MJEKIME POPULLORE

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga lorigirl, 17 Aug 2006.

 1. lorigirl

  lorigirl Primus registratum

  MJEKIME POPULLORE

  Shume mjekime popullore eshte vertetuar se kane bere shume efekt.
  Nese dini ndonje kure popullore mund ta ndani me ne.
   
 2. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Nje mjekim popullor eshte psh kur vritesh ne ndonje vend (te del gjak) futi nje shurre. Eshte dore me nje. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Per ju gocat eshte cike me veshtire po fundja thuajini ndonje shoqeje t`ju "ndihmoje" /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Një mjekim tjetër popullor është edhe çaji me bajga kali të thara /pf/images/graemlins/laugh.gif. Dorë me një kundër kollës dhe hundëve të zëna (me t'thonme e kom /pf/images/graemlins/laugh.gif).
   
 4. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Ec mer leri ato ti. Te beri efekt te pakten? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. antip

  antip Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Nje mjekim popullor eshte psh kur vritesh ne ndonje vend (te del gjak) futi nje shurre. Eshte dore me nje. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Per ju gocat eshte cike me veshtire po fundja thuajini ndonje shoqeje t`ju "ndihmoje" /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]

  Mund ti ndihmoje dhe ndonje shok se e ka me te lehte ta drejtoje urinen gjithsesi /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 6. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Mjekime popullore antike:
  1 Masa mbrojtese per femrat kunder shtatezanise se padeshiruar, dhe infeksioneve:
  Ndiqni nje krokodil, merrni jashteqitjen dhe lyeni "vendet" qe do perdorni gjate aktit /pf/images/graemlins/laugh.gif (metode egjiptiane)
  2. Masa mbrojtese per meshkujt. Therni nje dele, merrini nje cope zorre, lidheni njeren ane te zorres dhe keni nje prezervativ natyral. (metode e perdorur edhe nga Kazanova).
   
 7. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: MJEKIME POPULLORE

  e pra se krokodile dhe dele ka me qindra mijra rruges...i qen, edhe i kap menjehere /pf/images/graemlins/laugh.gif


  ps: ça tymosni juve, se qeka e mire, te anestezioka trut /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 8. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Per guret ne veshka, te tere qe kam pyetur rekomandojne caj me bishtat e thara te qershive.
   
 9. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Pink, pavaresisht menyres karagjoze te te shkruarit recetat jane te sakta /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 10. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: MJEKIME POPULLORE

  ore une nuk e ve ne dyshim fare serjozitetin tuaj /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/wink.gif

  e gjithe puna eshte se ata krokodilat, sikur...si me ta thon, te fusin ne dyshime i çik...
   
 11. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: MJEKIME POPULLORE

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Mjekime popullore antike:
  1 Masa mbrojtese per femrat kunder shtatezanise se padeshiruar, dhe infeksioneve:
  Ndiqni nje krokodil, merrni jashteqitjen dhe lyeni "vendet" qe do perdorni gjate aktit /pf/images/graemlins/laugh.gif (metode egjiptiane)
  2. Masa mbrojtese per meshkujt. Therni nje dele, merrini nje cope zorre, lidheni njeren ane te zorres dhe keni nje prezervativ natyral. (metode e perdorur edhe nga Kazanova).

  [/ QUOTE ]
  /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif


  PS Sa "vende" paska per te ngel shtatezane? /pf/images/graemlins/grin.gif

  çunat duhet te rrine me thike me vete... e duhet te jene edhe kasape...nese kane akoma fuqi per te pre zorren e qingjit /pf/images/graemlins/grin.gif
   
 12. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: MJEKIME POPULLORE

  /pf/images/graemlins/eek.gif Me nje fjale kur iken robi me pushime familjarisht duhet te marre me vete nje tufe me dele? /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 13. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: MJEKIME POPULLORE

  jo familjarisht vetem delet dhe bariu /pf/images/graemlins/grin.gif
   
 14. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Dahlia, "vendet" (shumes) ishte per infeksionet. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Megjithate mos u dekurajoni burra. Mjafton nje cope zorre se mund te perdoret derisa te cahet. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  P.S Per ta provuar nese eshte shpuar apo jo...fryjeni /pf/images/graemlins/laugh.gif Po rrodhi...ua kane futur se eshte e skaduar /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. harap

  harap Guest

  Re: MJEKIME POPULLORE

  www.sherime.com eshte nje website i ri.Personi ne fjale eshte shume i degjuar e pashe rastesisht tek kishte nxjerr website.Ka dhene shume prova e me vertet mund tju them eshte i zoti.
   
 16. hawk

  hawk Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Kapslleku : vaj ulliri;fiq;bar senjet i zier.
  Hudumlleku : salep me qumesht.
   
 17. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: MJEKIME POPULLORE

  ça eshte salep dhe ça eshte hudumlleku? /pf/images/graemlins/confused.gif /pf/images/graemlins/confused.gif
   
 18. hawk

  hawk Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Atehere :
  A ishim tek mjekimet popullore?!Un perdora termin popullor hudumlleku qe do te thote impotenca.Per sy t'ballit salepin nuk e perdori,por e di qe ka neper mejhane.
   
 19. hawk

  hawk Primus registratum

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Lekur vidhi;vaj lini;vaj vezesh;kripe;salce...etj etj per djegjet,por jo te gjitha sebashku sepse mund te dali gjelle.
  Ne plazh ja futni kos e kastravec.
   
 20. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: MJEKIME POPULLORE

  e na del tarator... /pf/images/graemlins/grin.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe