Ne c'ambjent njihet njeriu se kush vertet eshte....

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Petroninsja, 17 Nov 2002.

1. Universal

Universal AnonymouS

Vetem ne momente te veshtira njihet njeriu..
    Por asnjehere nuk duhet ti zene bese!

2. h3o

h3o Papirus rex

Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man's character, give him power.

Abraham Lincoln

Aki likes this.
  3. Balahk

Balahk Locus omnem

Kalin e njeh S*** njeriun e njeh puna,thuhet nje fjale e urte:p

edhe une i besoj kesaj shprehje:)

4. Monroe

Monroe Valoris scriptorum

Mendoj ne castet kur dikush ka nevoj qoft per dashuri, mbeshtetje morale apo edhe ekonomike.Ateher mund te njohim miqt e vertet e ata qe hiqen si miq

joetisti_ likes this.
  5. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

po edhe po te fitosh nje lotari milioneshe, dhe nje vajze qe ka humbur vjen e te takon, dashuri eshte.

6. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Kur i jep fuqi, pushtet.
    Jepi një njeriu pushtet, dhe atëherë do shikosh fytyrën e tij të vërtetë.

Airbourne and joetisti_ like this.
  7. Artin

Artin Valoris scriptorum

Ndoshta, kur është i panjohur, ose anonim.
    Duke mos pasur frikë e ndrojtje nga gjykimi i të njohurve, ai shfaqet siç është në të vërtetë...

joetisti_ and TinkerBell like this.
  8. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

une kam nje mendim se ate qe presim nga dikush, e marrim vesh nga gjerat e thjeshta te tij. Po te me tradhtonte dikush ne nje veshtiresi te madhe per te, une s'do t'ia quaja si gabim. Nuk pres qe dikush te sakrifikohet per mua. Nje perpjekje e vogel, nje venie ne silket per ndonje problemin tim, me mjafton.

9. Mystique

Mystique Larg Anëtar i Shtabit

A njihet ndonjehere vertete?
    Sbesoj se shfaqet ndonjehere ashtu sic eshte ne te vertete ,te shfaqet 100% gjithmone dicka nga vetja do e fsheh

Airbourne likes this.
  10. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

varet sa na prish pune ajo qe fsheh. Dhe madje ne disa raste nuk eshte e keshillueshme te dime apo te kerkojme me insistim te dime dicka qe tjetri/tjetra s'do qe ta thote.

Mendoj se te dinim gjithcka per dike, asnjehere s'do te na pelqente ai njeri. Kushdo qe te ishte.

TinkerBell likes this.
  11. Airbourne

Airbourne Papirus rex

100% e VERTETE....THENIA.

TinkerBell likes this.
  12. Airbourne

Airbourne Papirus rex

Shume e VERTETE, por nuk del dot nga VETVETJA.
    Sado te perpiqesh...sipas meje.

13. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

kur e le pa ngrene, mendoj, ose te vjedh leket apo ushqimin, ose duron urine :)

14. Fede

Fede Primus registratum

Une mendoj qe njeriu me se miri njihet kur ka nje konflikt interesi me ju, aty e tregon veten dhe hapur pa rezerva

15. Eléonoré

Eléonoré Valoris scriptorum

Njeriu i pasur gjen miq ne mes te panjohurve.
    Njeriu i varfer gjen te panjohur ne mes miqve.

Asnjehere nuk ke per t'a marre vesh cfare mendojne te tjeret per ty (as qe u kercet) neqoftese je ne pozite. Me kujtohet Operah Winfrey, adhurimi i se ciles prej mijra e miliona teleshikuesve, e ben te mendonte se ishte Hyjneshe. Hodhi poshte e larte me mijra varese perlash te verteta audiences ne Australi, dha mijra makina te reja, preu bileta avioni dhe coi ne kater cepat e botes mijra ndjekes dhe ndjekese te programit te saj per te perfunduar ne gjendjen me famekeqe kur pasi kuota e teleshikuesve te kanalin e saj Harpo ra ne menyre drastike, ajo ne nje interviste me Jimmy Kimmel tha si me gjysem shakaje se do te donte te rimerrte te gjitha dhuratat qe kishte dhene. Budallallek po te mendosh. Asnje gje nuk doli nga xhepi i saj. Ato ishin cmime te sponsorizuara per reklamim malli.

