Parku 1 miliard paund, Kina ndërton një mrekulli!

Diskutime tek 'Portali i AlbForumit' filluar nga SiL3nT, 28 Oct 2017.

1. SiL3nT

SiL3nT Love it! Anëtar i Shtabit

Pamje të pabesueshme të një parku në Kinë me vlerë 1 miliardë paund, ende në ndërtim, janë shpërndarë së fundmi.

Parku i jashtëzakonshëm është duke u ndërtuar në provincën Guizhou dhe faza e parë pritet të mbyllet në muajin dhjetor të këtij viti.

Një statujë gjigante e “Transformer” me një peshë 750 tonë ka kushtuar plotë 11 milionë paund. Por kjo nuk është e vetmja.

Sipas drejtuesve të projektit, pritet një dyndje turistësh menjëherë pas hapjes së parkut gjigant dhe tejet të veçantë.

Artin, Airbourne and Al-Punk like this.
  2. Airbourne

Airbourne Papirus rex

Kinezet jane popull KREATIV,dhe kane QEVERI.Disa llapim....jo po komuniste,jo po kapitaliste,jo po budiste,jo po marksiste,jo po revizioniste,jo po.....ju plasshin syte e kryeve.

Porte d'entrée du parc national de la cascade de Shizhangdong dans la région Guizhou.
    5b624b50097b006532b5cfc0f1fc1387--parc-national-cascade.jpg

Artin likes this.
  3. Artin

Artin Valoris scriptorum

Eshte ndertuar e po ndertohet shume ne Kinë, por gazetat nuk merren me këto.

Airbourne likes this.
  4. Airbourne

Airbourne Papirus rex

Ne troje merren me.....se qfare ju shtrojne caubojsit, bythlepirave albaqener.Ne KINE...PUNOJNE.

5. Artin

Artin Valoris scriptorum

Sipas kokës që kanë, do t'u vihet dhe festja.
    A ka më keq se Shqipëria sot?
    Jemi më keq edhe se Siria, Iraku dhe Afganistani, qe jane ne lufte. Për azil dhe emigrim ua kalojmë edhe këtyre, për numër banorësh.
    Siria, Iraku dhe Afganistani te pakten kanë dhe territore te medha e burime natyrore.
    Ne jemi më keq se këto.

Airbourne likes this.

Shpërndajeni këtë faqe