Nis protesta e opozitës/ Mijëra qytetarë në bulevardin Dëshmorët e Kombit

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga Universal, 8 Dec 2015.

 1. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Euuu
  Dhe te tema tjeter citova qe problemet e ketoj populli i perdor politika , dhe jo vec sot po cdo her.si kta qe jan n pushtet si kta n opozite.
  Une spo mroj asnje parti , vecse po i di per nder Baces Sali , se kur ishte ai n pushtet sme quante njeri maloke dhe as nuk m shikonte njeri me perbuzje. Ket vallaii se mohoj ,po prap popull lajkatar jena shkon ka fryn era.
   
 2. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  ehe, atehere dhe ilir meta qenka engjell mbrojtes per skrapalinjt :D
   
 3. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Po ne tjeret si do ja bejm?:(
   
 4. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  nga je ti? shiko mos te mbron astrit patozi :p
   
 5. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Hahahaha ai nuk qe i Zoti te mbaje gruan e tij,e jo te me mbroje mua:p
   
 6. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Pse e mohon ket gja??
  Ater mos m thuj mu qe shoh realitetin, apo e sheh si t intereson ty?
   
 7. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Eh mehdet..!
   
 8. Balahk

  Balahk Locus omnem

  te te them nje gje? Nese je i/e paster,nuk te duhet ndihma askujt.askujt nuk duhet t i duhet ndihm sepse jane verior apo malesor.ka plot verior malesor qe kane ecur perpara me koken lart,pa i interesuar fare se cfare kane folur te tjeret...mua personalisht nuk me ben,nuk do me bente fare pershtypje nese dikush do me shaje nga origjina.perkundrazi do te ndihem krenar.
   
  Almaa'95 likes this.
 9. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Euuu ste disha kaq i cekt n mendime.
  Jo se nuk jan krenare, jam jasht mase saqe dhe dialektin tem sikur e shkruj ktu e flas dhe n jet t perditshme.
  Po spo i hym do gjanave se jan sh her ma t thella sec duken.
  Masanej mos m trego mue zotesine , sot me pas i mik e me dal mas fushate ke pune.
  Saa student/e kan marue shkollen e tan punojn n call center?? A thu tan kta jan t paafta aa???
   
 10. Balahk

  Balahk Locus omnem

  nuk po jam i ceket fare,thjesht po them qe nuk ke ose nuk kam pse te mbroj sali berishen psh,vetem sepse ne sajin e tij ndihem i mbrojtur....zotesia duhet,si me mik pa mik.miku te gjene punen,por zotesia tregohet ne pune,sepse askush nuk e mban te pa aftin ne pune...nuk po them se jane te pa afte por edhe te aftin nuk e lejojn te punoje ne call center..te aftit i hapen dyert..ky eshte mendimi im,qe eshte kunder tendit,por kjo nuk do te thote qe nuk e respektoj mendimin tend.
   
 11. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Epo te dalesh ne proteste te shash nga nena...vetem nje pytje, ku qellimi i kesaj sharje?
  Injorance e vertete.
   
  Almaa'95 likes this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  E dogjen edhe bunkerin. Mua me kujtohet kur isha i vogel qe ne ata bunkere ose dh*snim, ose(te disa qe ishin te pastruar, besoj) shikonim qe dilnin cifte qe me siguri duhej te ishin q*re.
  Ne mos tjeter, per nje bunker te ri, deshire do te kisha, ose te rikujtoja femijerine dhe te dh*isja, ose te beja ate qe ciftet benin, me ndonjeren, sepse s'e bera kurre ne bunker dhe me ka ngelur peng. Ja c'na bene qe e dogjen. Bunkeri duhet!!

  Sikur nje njeri i vetem te kishte vuajtur nga ajo kohe, askush s'e kishte dot te drejten te "sillte ne jete" gjera te shpifura te asaj kohe, qofte edhe per arsye, sic pretendojne, jo qellimkeqe.

  Opozita politike, menjane ironite, duhet te jete keshtu sic eshte. Sepse nje opozite e forte ben qe qeveria te mbahet fort, te luftoje fort dhe te jape maksimumin.
   
  tropojanja likes this.
 13. gurax

  gurax Pan ignoramus

  ... kurse ne krahun tjeter, nje opozite me mitingasher anarkiste, e perbere nga ameba, paramece, dhe banoret e Fermes se Kafsheve te Orwell-it, ben qe edhe nje qeveri e lodhur dhe e korruptuar te duket si me e jashtezakonshmja ne bote.
   
  joetisti_ likes this.
 14. KrimiN'Aksion

  KrimiN'Aksion Forumium maestatis

  Jo se dua ti justifikoj,por keshtu te pakten shprehin apo nxjerrin inatin qe kan me kete pushtet kriminelesh,por te dalesh te protestosh dhe te djegesh makina private te qytetareve te thjeshte çfare e quan zotrote?
   
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Personalisht jam ne anen e atyre qe bejne perpjekje per te miren, kushdo qofshin.

  Sot po qarkullonte lajmi qe edhe pd kishte vene nje bunker ne 2003-in. Po a nuk i kane syte ne balle! Ai i pd-se eshte me i vogel, mund te qendroje :p

  Respekt per ata qe kane vuajtur me shume ne diktature!! Zoti do t'jua marre hakun!
   
 16. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Injorance.
  Ne sdime te protesojme ;)
   
  gurax likes this.
 17. KrimiN'Aksion

  KrimiN'Aksion Forumium maestatis

  Qe ne sdijme te protestojme nuk eshte e vertete.Ne nuk dijme te organizohemi po,sepse na rreshton partia gjithmone,faji per kete eshte mungesa e sindikatave ose servilizmi i tyre ndaj x partie..
   
  Balahk likes this.
 18. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Zakonisht neper protesta shkojn pjesa militante e popullsise,e majt,ose e djatht..ndaj nga militantizmi nuk ke cfare te presesh,vecse rremuje,shkaterrim etj.sepse jane te verbuar nga ideali partis..nuk arrijn te llogjikojn me ndergjegje qytetare,por cfare i thote saliu/luli eshte e vertet,e drejt..mjer ne c'popull jemi,qe udhehiqemi nga politika...nuk ka per tu bere naj here shqiperia per aq kohe sa nuk kane mend te ndajn politiken nga interesat e perbashketa qytetare....
   
 19. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ne fakt, nuk eshte vetem mendim, por e vertete, per nja 20 vjet rresht po njehere. Fshati qe duket s'do kallauz.
  ... Rruga e madherishme. Dmth, kjo na qenka se nga erdhi e u 'derdh' dhe perhap si vaji ne lakra edhe ajo pjese e popullates, aq e famshme dhe legjendare, sa me veprimet e saj ka rrenjosur tashme ne kulturen shqiptare nje shprehje qe eshte bere meme ne te gjithe Shqiperine: "Tok e xanun". Zakonisht ata qe qendronin pas tabelave te tilla ishin bacer me pushke ne dore, te gatshem per te mbrojtur ate cfare kishin vjedhur.
   
  joetisti_ likes this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  duket sikur tallen me ne, nganjehere, keta qe bejne politiken. Por me me pelqen te jem optimist. Besoj se brenda vetes kane qellime te mira.

  Basha me duket njeri i zoti. Por, ndoshta per shkak edhe se ka shume veshtiresi, kur vijne ne pushtet, te gjithe, duken si jo te tille.
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe