Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Diskutime tek 'Programet dhe Programuesit' filluar nga engjelli, 18 Dec 2002.

 1. Guest

  Post deleted by alinos
   
 2. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  I C, I'll buy Spy Doctor then, have tried the trial version, it's OK... I think. I though making some present to myself on Christmas though /pf/images/graemlins/laugh.gif U C I'm improving my "Biogroafi" /pf/images/graemlins/laugh.gif

  I know I'm lucky, just mine is black, if that means sth in English. /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Churchi, rrofsh, kam Norton Antivirus qe e rekomandoj fuqishem. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Buy, why buy? Got my Antivirus for free /pf/images/graemlins/laugh.gif and works (trust me /pf/images/graemlins/wink.gif)
  I'll send you some other jokes, you lucky b...... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Your's was not for free /pf/images/graemlins/laugh.gif that's a legal version /pf/images/graemlins/laugh.gif do you get me b.... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  It's a corporate edition /pf/images/graemlins/laugh.gif U should take care of it /pf/images/graemlins/laugh.gif b.... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  ok, e verteta eshte qe une i provova ato versionet e "huazuara perkohesisht" dhe mi bllokuan licencat, jo vetem kaq, por edhe performanca e laptopit linte shume per te deshiruar me keto versionet e "huazuara" /pf/images/graemlins/laugh.gif kshuqe thashe per 20 $ s'jam tu bo restart PC cdo here qe programi ma bllokon sepse e ka lexu database i filan spyware distributor qe e kam te "huazume"

  O Blend, s'mahet shpia me miell hua mer ........ daje /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Vetem miell te kete /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Perdor Registry Mechanic se ai ta zgjidh lemshin qe ke bere, plus qe ke dhe opsionin "undone" per c'do skanim.

  do te rekomandoja dhe PC Booster, por mos prit shume.
  Kam disa celsa per keto programe, nese te duhen do ti nis.
  Bashke rregullohena n'pazar /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  ....Bashke rregullohena n'pazar /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]

  /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif

  ti je b..... me te vertete /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ne shif se na kane sha Nortonin /pf/images/graemlins/lol.gif

  Churchi, une kam vite te tera qe e perdor e jam teper e kenaqur /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 7. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Si ju duken:

  Zone Alarm (per mua firewall-i nr.1);
  Registry Mechanic 5;
  Adware Professional;
  PC Cillin antivirus;

  Ndonjehere, 1 here ne 2-3 muaj, bej ndonje scanim me software te tjere dhe doni ju, kembe virusi apo spyware nuk kam kapur...te pakten keshtu besoj!
   
 8. GuJack20

  GuJack20 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  mire e the "BESOJ" /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 9. burimi007

  burimi007 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Hei mund te me gjej ndokush programin Visual Basic 6.0 por qe programi te jet full ?
   
 10. Dani83

  Dani83 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Ndihme!
  shkrova me Nero disa materiale shtese ne nje CD-R (Multiseksionesh) dhe tani me nxjerr vetem materialet qe shtova dhe jo te tjerat qe ishin ne të
  ju lutem me ndihmoni te nxjerr materialet qe kisha para shkrim-shtimit.
  Flm!
   
 11. kuriozi000000000000000000

  kuriozi000000000000000000 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

  Ej kush mund te nxjerre ndonje program qe te downloadosh emailet e tua ne Pc nga Yahoo per shembull. dhe te kesh mundesi te manovrosh offline.
   
 12. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  Outlook!
   
 13. kuriozi000000000000000000

  kuriozi000000000000000000 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  regele thanks por e kisha fjalen per ndonje program tjeter. se outlook kerkon pagese besoj.
   
 14. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  Outlook me sa di une /pf/images/graemlins/smile.gif eshte falas dhe e ka cdo windows! Programe te tjera ke Eudora, Thunderbird, IncrediMail etj! Kerko me gugell per me shume!

  Megjithate besoj se leket nuk do t'i kerkoje Outlook-u, por Yahoo-ja, qe me sa di une prej kohesh e ofron me pagese sherbimin e leximit te emaileve nga kliente si Outlook! Per kete nuk jam shume i sigurte, por bej nje verifikim tek yahoo Options!
   
 15. Dani83

  Dani83 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  Ndihme!
  shkrova me Nero disa materiale shtese ne nje CD-R (Multiseksionesh) dhe tani me nxjerr vetem materialet qe shtova dhe jo te tjerat qe ishin ne të
  ju lutem me ndihmoni te nxjerr materialet qe kisha para shkrim-shtimit.
  Flm!
   
 16. DEVIL-girl

  DEVIL-girl Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  Pershendetje te gjitheve, kam nje problem qe dua ndihme, jam paksa injorante persa i perket ktyre gjerave. Me duhet nje RAM me i shpejte ose nje harddisk me memorie me te madhe, sepse e shikoj qe programet me hapen shume ngadale. Nga nje search ne ebay mesova se aty mund te blej memory stick, po nuk di se si futet ne comp. Per me sakte po bej copy te asaj cfare mendoj se mund te jete e pershtatshme per te blere, dhe ju lutem me jepni nje mendim.( NCP 512MB DDR333/PC2700 SO DIMM 200 PIN Brand New upgrade memory module for your Notebook) Kam nje laptop Sharp window XP File System : FAT 32, Free Space : 8.82 Gb, Total Size : 18.6 GB.
  Faleminderit.
   
 17. melos

  melos Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  pershendetje

  me nevoitet nje program qe bene konvertimin e file nga pdf-file ne dxf- file apo dwg-file pra qe behen konvertime nga adobe ne CAD programe me ngusht ne AutoCad dhe CADdy++
  keni ndonje sygjerim.
   
 18. kuriozi000000000000000000

  kuriozi000000000000000000 Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  ej njeres perseri me Mail une. Po ka mundesi mundet njeri te me gjeje "the name of incoming server" dhe "the name of outgoing server (SMTP)" per Yahoo! Mail?
  Thanks.
   
 19. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  ej njeres perseri me Mail une. Po ka mundesi mundet njeri te me gjeje "the name of incoming server" dhe "the name of outgoing server (SMTP)" per Yahoo! Mail?
  Thanks.

  [/ QUOTE ]
  Sherbimi Free Mail i Yahoo-s nuk ofron POP3 apo IMAP si protokoll. Pra nuk mund te perdoresh Klient te tille per mail.
   
 20. melos

  melos Primus registratum

  Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  pershendetje

  me nevoitet nje program qe bene konvertimin e file nga pdf-file ne dxf- file apo dwg-file pra qe behen konvertime nga adobe ne CAD programe me ngusht ne AutoCad dhe CADdy++
  keni ndonje sygjerim.

  [/ QUOTE ]
   

Shpërndajeni këtë faqe