ISIS, “skema” e BBC: Në Siri, të gjithë kundër të gjithëve

Diskutime tek 'Tema e ditës, ndërkombëtare' filluar nga Universal, 17 Nov 2015.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mediat ruso-gjermane duke ju referuar atyre irakiane...shkruajne.

  Die Kämpfer der Terrormiliz Islamischer Staat (IS, auch Daesh) haben den Tod ihres Anführers, Abu Bakr al-Baghdadi, nun offiziell bekannt gegeben. Dies berichtet am Dienstag der TV-Sender Al Sumaria unter Berufung auf eine Quelle in der irakischen Provinz Ninawa.

  Demnach gaben die Terroristen eine kurze Erklärung ab, in der sie den Tod des IS-Anführers bestätigt und den Namen des neuen Kalifen genannt haben sollen.
  Am 22. Juni hatte das russische Außenministerium erklärt, der Anführer der Terrormiliz IS, Abu Bakr al-Baghdadi, sei mit „großer Sicherheit“ tot.
  Zuvor hatte das russische Verteidigungsministerium gemeldet, dass Al-Baghadadi möglicherweise bei einem Luftshlag der russischen Luftstreitkräfte in der Nähe des syrischen Rakka getötet worden sei.

  Shenimi im PERSONAL: n.q-se QAFIRIN me te vertete e kane ZHULITUR,duhet te falenderojme ruset.
   
  Last edited by a moderator: 11 Jul 2017
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Transmetohet drejtpërdrejtë vetëvrasja kolektive i një grupi të sulmuesve kamikazë të ISIS në Irak.

  Si pasojë e disfatës së grupit terrorist të PISIS përball forcave irakiane, disa sulmues kamikazë të këtij grupi terrorist-takfirist në brigjet e lumit Tigër kanë bërë vetëvrasje në mënyrë kolektive.
  Kanali televiziv Al Alam njoftoi se në një veprim të paparë kanali televiziv Al Mejadin i Libanit ka transmetuar në mënyrë të drejtpërdrejtë nga Iraku operacionin e vetëvrasjes kolektive të një grupi të sulmuesve kamikazë të grupit terrorist ISIS. Sulmuesit kamikazë të ISIS pasi ishin rrethuar në brigjet e lumit Tigër dhe pasi kuptuan se nuk mund të shpërthejnë lëndët eksplozive në mesin e ushtarëve irakianë, me një veprim të paparë, bërën vetëvrasje kolektive. Njësiti i "Shqiponjave" të forcave të armatosura të Irakut ka paralajmëruar pjesëtarët e mbetur të grupit terrorist ISIS në perëndim të Mosulit se kanë vetëm dy rrugë: ose të vriten ose të dorëzohen. Ndërkohë komanda e shtabit të përbashkët të operacioneve në Irak të shtunën ka deklaruar se 250 terroristë të ISIS janë arrestuar në tunelet në Mosul. Raid Shaker Xheodat, komandanti i policisë federale të Irakut, ka thënë se numri i civilëve që kanë ikur nga kthetrat e ISIS nga Mosuli, është 9635 persona, ndërsa numri i personave të shpërngulur në Irak ka arritur në 63604 persona. Hejdar Ebadi, kryeministri i Irakut me 10 korrik shpalli çlirimin e plotë të qytetit Mosul.

  Shenimi IMI: po ti kapesh te gjalle, tja u PRESESH kryet me....SOPATE.
   
  TinkerBell likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  andej po perhapet shume frikshem edhe kolera. I shohim ne tv dhe na ngjall kureshtje numri i viktimave. Sa sot? Sigurisht qe ka keqardhje, por po ta provonim ne kurrizin tone - larg qofte - do te shihnim se ajo qe ndiejme eshte goxha simbolike...
   
  Airbourne likes this.
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Thone nja 7 MILION deri me tani me KOLERE si dhe(shenimi IM)...arabise SAU(derr)qelbse ja fusja se pares me BOMBE ATOMIKE pa pike brerje ndergjegjeje.
  allahu e di ma smajri. 4bmz0a225c7af2t7vi_800C450.jpg 4bmz6c5acc4afat7ve_800C450.jpg 4bmz676f266baft7vu_800C450.jpg 4bmz26534ea18bt7vg_800C450.jpg 4bmzc98eb927f0t7va_800C450.jpg
   
  TinkerBell likes this.

Shpërndajeni këtë faqe