Këndi i shkrimeve të reja.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga harap, 4 Nov 2002.

 1. shefki

  shefki Papirus rex

  MANUSHAQES  Buzeqesh manushaqe buzeqesh nje cike

  Je ketu me mua me lendinen me shiun

  Ti e qullosur dridhesh gjithe frike

  Paske degjuar per njeriun!


  Por une jam i mire kurre s’do te t’besdis

  Te dua sa malet u befsh sa nje selvi

  E forte e shendetshme tamam si lis

  Tra per timen cati
   
  kacurrelsja... likes this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  mire se u riktheve, shefki. Na mungove !
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  me si keputet nje lule e fillova
  pastaj si fluturon nje avion
  pastaj si dashurine ta fitoja
  e pastaj si te vuaj gjithmon'.
   
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  fytyres se saj me veshtrim shetita
  e qendrova te pushoj mbi buze
  nga lageshtimi me gjuhe rreshqita
  rashe ne pjesen e fryre mbi bluze.
   
 5. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Të zhvesha,pa ngurrim,të tërë,
  U skuqe ti,u turpërove!
  Dhe fike dritën menjëherë,
  Në shtrat u hodhe,u mbulove..

  Kur tu afrova,më the"jo",
  Nuk deshe të humbje nderë!?
  Por sa çudi!zëri tu ftoh:
  "kam pasur unë të tjerë.."!

  Ishe çupë e njomë shumë,
  Kur ta vodhën vajzërinë?
  Kush qe ai çun fatlum?
  I pari,që ta shijoi freskinë?

  Ti që më ndez,më josh,
  Edhe sytë,me ndrojë, ule..
  Ç'kërkon,në këtë moshë,
  Ti që bredh, lule më lule?

  Me ty natën e kalova,
  Ç'ndodhi më tej? Hiç asgjë!
  Se ç'kërkoje,e kuptova,
  Ika, e s'u ktheva më!
   
  Last edited: 21 May 2017
  Passion- Al likes this.
 6. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Nga mua të fshehin,
  Të mbyllur të mbajnë,
  Qentë le të lehin,
  Ne të dy,s'na ndajnë!

  Të lahin,të krehin,
  Porsi mbretëreshë,
  Qentë le të lehin,
  E imja do jesh..

  V.d
   
  kacurrelsja... likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ajo donte te ishte poshte tij
  donte te ledhatohej te floket
  donte te hiqte deri dhe breket
  e te vishte vetem dhe vetem lotet.
   
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur lodhet kenaqesia
  s'ka kohe te pushoje
  vrapon skajeve duke pritur

  kur deshiron kenaqesia
  s'ka kohe te kafshoje
  vdes sylot e uritur.
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  dhe fillova une te kem besim
  te kembet e saj, te hapura, pak
  njihja mire aftesine e diellit
  e dija se do te kishte vap'
   
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  thellesisht praka fundin, nga nje an'
  brigjeve te zemres, vetem, nuk mbeta
  per nga dendesia, krahasueshem, oqean
  me zhytje ne ndjenja, matet jeta.
   
  Last edited: 31 May 2017
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ah, kjo natyra, qe ka faj
  na i beri femrat me vrime
  ne fillim thame mire qe dolem
  pastaj gjithe jeten duam te hyme.
   
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  zgjata doren me sy te mbyllur
  thashe se mos kap ndonje thesar
  nje vajze qe e ndieu ne te pasme
  me tha idiot. Edhe gomar.
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur qan dashuria, eshte e frikshme
  ka raste kur s'e ndalon dot
  thua: cne ta kem shkaktuar!
  thua: jo une, larg o Zot!
   
  kacurrelsja... likes this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  preka**
   
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  puthjet, plasen ne albforum
  buzet e vajzave s'donin paqe
  disa qe ishin me fat, disi
  e moren nga nje ne faqe
  Lisa-n e kacurrelsja-n, ne sy
  Tinker-in, e zuri ne gushe
  abs-in, u kuptua se ku
  se iu bene faqet prush
  une, Strategu, Airbourne, ne vesh
  epo si nuk e morem nje ne faqe?!
  te dhene-marrat, s'kishin mbarim
  buzet e vajzave s'donin paqe.
   
  TinkerBell and kacurrelsja... like this.
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  rrugen e kofsheve mori veshtrimi
  dhe sy e buze, i moren flake
  nje kove qershi i hodhi dritherimi
  e prape s'u shua, s'u shua, prape.
   
  Passion- Al likes this.
 17. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Tinkerbell-in mos e puthni shumë,
  Lini një çikë,dhe për mua!
  Puthjen time,kur flinte gjumë
  E pa në ëndërr,dhe u zgjua(u friksua)
   
 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "ta preva bilen", i tha nje burre
  femijes qe po bente shurren ne rruge
  ia futi vrapit djali i tmerruar
  dhe u ndal vetem kur pa nja cupe
  edhe vajza e vogel po urinonte
  por, djali s'kishte pare asnjehere
  iu dhimbs, qau me pike loti
  pyeti: ai xhaxhi ta paska prere?

  (motivi, marre nga nje anekdote)
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  gjeta nje buzeqeshje, e thashe ta dorezoj
  kushdi kujt do t'i kete humbur!
  e zonja s'diti si te me falenderoje
  si shperblim, me dha nje te puthur.
   
  TinkerBell likes this.

Shpërndajeni këtë faqe