Asnje njeri nuk te do nese ai nuk ka interes tek ty. Po te jesh i pasur dhe te ndihesh i adhuruar nga miqte e tu ke per t'u zhgenjyer shume nese pozita jote do te ndryshonte. FAKT.

EL

Fede likes this.
  16. Eléonoré

Nese ti hesht kur mua me shajne ti je jo vetem konspirator por edhe i pabese dhe frikacak!

17. Eléonoré

Kthehet nga mergimi. Ne torbe ka lira e napolona ari. Me nje gomar te ngarkuar me ushqime dhe qenin qe e ndjek. Eshte i lodhur. Fshati i tij eshte larg. Ndalon here pas here per te lagur buzet dhe ngrene ndonje kafshate. Mushkonjat e bezdisin dhe shushunjat jane ende te ngjitura ne kellcet e kembeve, dhurate prej gjolit nga kaloi. Qeni leh pa pushim. Leh e leh e leh. Lehje qaramane pa fund. Merr dyfekun dhe e qellon. Vazhdon rrugen. Befas konstaton se torben nuk e ka mbi shpinen e gomarit. Kthehet mbrapsh. Pemen ku kishte gjetur hije momentin e fundit te shplodhjes e mban mend mire. Pikat e gjakut mbi token e thare i bejne pershtypje. Nen hijen e pemes ishte torba dhe mbi te qeni i cili kishte dhene ngahmen e fundit. Vrau te vetmen qenie qe e deshi dhe e mbrojti. Mori torben dhe se bashku me gomarin coi ne fshat edhe gjithe gjakpiresit.

FABUL

EL

18. Frank

Frank Forumium maestatis

Ne pune.

Artin likes this.
  19. Artin

Artin Valoris scriptorum

Edhe puna është një nga ambientet më të mira ku njerëzit mund të njihen.
    Disa njerëz kanë një hije tjetër kur janë punë, që është e ndryshme nga ajo e kafenesë.
    Ka shokë që shkojnë si jo më mirë kur pijnë kafe, po kur ngatërrohen në punë e hyn në mes interesi, ftohen.
    Aty prishet shoqëria e kafes...

20. olofssonlarstony

olofssonlarstony Forumium praecox

Përshëndetje Z. dhe znj
    Numri im (whatsaap) : +46705117485
    Ju lutem, më lejoni këtë publikim në grupin tuaj për të ndarë dhe zgjeruar shërbimet tona mbështetëse.
    Ky mesazh ka për qëllim individët, bizneset e varfra, bujqësore ose bizneset e tjera dhe të gjithë ata që kanë nevojë për një hua të veçantë për të rindërtuar jetën e tyre.
    Keni nevojë për kredi me para midis individëve që variojnë nga 20000 € në 5.800.000 € me një normë interesi shumë të ulët prej 3% në vit midis individëve
    Për të përballuar vështirësitë financiare të ditës për të dalë më në fund nga ngërçi që provokojnë Bankat dhe institutet financiare, me refuzimin e aplikacioneve tuaja për kredi ose norma shumë të larta.
    Unë jam një individ i ekspertëve financiarë suedezë që janë në gjendje t'ju bëjnë një hua në shumën që ju nevojitet dhe me kushte që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë dhe do t'ju lejojnë të realizoni projektin tuaj.
    Këtu janë fushat në të cilat unë mund t'ju ndihmoj:
    * Kredi Financiare
    * Kredi hipotekore
    * Hua për investime
    * Auto kredi
    * Borxhi i konsolidimit
    * Linja e kredisë
    * Hipotekë e dytë
    * Shlyerja e kredisë
    * Hua personale
    Ju jeni mbërthyer, ndaluar dhe nuk keni favor të bankave ose më mirë keni një projekt dhe keni nevojë për financim të kontaktoni me mua tani në 0705117485 ose më lini mesazhin tuaj
    Adresa ime e emailit: per.larsen.capital@gmail.com

Shpërndajeni këtë faqe