Ne c'ambjent njihet njeriu se kush vertet eshte....

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Petroninsja, 17 Nov 2002.

1. scadarsko

scadarsko Locus omnem

Njihet qe ne sekondin epare ose nuk e njeh kurre .....gjentilese,zgjuarsia disponibiliteti,mos qenurit egoiste ndaj tjerve mos te jet as me lart e as me poshte se ti ,te mos jet e bej dallime ne shoqeri te mos paragjykoj e krijoj situata destabilizuese ne rrethin shoqeror e ate familjar...te je tbashkpuntor dhe frytdhenes me interes reciprok,e jo si ne shqiperi siq pretendojn disa e kam shok po vec do interes ,te gjithe duam te mbijetojme deh natyrisht se duhet te mesohemi te ndajme cdo gje mes nesh .

2. IL__SANTO

IL__SANTO Valoris scriptorum

Nqs mendon se e njef veten atehere mund ti pergjigjesh pyetjes se temes.

scadarsko likes this.
  3. Narkomane

Narkomane Valoris scriptorum

kur ke nevoj per ndihmen e dikujt, edhe askush ste ndihmon ateher njifen njerezit
    ne te keq njihen mir, se ne te mir gjithsecili e njeh veten

joetisti_, Thamina and scadarsko like this.
  4. Thamina

Thamina Papirus rex

Ne nerva ,ne siklete e halle...ne ekstremin e ndjenjes.
    Pra kur eshte ne gezim,ne nerva,dhe se si sillet e mendon e shprehet per tjeret.

joetisti_ likes this.
  5. SNAP

SNAP Papirus rex

Nese do ta njohesh nje njeri eshte "PUNA"

joetisti_ and AlbiPg like this.
  6. Thamina

Thamina Papirus rex

Tani jane disa lloje pune,cilen e ke fjalen...:giggle:

7. SNAP

SNAP Papirus rex

"PUNA" ku paguesh.

AlbiPg likes this.
  8. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

kur asgje s'e ndalon te te beje te keqen dhe kur i ka te gjitha mundesite te te beje te miren. Ne raste te tjera, me ndonje perjashtim, nuk eshte mire te matet vleresimi per te, per gjithsecilin.

9. Thamina

Thamina Papirus rex

ok...nese e thua ti.

;)

10. Almaa'95

Almaa'95 Papirus rex

Nese do te njohesh vertete nje njeri shih menyren sesi sillet ai me njerzit e nuk u'a ka nevojen.

11. SNAP

SNAP Papirus rex

Njeriun e njeh jeta "REALE";)

joetisti_ and AlbiPg like this.
  12. Alephh

Alephh Valoris scriptorum

Doni te njihni natyren e vertete te qenie njerezore?
    Vendoseni ne situata "mbijetese" dhe do te shihni masken te bjerre para jush....

hurtlocker, joetisti_ and Balahk like this.
  13. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

Gjysmen e punes per ta pare te nderlikuar nje person e ben vete dyshimi yne. E sidoqofte njeriun mund ta vesh ne prove dhe ta kesh ditur normal e te presesh te dale i keq, kur ai, per habine tende, te del me i mire.

Ne vija te pergjithshme nuk kemi shume ndryshim nga njeri-tjetri. Kemi vetem manine te besojme se vetem une jam i mire, kurse tjetri s'eshte si une. Ai mund te beje cdo gje te keqe qe me vjen ne mendje mua. Kurse une jo. Une jam engjell Zoti. :)

Balahk likes this.
  14. tropojanja

tropojanja Çike Malsie

Une menoj ndryshe nga ju, njerzit kur kane gjithcka ju duhet ater shihet se cfare karakteri kane.

15. tropojanja

tropojanja Çike Malsie

Gjanat jo tana hert jan absolute, ka raste kur jane relative.
    Dhe n rast kur personat jan n kushte te sipermendura ata nuk jane vetvetja por nevoja halli probleme etj etj e tjetersojn njeriun.

joetisti_ likes this.
  16. hurtlocker

hurtlocker Valoris scriptorum

:) smart...very very smart... :D super like!

17. hurtlocker

do doja te kisha vizionin buonist tuajin.... por shpesh her ne rrethana qetesie e mirqenje nejrezit ven nje dore boje civilizimi...ater ne shtrengesen e par nuk tjetersohen por shprehen kush jane vertet...por te jem i sinqert do djoa shum qe pikpamja juaj te ish e sakta dhe jo imja...

18. tropojanja

tropojanja Çike Malsie

Tashi secili prej nesh. Ka pikpamje t ndryshme per X situate, po une prap j mshoj faktit se kur kam gjithcka skam nevoje per asigja. Dhe m vjen n men kjo shprehja..
    .'Me vjen te qesh ne dike qe sapo eshte ngritur ne detyre ndryshon karakter.Hey mik ke serisht te njejtin gjak ne trup'
    Jason Statham

hurtlocker likes this.
  19. hurtlocker

...nuk ndryshon karakter sipas meje por nxjerr ne pah karakterin e verte...pra ka qen fallso

20. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

mashkullin lere pa femer, femren lere pa "hapsire", dhe veren gjithcka :)

nje nate te bukur dhe nje jave te mbare per tgj!

Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe