Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

Diskutime tek 'Fotografia dhe Piktura - Artet Figurative' filluar nga disku, 19 Sep 2003.

 1. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  angel
  [​IMG]
   
 2. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Cool design:

  [​IMG]
   
 3. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Mos harroni frikën nga infektimi... shikojeni mirë te kush shkoni, sigurohuni që i ka mjetet e sterilizuara. Po u bë nga profesionistët nuk duhet të dhembi kudo që të jetë.
   
 4. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Fillimisht postuar nga Unicorn:
  [​IMG]


  Nuk jam aq topolake sa te mos me kuptohet se ne c'pjese te trupit e kam tatuazhin sic i ndodh zonjushes se fotografuar me lart.Gjithsesi tattoo-ja eshte e lezetshme.Edhe pse une preferoj nje tattoo ne pozicion vertikal,qe sic e thashe edhe me lart te filloje ne nje vend te dukshem (pak fare) dhe pastaj te vazhdoje ne pjese te cilen zakonisht e mbullojne rrobat..si psh aty poshte apendisitit..tek kockat e legenit :cool:
   
 5. olti

  olti Neo

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Do ishte e mundur qe shqiponja shqiptare te behej ne formen e nje tatuazhi tribal, dmth do dukej bukur dhe interesant!!

  Si mendoni?! :rolleyes:
   
 6. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  C'do art ka nje cmim,dhe ne kete rast cmimet jane te dyfishuara,dhimbje dhe para.
  Frika e infektimit,mund te them se nuk ekziston (per te ardhur keq),dhe ky eshte cmimi i madh qe nje pjese e mire nuk e vleresojne.
  Sidoqofte,frika dhe kurioziteti,deshira deri diku jane paralele,ne shume raste fiton e fundit.
  !!!!!
   
 7. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Kam pare shume tatoo te tilla ne forme tribale,personalisht mund te them qe ne anen artistike arrihen pa shume mjeshteri.
  Kerkoj edhe une dicka qe mos te behet si ai tatuazhi banal (thike ne zemer).
  Shqiponja Shqipetare ne forme tribali eshte vertete interesante!
   
 8. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Kapiten a i ke shpatllat e gjera? :thumbsup:

  [​IMG]
   
 9. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Su@m kjo asht per ty hon
  :wub:

  [​IMG]
   
 10. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  [​IMG]
   
 11. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Ky eshte tribali im i preferuar per shqiponjat :wub:
  [​IMG]
   
 12. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Rrofsh Uni,po ngjyrat jane shume te ndezura...me gjej nje bardh e zi po nuk pertove! :kiss:

  Ajo ideja e Shqiponjes Shqiptare,tribale apo jo. se si me duket mua....Ta tregojme atdhetarizmin aty ku duhet ,jo ne tatuazhe ;keto te fundit jane personale,ne nje fare menyre identifikuese...Per te treguar qe jemi shqiptare mjafton ajo shenja e 'linjes' /pf/images/graemlins/tongue.gif qe kemi te gjithe ne shpatull...te veme tani edhe shqiponjen...e vai!!Kjo e shkreta shqiponje sikur eshte shfrytezuar boll per qellime te tilla :kam pare njerez qe mbajne varese argjendi me shqiponje,unaza argjendi me shqiponje etj etj budalliqesh te tilla dhe sinqerisht qe ma shpifin...aman tani edhe tatuazhet me shqiponje!Pastaj sic tha dikush me lart ,shqiponja si tattoo do shume pune nese do te behet identik si ajo ne flamur..ne te shumten e rasteve cilesia e punimit do te linte per te deshiruar.Ia vlen te rrezikosh??? :confused:
   
 13. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  kjo sduket paster po ideja asht magjike..delfini i cili hidhet ne uje edhe sperkalat e ujit dallgezojne per te formuar dallget ne tattoo. /pf/images/graemlins/smile.gif
  [​IMG]
   
 14. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Su@m nji paraqitje me pak e detajuar e ktij endjellit do ishte ideal per ty /pf/images/graemlins/wink.gif

  [​IMG]
   
 15. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Ose kjo me ate trendafilin te bardhe jo te kuq /pf/images/graemlins/tongue.gif
  [​IMG]
   
 16. disku

  disku UNI

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  1.
  [​IMG]

  2.
  [​IMG]

  3.
  [​IMG]

  4.
  [​IMG]

  Ika per sonte un ..Naten Su@m..<br />naten ju tjeret /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 17. Elsi

  Elsi Forumium praecox

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Ej, po pse nuk tregoni foto me tatuazhet qe keni ore, apo keni turp? /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 18. tina5011

  tina5011 Primus registratum

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  hej une kam nje tatoo nje medis me shqiponjen deshta me qit foton teme po spo di qysh duhet me qit ...
  nese ka mundsi dikush me m'kallxu qysh duhet...
  flmm

  kalofshit mire
  tung tung
   
 19. ^_^

  ^_^ Primus registratum

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  Tribali i preferuar nga shqiponjat i Unicorn , modifikuar nga une, kush te mundi ta perdori nuk i kerkoj leke:p [​IMG]
   
 20. master of puppets

  master of puppets Primus registratum

  Re: Galeria e tatuazheve (Arti i body paint).

  kush mund te postoje tatuazhet e James Hetfield?aty shikoni art
   

Shpërndajeni këtë faqe