Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga dirty vegas, 1 Jun 2004.

 1. pppppaa

  pppppaa Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  E s'u be gje per ket muhabetin e?? /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif

  Hajde rri perkthe gjithe ate plan kontabel tani
   
 2. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Mire te bohet /pf/images/graemlins/laugh.gif na hape koken tu u anku /pf/images/graemlins/laugh.gif Ulu puno aty leji llafet /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Apo free-rider ne ti /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Poster planin e perkthyer ne anglisht e kam une. Ta nis me e-mail me kontakto ne PM.
   
 4. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  ....ai ka kalu 10 ore dje /pf/images/graemlins/laugh.gif tu e perkthy...i o bo truni pershesh, edhe kurrizi cop e cik duke nejt mbi pc /pf/images/graemlins/laugh.gif
  ti u kjutove sot /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Epo nuk kisha kohe te hyja dje, sot e pashe. S'ka gje se mire i ben po he. E paska gdhi m'duket shi kur te vije me sy te fryra. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. ^^MIA^^

  ^^MIA^^ Forumium maestatis

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Ujku a ma jep dhe mua nje plan te tille? Nese se ke problem kuptohet.
   
 7. matriksi

  matriksi Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Ujku a ma jep dhe mua nje plan te tille? Nese se ke problem kuptohet.

  [/ QUOTE ]
  Bej search tek google :chart of accounts sample.
   
 8. Petra

  Petra Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

  Ju lutem me ndihmoni me termin
  Provision?
  Shpjegimin konkret dhe perkthimin
   
 9. Hellena

  Hellena Primus registratum

 10. Hellena

  Hellena Primus registratum

 11. Petra

  Petra Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

  Annie, rrofsh por ne shqip e doja ne fakt.
   
 12. Hellena

  Hellena Primus registratum

 13. Admir

  Admir Forumium maestatis

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

  Provision = Perkujdesje
   
 14. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglishtja ne shqip?

  nope, ne shqip perdoret gjereisht ne kontabilitet termi provizionim. kaq thjeshte, provision s'ka vetem perkthimin me lart. Plus, provision is the action of providding or supplying (sigurim, furnizim fjale per fjale), s'ka te beje me perkujdesje.
   
 15. Petra

  Petra Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Tani me shkrive fare. C'te bej me keto linqe une. Kam fjalor te cdo madhesie. Une dua termin e duhur qe te perdor ne tabelat e kontabilitetit.
   
 16. Petra

  Petra Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Perkujdesje jo e jo. por nuk eshte ne kuptimin e supply.. eshte shume me teper se kaq. Une anglisht e di. Por shqip nuk i gjej dot term.
   
 17. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Tu nuk te pelqen postimi im? S'ka problem. Une tu gjinda se jam hasur me te, keshtu perdoret ne shqip: Provizionim.

  Shkrihesh apo jo ti eshte tjeter gje /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
  Pjesa e shpejgimit ishte per shtegtarin, qe eshte nje anglisht foles i shkelqyer, thjeshte e korrigjova. Ndersa pergjija tjeter ish per ty. Nuk kish aludime.

  Shendet lule /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
   
 18. Petra

  Petra Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  HTMADM e ksiha me Annie o rob zoti. Te duket sikur ke futur ndonje link ne postim ty? Mendoj se provizion, fatkeqesisht eshte termi i vetem per ta sjelle ne shqip. E kam hasur edhe provigjon. Nuk e di nese shkon.
   
 19. Hellena

  Hellena Primus registratum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  Po kur sdi termin si do ta perdoresh mi ? lol
   
 20. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Ndihme: Perkthime termash biznesi nga anglisht

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Petra</div><div class="ubbcode-body">HTMADM e ksiha me Annie o rob zoti. Te duket sikur ke futur ndonje link ne postim ty? </div></div>

  /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif jam me nje sy ne ekran, tani te lexova.

  O Annie, o shtrige lere mi gocen. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe