Marketingu online

Diskutime tek 'Ekonomia & Biznesi Shqiptar' filluar nga Daniel H, 10 Apr 2006.

1. genci87

genci87 Primus registratum

Re: Marketingu online

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Mandi</div><div class="ubbcode-body">Genc pershendetje,
    E-Commerce nuk eshte shume i zhvilluar ne Shqiperi jo se nuk eshte provuar, por sepse infrastruktura nuk ekziston (nuk ka nje banke shqiptare qe te mbeshtese llogarite e tregetarit online - Online Merchant Account), dhe se fuqia blerese dhe kultura e internetit eshte shume e ulet.

</div></div>
    Ok e kam te qarte por edhe ndonje material jo ne lidhje me Shqiperine do me hynte ne pune.....

2. pinkparadise

pinkparadise Forumium maestatis

...ose pagesat ne linje sjane te sigurta, ose sepse nuk mund ti besh besim atij sitweb, ose sepse çmimet e afishuara jane shume te larta per cilesin ne fjale, sherbimi pas shitjes eshte inekzistent, mungon serjoziteti biznesit etc etc etc....mnjf sikur te ishte infrastruktura ka shume mangesira te tjera rreth e rrotull...

http://www.amazon.com/Complete-E-Commerce-Book-Successful-Web-based/dp/157820061X#

3. genci87

genci87 Primus registratum

Temen e kam organizuar ne menyre te tille qe nje pjese e vogel e saj te kete lidhje me aplikimin ne Shqiperi ( mundesite qe ofrohen, sfidat qe duhet te perballet etj.), kurse pjesa tjeter te kete lidhje me llojet e e commerce, infrastukturen, pagesat online dhe gjithcka qe ka te beje me tregtine elektronike.Kam kerkuar ne internet per ebook apo informacione te ndryshme por nuk kam arritur te gjej aq sa duhet.

Mund te me ndihmoni me ndonje material?????

4. Al-Punk

Al-Punk Still here

Genci pershendetje,
    Nese do te besh dicka qe ka te beje me E-Commerce duhet te kapesh disa Case Studies dhe te merresh me to. Sherbimet me te suksesshme te E-Commerce ne Bote jane: Ebay dhe Amazon. Kerko per informacion per to, historikun, si linden, si u zhvilluan dhe platformen teknologjike (referencat etj) qe perdorin per te mbajtur dhe terhequr kliente.
    Pjesa e infrastruktures eshte dicka per te cilen duhet te kerkosh ne Google. Disa keywords jane: Internet Merchant Account, Merchant Account, Online Payments. Do te te dalin shume faqe komerciale qe merren me transaksione por ne brendi ato japin informacione dhe teorike.

Per nje teme diplome te duhen te pakten nja 20 burime (ato qe i quan Ebooks) dhe je mbrapa nese po kerkon akoma.

5. abaz

abaz Guest

6. me duhet te shkruaj nje tem per diplom

marketingu ne tregti

1.karakteristikat e veprimtarive sherbyese
    2.marketingu ne tregti
    3.roli i tregtise si veprimtari e vecant
    4.vecurite e marketingut ne tregti

e kam per ta kryer deri me 20 maj ,2011..
    ju lutemi me ndihmone ....

mund te ma dergoni ne email

click_maintenace@live.com
    ju faliminderit

7.  
  8. benard

benard Guest

9. deshira

deshira Guest

10. pershendetje ju lutem neqoftese ka mundesi kush mund te me jape ide per nje teme diplome ne lidhje me komunikimin ne biznes apo sjelljen organizative.duhet te xgjedh nje teme por nuk npo vendos dot ato qe kam pare deri tani nuk me plq dhe aq do doja nje teme disi te vecante .do tju jem shume mirenjohese nqs do te me ndihmonit.faleminderit

11. arbri .{fier}

arbri .{fier} Primus registratum

12. arbri .{fier}

arbri .{fier} Primus registratum

13. silvi.silvi.silvi

silvi.silvi.silvi Forumium praecox

pershendetje te gjitheve kjo qenka nje teme uaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuwwwwwwwwwwwwwww
    shume interesante komplimente kush e ka krijuar ,eshte pikerisht ajo qe po kerkoja ...se me duhej nje ide interesante per temen e diplomes .ju lutem kush e ka bere kete teme te me ndihmoje nqs ka mundesi ju faleminderit
    po le ad e emailit
    silvi.silvi.silvi@hotmail.com
    p.s ishalla po e shef njeri kete postimin tim:p

14. silvi.silvi.silvi

silvi.silvi.silvi Forumium praecox

pershendetje arbri jam silvi edhe ti si puna ime qenke:p suksese te metejshme

te lutem nqs ke mundesi mund te me japer ti nje ide ca bere per temen e diplomes te lutem

Shpërndajeni këtë faqe