Foto & Shprehje

Diskutime tek 'Fotografia dhe Piktura - Artet Figurative' filluar nga Agjenti_007, 25 Sep 2015.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  Ne Kete Teme Mund Te Postoni Foto Duke E Shoqeruar Ate Me Nje Shprehje Qe Ti Pershtatet, Ose Te Lidhet Me Foton E Bashkangjitur...

  [​IMG]
   
  gurax, POKER and Balahk like this.
 2. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 3. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

 4. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

 5. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  12508887_472677336256199_7599150773013844927_n.jpg
   
  Alephh and Dreamer like this.
 6. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  12524210_892049574242874_3462132504774923857_n.jpg
   
  Alephh and hareid like this.
 7. hareid

  hareid Papirus rex

  [​IMG]

  Jeta është si një filxhan kafeje,
  ndonjëherë e ëmbël, ndonjëherë e hidhur.
  Nuk ka rëndësi shija e kafesë, rëndësi ka me kë e pi kafenë..!

  |Bob Dylan|
   
  Dreamer and e panjohura like this.
 8. hareid

  hareid Papirus rex

  [​IMG]

  "Njeriu më së paku është vetja e tij kur flet për veten e vet.
  Jepni atij një maskë, dhe ai do t’ju flet të vërtetën."

  |Oscar Wilde|
   
  e panjohura, Solaris and Dreamer like this.
 9. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  1453231_177063455980315_6937398710083435650_n.jpg
   
  hareid and Dreamer like this.
 10. gurax

  gurax Pan ignoramus

  [​IMG]

  ... to most people today, the name Snow White evokes visions of dwarfs whistling as they work, and a wide–eyed, fluttery princess singing, "Some day my prince will come." (A friend of mine claims this song is responsible for the problems of a whole generation of American women.) Yet the Snow White theme is one of the darkest and strangest to be found in the fairy tale canon — a chilling tale of murderous rivalry, adolescent sexual ripening, poisoned gifts, blood on snow, witchcraft, and ritual cannibalism. . .in short, not a tale originally intended for children's tender ears.
  Disney's well–known film version of the story, released in 1937, was ostensibly based on the German tale popularized by the Brothers Grimm. Originally titled "Snow–drop" and published in Kinder–und Hausmarchen in 1812, the Grimms' "Snow White" is a darker, chillier story than the musical Disney cartoon...

  * * *
  ... ... per shumicen e njerezve sot, emri Borebardha sjell ndermend xhuxhet qe fishkellejne melodi gjate punes dhe nje princeshe me sy te medhej kapsallites qe kendon "Nje dite princi im do te vije!" (Nje shoku im pretendon se kjo eshte kenga shkaktare e problemeve qe ka nje brezni e tere femrash ne Amerike). Megjithate tematika e Borebardhes eshte nder me te errtat dhe te habitshmet ne repertorin e perrallave - nje perralle dritheruese me rivalitet vdekjeprures, pjekuri seksuale adoleshence, dhurata te helmuara, bore e pergjakur, shtriganizem, kanbalizem ritual... thene shkurt eshte nje perralle jo per t'ua treguar kalamajve.
  Versioni aq i mirenjohur i filmit nga Disney, ne vitin 1937, eshte bazuar ne versionin gjerman te perralles qe ishte bere e njohur nga Vellezerit Grimm. Titulli qe ata i vune ishte "Pika e Debores" dhe u botua ne 1812 tek "Kinder und Hausmarchen"; dhe ishte nje 'Borebardha' me e erret dhe e akullt sesa e mendojme te jete nga filmi me kartona i Disney ...

  [​IMG]
   
  Airbourne and Dreamer like this.
 11. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  [​IMG]
   
  hareid, gurax and Jamie like this.
 12. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  11885183_943630749014079_6436337835045159439_n.jpg
   
  hareid and katsune like this.
 13. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 14. gurax

  gurax Pan ignoramus

  [​IMG]

  "Eja, Ganimed," i tha Jupiteri i plotfuqishem. "Ndonese njerezor dhe i vdekshem, ti je me i pashmi midis tyre. Dhe a nuk eshte cdo gje qe eshte e bukur e denje te rrije prane meje, njerezore apo hyjnore qofte?" Nga keto fjale Europa dhe Kalisto veshtruan njera-tjetren me nenqeshje tinzare. Por Io e pashqetesuar, i beri me shenje Ganimedit te afrohej, duke kafshuar lehte buzen dhe me pas i shkeli syrin hareshem.


  Kjo eshte nje foto e shkelqyer e Jupiterit dhe kater nga satelitet e tij.
   
  Airbourne, Dreamer and hareid like this.
 15. hareid

  hareid Papirus rex

  It is better to teach knowledge one hour in the night than to pray all

  night.........

  . upload_2016-7-6_22-52-12.png
   
  gurax and Dreamer like this.
 16. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Bukuria eshte ceshtje, gjithashtu kendveshtrimi ,sepse fshati qe dallohet nuk ka nevoje ta hulumtosh.
  d25549b4467e7ad91b3a859df04bf4c5.jpg
   
  Dreamer and gurax like this.
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Budallallepsja e masave konsumore,ku skipetaret jane te paret!
  4479140_orig.jpg
   
  gurax likes this.
 19. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Nje diciture per foton me lart mund te jete edhe: "Pokemon-GO"
   
  Dreamer likes this.
 20. gurax

  gurax Pan ignoramus

Shpërndajeni këtë faqe