Nudes ( Foto Nudo Artistike )

Diskutime tek 'Fotografia dhe Piktura - Artet Figurative' filluar nga ^^MIA^^, 4 Oct 2006.

 1. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Ketu mund te postoni cdo foto nudo dhe jo pornografike ,te bera nga photograf profesioniste.Gjithcka e bukur brenda nje kornize fotografie...

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Keto foto me lart jane te shkeputura nga galeria e fotografit amerikan Michael Sanville.
   
 2. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Christian Coigny
   
 3. ssssssss

  ssssssss Primus registratum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  lipsi eshte e dyta ke ky christian coigny /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Livio Moiana

  [​IMG]
   
 5. antip

  antip Primus registratum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Çfare tregon nje nudo, mund te me pergjigjet kush?
   
 6. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  natyre e gjalle mer, harmoni formash, ngjyrash ambjentesh. ça do ti kanister me qepe e me dardha?

  pikturen/pHoton /pf/images/graemlins/tongue.gif e kuptojne ata qe e studjojne aq sa duhet. te tjeret me ane estetike ose me ça i kap fantazia.
   
 7. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Nuk jam profesioniste por do shprehehem ashtu si e shoh une nje nudo...
  Ka momente qe te fiksohen ,nga trupi yt apo i dikujt tjeter qe e sheh ,e prek ,e kundron dhe nese do kisha nje aparat do doje ta fiksoja ate detaj per te mos e harruar asnjehere,mundesisht ta theksosh aq shume qe ta lartesosh.Nudo eshte nje tablo detajesh qe ne realitet me sy te lire i neglizhojme,edhe pse i prekim perdite ato humbasin vleren..Sensualitete,harmoni formash sic shprehet Duti,bukuri,joshje,epshe,qe i sheh te shprehura nepermjet syve,duarve,lekures se ngjethur, flokeve mbi sup,qe duket sikur po i prek ,sikur jane te tuat.Nudot te bejne ta shohesh ndryshe trupin tend ,i cili : mund te jete shume here me i fantastik se ce mendon.
   
 8. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  ShKoDRaN_PuRo likes this.
 9. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Me pelqen shume kjo foto..

  [​IMG]
   
  Artin likes this.
 10. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Pa blitz e paska pas aparatin ky? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Te lutem nuk dua te tregoj ndonje gje,por sme pelqejne te behen komente gallate qe si perkasin temes.. pa asnje keqkuptim ,flm /pf/images/graemlins/smile.gif.E kam shume qejf kete teme /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 12. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Ah, dmth te besh verejtje se fotografia eshte bo ne nje pjese pa drite ne aparati ska pas blitz te duket jashte teme ty!
   
 13. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Komenti yt i fundit eshte komplet ndryshe nga ai qe bere pak me siper.Sigurisht qe ky koment sme duket jashte teme.Si mendon ti pse e ka bere kete foto pa blitz,cfare efekti ka shkaktuar?
   
 14. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  LiPS... po un kam te drejt te postoj ktu...?

  mir me pyt nga iher, pse me bo robt me qajt kot them un...
   
 15. Vrapuesi

  Vrapuesi Primus registratum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  qe ne fillim "lips" thote se nuk jame "profesioniste" kete as qe e paramendova e me siguri askush tjeter as qe mendon se ti je "profesioniste", TI vetem i kopjon dhe psoton ketu fotot e te tjereve, a nuk eshte me mire qe TI apo dikush tjeter te poston foto private te vetat e jo te maruna nga ndonje reviste apo nga interneti...!???
   
 16. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Noto patjeter qe mund te postosh ,ti dhe gjithe te tjeret.

  Vrapuesi se pari une postoj fotot qe mua me duken interesante dhe me pelqen qe kete gje ta ndaj me miqte e mi te forumit.
  Se dyti,une mbase skam kushtet e domosdoshme te postoj foto nudo te miat personale apo te dikujt tjeter.Nese do ti kisha patjeter qe do ti postoja por derisa per momentin nuk kam gjetur dike qe te vetofrohet po postoj fotografite qe aq shume me pelqejne.
  Se treti,meqenese po flasim per postime fotosh personale,pse nuk e hedh ti hapin i pari dhe ne te tjeret mbase marim kurajon te te ndjekim?!
   
 17. makuciko

  makuciko Forumium praecox

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  LiPS, te pergezoj per idene, e pse jo edhe per guximin. Me duken te bukura ato cka ke zgjedhur e kjo provon shijen tende ne pergjithesi (sepaku mua me duket keshtu). Meqense eshte rasti desha ta shpreh mendimin tim ne lidhje me temen. Shpesh kur duam te theksojme te verteten e paster, ne perdorim termin " e verteta lakuriqe". Per ate qe po flasim, une do te shtrija simboliken ne kah te kundert. Per mua nje nudo eshte e verteta trupore. Nje nudo artistike eshte keshtu realja anatomike e dhene ne menyre emocionale. Njesoj si , psh, ne rastin e nje poezie, na shkaktohet nje ndjenje e caktuar emocionale e ne reagojme fizikisht ( qeshim, merzitemi, na mbushen syte me lot) edhe nje nudo e paraqitur bukur na shkakton emocione, si te thuash na "ngrihen morrnica". Ne meshkujve, kur "e verteta" per te cilen po flasim eshte megjithmend shume e bukur na ngrihet edhe tjeter gje qe i tejkalon ku-e-ku permasat morrnicore e pjesa e trurit qe mund te komandohet (koshienca) humbet peshen e saj ne mendimet e veprimet tona. Ndaj mos te vije e papritur kur te lexosh komente nga me te cuditshmet. Une per vete e pergezoj dhe e vleresoj faktin qe kete teme e ka celur nje femer. Do ta ndjek edhe ne te ardhmen.
  P.S. Mos ki dyshim se edhe une do t'i mireprisja foto te tuat qe i pergjigjen nenndarjes ku ndodhemi, por per kushte qe ti vete i permend, asqe e shpresoj kete (do Zoti e gabohem, sic me ndodh shpesh!). Vetem, te lutem, mos na nxit ndokend tjeter te na dergoje foto te tijat, se kushedi c'hata na dergon, qe te cuditet dynjaja!
   
 18. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Sensualitet..PO
  Brishtesi..PO
  Agresivitet..PO
  Ndjenje..PO
  Britme..PO
  Epsh..PO
  Deshire..PO
  Frike..PO
  Ndrojtje..PO
  ........

  Une mund ta shoh e ta ndjej kete nepermjet nje nudo-je!
   
 19. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  un kam ca foto... po kam frik se do te ngeli hatri pastaj

  e do fillosh te ankohesh qe noto me ka prishur temen qe e kisha per merak
   
 20. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Nudes ( Foto Nudo Artistike )

  Po i pe te pershtatshme per kete teme ti postosh ,sjam kundra.Nese jane banale gjykoje vete /pf/images/graemlins/smile.gif.
   

Shpërndajeni këtë faqe