Foto sa 1 mije fjale :)

Diskutime tek 'Fotografia dhe Piktura - Artet Figurative' filluar nga Agjenti_007, 8 Oct 2014.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

 2. hareid

  hareid Papirus rex

  [​IMG]
   
  Hope, agim40 and Airbourne like this.
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Cfare kontrasti me foton siper....
  kinderrechte-uebergewicht100-_v-img__16__9__m_-4423061158a17f4152aef84861ed0243214ae6e7.jpg
   
  agim40 likes this.
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Cfare qelberisie.....apo poshtersie ose me thjesht....PAFYTYRESI.
  hungriges-kind_02.jpg
   
 5. agim40

  agim40 Valoris scriptorum

  [​IMG]
   
  Aki and Dreamer like this.
 6. hareid

  hareid Papirus rex

  upload_2016-7-26_8-45-12.png
   
  Dreamer likes this.
 7. Aki

  Aki Paint It Black

 8. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

 9. Linux

  Linux think different

  [​IMG]

  Sent from my Samsung S7 using Tapatalk
   
 10. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 11. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

 12. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  E dhimbshme vertete fotografia e mesiperme! Nuk me ben te qaj, megjithate. Inati eshte ndjenja mbizoteruese. Mos valle kjo fotografi do te veje ne loje ndarjen e dhuratave nga Pére Noel dhe pikerisht diten qe njihet si lindja e misherimit te Zotit ne toke? Mos do te thote sa hipokrite dhe e paperfillshme kjo dhurate vis a vis trupave pa jete te femijeve te bombarduar? Ashtu vertete! Jam dakort. Nese cfare shohim e prekim mbi toke eshte ne nje fare menyre nje lloj mirazhi apo shembelltyre e dickaje te imagjinuar apo arkitekturuar ne sfera shpirterore, te padukshme per syrin, atehere do te vinim ne konkluzionin se Plaku i Vitit te Ri (Santa Claus - tani qe po e shoh me vemendje cuditerisht sa e ngjashme duket fjala Santa me Satan) eshte cfare perfaqeson ate FUQI absolute qe e ka ne dore te te dhuroje nje force shpirterore qe nenshtron forcat e natyres, nje inteligjence te pamase, nje talent krijues, nje aftesi per te te dalluar kush eshte kush dhe kush meriton cfare etj. etj. Ne qofte se te gjithe mbi toke jemi misherimi i te njejtit shpirt i cili tashme eshte i individualizuar ne miliarda copeza shpirti, ajo qe eshte e jona dhe e paprekshme eshte pervoja jone dhe rrethanat e jetes qe kane diktuar kete rezultat qe na ben ne te jemi NE. Nje njeri i zgjuar, megjithate, do te jete ne gjendje te kuptoje se Forca me e Madhe Krijuese vjen nga nje burim i vetem i cili ka mbijetuar copetimin e vet qe rezulton nga vdekja. Eshte e vetmja FORCE qe ka mposhtur vdekjen. Si e tille veprimtaria e saj krijuese eshte inteligjente, e ndergjegjshme, bamirese, e drejte dhe e vertete. Ajo ka edhe aftesine te penetroje ne forme valesh ne secilin prej nesh dhe te mbetet si DHURATE e jona nese ajo perkon me vertetesine e jetes tone. Nje shoqja ime poete, poezite noir (te erreta-te dhimbshme-plot revolte) te se ciles nuk pasqyronin jeten e saj reale, gjithmone me linte pershtypjen se ajo ne ate moment frymezimi ne kohe nuk ishte dicka tjeter VECSE nje tub ne te cilin sic futet me presion AJRI i cili ka vetine te nxjerre fillimisht ate qe ka brenda tubit dhe pastaj ne formen me te paster nxjerr vetveten ne forme vargjesh plot ndjenje qe te benin te dridheshe nga koka tek kembet me emocion.

  Kur ka lindur kjo FORCE apo QENIE eshte ceshtje tjeter. Ne nuk jemi ne gjendje, duke njohur kohen te rrjedhe ne forme lineare, te imagjinojme menyren e depertimit te saj ne shekuj. Ndoshta eshte ne lindje e siper! Ndoshta do vite te tjera te linde! Edhe pse e palindur, duke ditur menyren e depertimit te saj, me jep bindjen e thelle se na ka njohur qe ne bark te nenes.

  Kjo FORCE nuk merr pjese ne shfarosje dhe luftra! Kjo force nuk mund dhe nuk duhet te ndryshoje ate qe ka ndodhur, per arsyen e thjeshte se nje ndryshim i vogel, do te ndryshonte gjithcka. Ndoshta edhe deshtimin e lindjes se ASAJ FORCE vete!

  Po, nese me kete Force identifikojme ate qe ne e quajme Babagjyshi, atehere eshte me te vertete keqardhese ta imagjinojme aq te trashe dhe aq perzgjedhes ne dhenien e dhuratave. Sigurisht vendosja e paqes dhe ndalimi i luftrave do te ishte dhurata e tij me e vyer! Por kush eshte ai njeri qe do t'i kerkoje dikujt qe nuk ka bere dhune te beje edhe spastrim te asaj qe eshte produkt i korrupsionit njerezor??!! Ai Babagjysh nuk eshte sherbetor. Nese prezenca e tij ndihet, atehere duhet te cohet nje bythe kur vjen nje KOKE! Kush ben rremujen AI dhe duhet te pastroje!

  KUSH meriton CFARE dhe KUR? Do te deshiroja dhe une t'a dija!

  Eléonoré
   
  Last edited: 19 Dec 2016
 13. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 14. Linux

  Linux think different

 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sa kollaj eshte, kur SHKERDHAPATARUCEVE ju dalin <lot> per FEMIJET ne ALEPPO.
  Kinder-aus-Aleppo.jpg Kinder-aus-Aleppo.jpg Kinder-aus-Aleppo.jpg
   

  Attached Files:

 16. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 17. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

 19. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

 20. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

Shpërndajeni këtë faqe