Këndi i shkrimeve të reja.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga harap, 4 Nov 2002.

 1. shefki

  shefki Papirus rex

  SHANDANI


  Ja, sa vezullues

  Ja,sa rrumbullak

  Ka cmim hutues?

  Aspak!

  Gishti im tregues

  Eshte mbi tabak
   
 2. shefki

  shefki Papirus rex

  AROMA E LIBRIT TE RI


  Sapo e blini…

  S’them asgje!

  You e dini qe i kam rene ne te
   
 3. shefki

  shefki Papirus rex

  KUSHTUAR ROBERTES SIME


  Eshte nje mengjes I ftohte janari

  Vajza ime e vogel ka dale ne bahce

  E veshur me me bluze te holle si bari

  Kerkon qe gushkuqet ta cukisin ne faqe


  S’i pritet qe s’i pritet asaj vashe…

  Ajo pa fjale vallezon duke u lutur

  Deshiron qe ne kapelen e saj prej kashte

  Te ulet bute-bute nje flutur
   
 4. shefki

  shefki Papirus rex

  PUNE E MADHE FORT


  Sot porta e portokallte po kalbet

  Pune e madhe fort do thoni ju

  Pas asaj porte buka e grurit s’hahet

  Gomari dhe I zoti zhdepen ne dru


  Po kush i pallon ata pa arsye

  Pune e madhe fort do thoni ju

  Gomari perdridhet behet krejt nyje

  Dhe i zoti shan porten ne cdo gjuhe
   
 5. Alivia

  Alivia Forumium maestatis

  Cfare ka dita sot?-pyeti nje ze i heshtur tutje...
  Fersherima shpirtrash ,ju pergjigj dita duke puthur diellin e ngrohte. :)
   

Shpërndajeni këtë faqe