Qendrimi juaj kur dikush behet monoton duke treguar gjithmone muhabete pa rendesi

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Fede, 29 Nov 2017.

 1. Fede

  Fede Primus registratum

  Si do te silleshit kur nje i/e njohur ju telefonon shpesh dhe nk ja keni oreksin e muhabeteve te zgjatura ose dhe ne rastet kur e keni takuar nga afer dhe ju lodh me muhabete te saj. Uffff Pa e ofenduar kuptohet
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Pergjigja....IDIOT njeri.
   
 3. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Do largohesha me kujdes pa e ofenduar por edhe duke ja percjell qe ato qe me thote nuk me interesojne.
   
 4. guestman

  guestman Forumium maestatis

  Cdo bisede ka qellimin e saj; nqs behet monotone, gjeja me e thjeshte eshte te mos i kushtohet rendesi.
   
 5. Aki

  Aki Paint It Black

  ose mund ta rrahesh personin ne fjale
   
 6. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Jo dhune,jo dhune.
   
 7. Roberto_uk

  Roberto_uk Valoris scriptorum

  Stop Dhunes ndaj Meshkujve:p !!!!
   
 8. abs

  abs nuk e di...

  Nese vej re, qe me krijohet ndienj e cuditshme nga biseda me personin perball apo n'telefon, do te emroja ndienjen time, fjala bjen; ne kete moment ndjehem papritmas i/e merzitur, lodhje etc. I thua bashkbiseduesit; do t'doja te dija si ti ndjehesh ne kete moment tek flet mbi temen x-y? at'here vec degjo...

  Kur ne formulojme ne veten e pare, pra duke u nis nga vetja jone, emrojme ndijim tone ne ate moment, tingellojme vetpergjegjes, te vetdijshem dhe autenthik, at'here per mendimin e ofendimit dhe paragjykimit s'ka me vend ...
   
 9. Johana

  Johana Forumium praecox

  Kur nuk dua te flas, nuk flas me absolutisht asnje njeri. ASNJE! Pa perjashtim.

  Kur dua te flas mund te flas pa pushim me absolutisht CDO njeri! Pa perjashtim.

  JC
   
 10. Frank

  Frank Forumium maestatis

  Ja them nje here.
  Ja them dy here..
  Ja them tre here...
  Pastaj indiference totale :p
   
 11. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Ndryshoj temën e bisedës...
   
 12. Johana

  Johana Forumium praecox

  Ndonjehere edhe monotonia eshte dicka e mire. Psh eshte me mire t'i biesh fyellit ne nje vrime sesa ne shume vrima.

  JC
   
 13. Frank

  Frank Forumium maestatis

  Une per vete kur dua te bej nje gje te tille ble nje fyell me nje vrime dhe se vras mendjen :p
   
 14. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

  Reagoj keshtu
  [​IMG]


  ose keshtu

  [​IMG]
   
  Eléonoré likes this.
 15. olofssonlarstony

  olofssonlarstony Forumium praecox

  Përshëndetje Z. dhe znj
  Numri im (whatsaap) : +46705117485
  Ju lutem, më lejoni këtë publikim në grupin tuaj për të ndarë dhe zgjeruar shërbimet tona mbështetëse.
  Ky mesazh ka për qëllim individët, bizneset e varfra, bujqësore ose bizneset e tjera dhe të gjithë ata që kanë nevojë për një hua të veçantë për të rindërtuar jetën e tyre.
  Keni nevojë për kredi me para midis individëve që variojnë nga 20000 € në 5.800.000 € me një normë interesi shumë të ulët prej 3% në vit midis individëve
  Për të përballuar vështirësitë financiare të ditës për të dalë më në fund nga ngërçi që provokojnë Bankat dhe institutet financiare, me refuzimin e aplikacioneve tuaja për kredi ose norma shumë të larta.
  Unë jam një individ i ekspertëve financiarë suedezë që janë në gjendje t'ju bëjnë një hua në shumën që ju nevojitet dhe me kushte që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë dhe do t'ju lejojnë të realizoni projektin tuaj.
  Këtu janë fushat në të cilat unë mund t'ju ndihmoj:
  * Kredi Financiare
  * Kredi hipotekore
  * Hua për investime
  * Auto kredi
  * Borxhi i konsolidimit
  * Linja e kredisë
  * Hipotekë e dytë
  * Shlyerja e kredisë
  * Hua personale
  Ju jeni mbërthyer, ndaluar dhe nuk keni favor të bankave ose më mirë keni një projekt dhe keni nevojë për financim të kontaktoni me mua tani në 0705117485 ose më lini mesazhin tuaj
  Adresa ime e emailit: per.larsen.capital@gmail.com
   

Shpërndajeni këtë faqe