEM ALAMET VENDI KA! LE BREZARET DHE BUTRINIT PASTAJ!

PASTAJ TIRANA DOEMOS SE ESHTE KRYQYTETI DHE KA GJITHCKA, ESHTE EDHE AFER ME DURRESIN PRA KA EDHE PLAZHIN, SI EDHE AFER ME DAJTIN PRA KA EDHE MALIN GJITHASHTU. THE BEST OF BOTH WORLDS I THINK! KRYEQYTETIN MEZI E KEMI NJEHERE DHE TE JEMI KRENARE PER TE! /pf/images/graemlins/smile.gif

ADRIA :cool:

3. Blendi

Blendi Primus registratum

Per qytete nuk them dot se do zihena, si tironc qe jom them NO CCOMMENT.

Por fshati me i bukur eshte DHERMIU dhe ka vdekur ai muhabet. Nga Palasa te Potami, nen sahatin e deri ne fund, ia puth c'do pellembe rruge. Le pastaja Plazhin, me ate varrezen e vogel dhe qipariset rruges kur zbret...

Dhermiu

4. Petroninsja

Petroninsja Primus registratum

Une per vete jam Tironse dhe sdo ta zevendesoja me asnje qytet , por nese flas nga pikpamja idealiste do thoja se Vlora eshte qytet i bukur dhe ka nje bukuri natyrore shume me vlere por ce do sjane bere shume investime dhe jeta e nates eshte shume e varfer. Per momentin Saranda eshte ai qytet qe mban numrin 1, me ckam pare kete vere ishte perl e vertet. BRAVO Saranda :thumbsup:

Dashuria, kenaqesia e te qenit 2, frika se mos behesh 3, tmerri se mos ngelesh 1...

5. Eri

Eri Primus registratum

Jom plotesisht dakort me Blendin...
    Tirona eshte 1.
    Pastaj si fshat eshte Dhermiu.Fantastik, i pakrahasueshem. Do te thoja qe ka edhe plot vende te tjera qe jane mrekulli por ama mendoj qe Dhermiu eshte the Best

6. Erison700

Erison700 Forumium maestatis

Ta leme Kryeqytetin por per mendimin tim Saranda eshte qyteti me i bukur. I ka rruget e pjerrta dhe kudo qe te shkosh ne det do te dalesh.E ka ate kilmen qe te ben te ndihesh me fat qe je aty.

7. Hermesss

Hermesss Primus registratum

Nqs flasim per jeten e perditshme, duke futur ketu punen, kalimin e kohes me shoqerine dhe argetimin (nqs mund te flasim per nje "argetim"...) per mua eshte Tirana dhe deri diku Durresi jane te distancuar nga qytetet e tjera. Ndersa per pushime gjate veres, dhe per heqje stresi e rigjenerim energjish, cdo vend i bregdetit te jugut, si dhe disa zona te vecanta ne Alpet veriore - pra vende te virgjera te paprekura ende nga nderhyrja e dores se njeriut.

8. lola

lola Primus registratum

Saranda eshte shume vend i bukur, me pelqen Berati dhe gjirokastra. Vlora e ka natyren e bukur por qyteti vete nuk eshte i bukur. Ne fund te fundit, tirana eshte vendi me i bukur per mua.
    Kush thoni ju eshte quteti me i shemtuar? Une them se eshte LEzha...Te vetmet qytete qe nuk kam vizituar ne shqiperi jane puka dhe kukesi. Nga gjithe te tjeret them Leshen. Fieri gjithashtu nuk eshte shume i bukur. Burreli vete nuk eshte i pashem por natura perqark eshte e bukur. Lushnja (vendlindja) ka disa gjera te lezecme por ne krahasim me naturen e shqiperise nuk rrethohet nga shume bukuri...

9. lola

lola Primus registratum

Saranda eshte shume vend i bukur, me pelqen Berati dhe gjirokastra. Vlora e ka natyren e bukur por qyteti vete nuk eshte i bukur. Ne fund te fundit, tirana eshte vendi me i bukur per mua.
    Kush thoni ju eshte quteti me i shemtuar? Une them se eshte LEzha...Te vetmet qytete qe nuk kam vizituar ne shqiperi jane puka dhe kukesi. Nga gjithe te tjeret them Leshen. Fieri gjithashtu nuk eshte shume i bukur. Burreli vete nuk eshte i pashem por natura perqark eshte e bukur. Lushnja (vendlindja) ka disa gjera te lezecme por ne krahasim me naturen e shqiperise nuk rrethohet nga shume bukuri...

10. Hermesss

Hermesss Primus registratum

Kukesi nuk me eshte dukur dhe aq keq, ose me mire te them me ka terhequr per nje fakt: per ate qe e prisja te ishte shume me keq. Paragjykim i imi kyrekeput, e pranoj :smash:
    Edhe Fieri nuk me eshte dukur keq, madje deri diku simpatik, si qytet i ngritur ne kohen e socializmit (te pakten para disa kohesh kur e kam pare, nuk e di si mund te jete bere tani).

11. oktapodi

oktapodi Primus registratum

bregdeti,
    si gjithmone,

qytetet dhe fshatrat e saj.

asnje vend tjeter nuk krahasohet me to.

ku te mbyt tymrat dhe papastertite.

12. uji ftohte

uji ftohte Primus registratum

vlora, baby vlora, e dini ate kengen "moj vlore e kuqe ne grope te ka zili nje europe" da's what I'm talkin' about, 'coz is da best city ever in da world, u got it now, good!!!

13. cokus

cokus Primus registratum

himara,borshi,ksamili te gjitha si shpirt jan por duhet me dit i gjo qe ato qyteza jetojn vetem ne 3 muajt e veres se masanej ahaa pleq e plaka ngelin se te tjeret ikin ne greqi se i heq nga puna afendikoi.kshu qe tirona esht da best!

14. Brikena

Brikena Primus registratum

Tirana

Me pelqen shume.
    Njerezit jane te edukuar dhe shkojne sipas biznesit te tyre.Sigurisht qe Shqiperia ka shume qytete te mahnitshem.Nese do te vendosja te kthehesha ne atdheun tim, padyshim Tiranen do te zgjidhja si qytetin me te preferuar per te jetuar.

Girl Power
    Dhe urime Albforumit.

Brikena

15. Re: Qyteti me i bukur ne Shqiperi?

Saranda,Vlora,Tirana.Berati.
    Sipas renditjes.

16. Dolores

Dolores Primus registratum

17. Eni_883

Eni_883 Primus registratum

Durrsi, DUrrsi, Durrsi /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
    Edhe Gjirokastra e bukur eshte se i ingelet hatri mamit tim /pf/images/graemlins/laugh.gif

18. Diavolessa

Diavolessa Valoris scriptorum

Burreli!

19. magic

magic Primus registratum

pas Tiranes, Elbasani, Saranda dhe Korca /pf/images/graemlins/smile.gif

20. roland