heavy metal still alive \m/

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Rornela, 29 Jun 2013.

 1. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

 2. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

 3. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit  Videoklipi me pelqen shume :) gjithashtu edhe kenga!
   
  Airbourne and Dreamer like this.
 4. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit  Ai momenti tek kenga kur degjon pjesen e violines eshte e mrekullueshme... :dashuri:
   
  Airbourne likes this.
 5. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit  My walk through the valley, trails of fear
  I feel empty, my penance overdue
  I guess it's too late now
  To be with you...
  I walk alone.
   
  Last edited: 20 Jan 2015
  Airbourne likes this.
 6. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  Kohë e përshtatshme për Rock!
   
 7. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

   
  Airbourne likes this.
 8. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

 9. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

   
  Airbourne likes this.
 10. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

 11. Black_Rose

  Black_Rose Forumium maestatis

  Loool liora Nirvanat nuk jan metal :D, but nice song ^_^
   
 12. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 13. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 14. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  E çfarë ka për lol Rose?
  Zhanri , Alteenative Rock , Grunge.
  Vetë pjestarët e grupit kanë qëne metal fans , influenca e preferencave të tyre ka ndikuar edhe në këngët e tyre. Madje , po të hulumrosh gjen një citat të Curt Kobain që e përkufizon grupin e tij , si një përtierje Black Sabath,Iron Maidon , Mettalica. Për mua janë!
   
  Airbourne and Lisa like this.
 15. Black_Rose

  Black_Rose Forumium maestatis

  @liora , nuk doja tiu ofendoja, ishte thjesht nje pergjigje spontane, jam dakord per influencat por Nirvana are definitely not metal, madje po te informoheni pak me shume kritiket i kane cilesuar me shume me tendence nga punk rock edhe pse fillimet e tyre jane disi metal, gjithsesi kerkoj ndjese per komentin ^__^.
   
 16. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Nuk u ofendova aspak...as e llogaris fare. Çdo njëri ka përceptimin e tij! Komento, po mos bëj si kompetente! Kaq.
   
  Airbourne likes this.
 17. Black_Rose

  Black_Rose Forumium maestatis

 18. gurax

  gurax Pan ignoramus

 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  E vetmja gje qe DESHIROJ.....kur te shkoj ne PURGATOR....

  SHPRESOJ te kete...............ROCK.
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Lodhesh per sqarime...

  A time to EVIL by,as DEATH awaits.....................me!
  LG dhe naten e mire!
   
 21. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Neve shqiptaret kemi nje thenie te vjeter popullore....qeni qe leh nuk te ha????
  Te tjere mendojne....Manche Hunde,die bellen,beissen DOCH.
  Joel O’Keeffe (Gesang, Gitarre), Ryan O’Keeffe (Schlagzeug), David Roads (Gitarre) und Justin Street (Bass) stellten klar: AIRBOURNE scheren sich nicht um Trends und Moden.
  Deviza e GRUPIT....Never change a winning Team, ose Never change an efficient Philosophy.
  Der Warnambool-Vierer marschiert weiter schnurstracks geradeaus und hinterlässt dabei massenhaft Rauch und Geröll. Braucht es sicherlich noch ein paar Alben mehr auf gleichem Niveau, doch die Grundlagen dafür sind spätestens mit diesem Album geschaffen.
  Pra....BAZAT i kane hedhur me kohe dhe pune dhe jo me llape.

  ROCK baby.
   

Shpërndajeni këtë faqe