Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Diskutime tek 'Programet dhe Programuesit' filluar nga engjelli, 18 Dec 2002.

 1. TEO

  TEO Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Fabi ke shume koncepte te gabuara per kompjuterin per mua ti bredh nga nje cep ne cepin tjeter te botes te computerit pa i kushtuar rendesi asnjeres prej pikave. Per mua lexo nje cik meso gjerat esenciale qe te mos besh me komente si puna e "ka vetem 2 Pentium" Nejse just a friendly advise don't take it the wrong way.
   
 2. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  pc-ja ime ska virus megjithse po e skanoj dhe nje here. ate lloj antivirusi e kishte vete pc-ja kur e mora...
   
 3. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  ate kazaa e shkrkova nga download.com ska perse te jete me virus
   
 4. TEO

  TEO Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Download.com nuk mban pergjegjesi per programet me sa mbaj mend une. Ka shume programe qe jane me virus duhet pasur kujdes. Mbaj mend qe AudioGalaxy versioni i Ri qe merrja nga Download.com ishte me virus dhe u detyrova te merrja versionin e vjeter nga Kazaa njehere e nje kohe ky muhabet.
   
 5. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  hey... e skanova pc-n dhe skiste asnje virus...
  si i behet?
   
 6. TEO

  TEO Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  c'antivirus ke?
   
 7. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  kam McAfee
   
 8. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  desha te dija ka Celeron 1.7 GHz Pentium IV apo vetem Celeron Pemtium IV
   
 9. GuJack20

  GuJack20 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Lal...
  Intel e ka emrin firma qe prodhon keta tip procesoresh. Ka prodhuar disa tipe nga te cilet jane edhe Celeron dhe Pentium (2 tipe te ndryshem).. Celeron eshte me i liri si çmim sepse i kane bere nje ulje Cache. Cleron mua personalisht ma shpif si procesor.

  P.sh. Nje pc pentium III 500 MHZ ecen shume me shpejt se nje Celeron 733 MHZ

  Zakonisht firmat ketu ke ne kur dan te shesin celeron e quajne "Pentium Celeron"...por nuk ka edhe Pentium edhe Celeron, ekziston ose Pentium ose Celeron...

  Zakonisht Cache ne versionet e fundit te Intel eshte 256KB ndersa Pentium III e ka pasur gjithmone 512KB qe mu pervete me pelqente goxha...

  SHpresoj te jem pergjigjur sadopak...
   
 10. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  kam nje Celeron 1.7 GHz dhe eshte mizerje...
  do shkoj ta coj sot. ecen shume shume ngadale...
  qe kur i futa nja 10 programe mbaroi fare...

  prandaj desha te dija... se une e mora per Pentium IV. /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 11. the-skull

  the-skull Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  PO kshu ta fusin ne shqiperi akoma se di ti prandaj kujdes kur e blen.
  P.S Hey ku shifet se sa cache ka?
   
 12. PANTHERA

  PANTHERA Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  ...mbrapa!
   
 13. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  hey...
  kam nje problem me kompjuterin....
  kam instaluar (pa dashje) nje L.O.P qe eshte makine kerkimii..
  po puna eshte se kontrollon kompjuterin tim... :mad:
  pershembull... kur dua te futem ne "My Computer" me kerkon te futem ne internet
  ose kur dua te vej faqe startuese faqen qe deshiroj une nuk ma lejon.. domethene une e ve po pastaj ajo e ndryshon... ve te veten... dhe e fundit, ajo nuk cininsalohet direkt se kujton se mos eshte ndonje script qe e heq, qekshu njeriu duhet te shkruaj numrat dixhitale qe ajo i jep.... po problemi eshte se kur sghkruj numrat dixhitale dhe shtyp uninstal me thote se numrat jane gabim.

  si tja bej qe ta heq? /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 14. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  eshte i cik gjate me e perkthy megjithate nqs di Anglisht ndiq instruksionet ne kete faqe http://www.spywareinfo.com/articles/hijacked/ dhe mos instalo here tjeter gjera ne kompjuter pa pasur dijeni se cfare eshte dhe pa u konsultuar me WWW world per te gjetur informacione mbi te kerkuarin program (kete merre si keshille).

  Shiko c'fare shkruajn online per programin qe te ka bllokuar kompjuterin:

  Lop.com has become one of the most hated names on the internet. All over cyberspace, from message boards to newsgroups to IRC chat rooms I've seen people begging for help in getting rid of this annoying software.

  What is lop.com? Lop.com is a web site owned by C2 Media. It is mainly a pay-per-click search portal where other web sites pay for each click-through to their site via lop. This isn't a terrible idea, but rather than create a quality web site to get surfers to their site and clicking those links, they instead created a program which is labeled variously as an mp3 search program, a porn search program, or some other such thing. The installer turns the user's web browser into a device with a seemingly endless supply of links to lop.com.


  ........

  sidoqofte shiko ne adresen qe te shkruajta me siper aty jepen instruksionet per te pastruar kompjuterin nga ky program.
   
 15. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  po ku di une aq shume anglisht per ta lexuar... /pf/images/graemlins/blush.gif
  si tja bej??? /pf/images/graemlins/frown.gif

  dhe degjo une kam ate spybot...
  hyn ne pune ai?
  kur bera njehere scan me dolen gjithato x-e
  ne postimin tjeter do te jap figuren se si me del
   
 16. engjelli

  engjelli Forumium praecox

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  dhe... ku mund ta shkarkoj ate DC++
   
 17. Arian Bllaca

  Arian Bllaca Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Mirembrema!
  Jam perdorues i ri i kompjuterit, dhe gabimisht kam shkarkuar nje dicka qe me del gjithmone faqe startuese. E cila nuk eshte faqja qe une deshiroj. jam munduar ta heq duke vene perseri faqen staruese qe kisha. Por mbasi mbyll dhe ristartoj kompjuterin dhe mbasi klikoj ikonen per tu futur ne internet ajo me del prape...
  Nje komshiu im eshte munduar ta heq me ane te nje programi Spy-bot, megjithate pa rezultat.

  Nese dikush ka mundesi te me ndihmoje per ta hequr ate faqe qe me del si faqe startuese ju lutem te me japi ndonje keshille.
  Ju faleminderit.
   
 18. kutabale

  kutabale Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  shko tek download.com dhe download addware eshte software qe te pastron kompjuterin nga spyware dhe gjithashtu te pastron dhe regjistrin. eshte shume i shpejte.
   
 19. kutabale

  kutabale Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  nj e gje kisha per te pyetyr per moderatoret e forumit. sa space zene te gjithe files te forumit.
   
 20. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  ne menu WINDOWS
  1 START
  2 RUN
  3 REGEDIT
  ne menu REGISTER EDITOR
  1 Edit
  2 Find
  Tab FIND
  shkruaj aty RUN dhe selekto opsionet tek check box me te gjetur emrin e programit qe te del ne startup nqs e gjen aty beje delete dhe nuk do te dali me ne start up

  Ki kujdes !!
  Bej delete vetem emrin e programit qe te del ne startup asgje me teper dhe tjeter !! mbaje mend kete nqs nuk e gjen ne asnje menyre aty me te gjitha llojet e selektimit ne checkbox ateher
  alt+ F4 /exit regedit

  tjeter kerkim

  Tek menu WINDOWS
  1 Start
  2 Startup
  Tek menu WINDOWS kerko per startup opsion dhe shikoje ne ndodhet aty emri i programit apo faqes qe ty te del ne startup
   

Shpërndajeni këtë faqe