Filmat me te fundit qe keni pare (84)

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga oneo, 5 Nov 2002.

1. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

kokoshkat, po, por... sa per gjumin... Sikur pak fare te preheri yt kur te kete reklame? :)

(tema)
    si mund te gjej ne internet filma qe i kam pare ne femijeri? Di ndonjeri ndonje stil per t'i gjetur? (vlen edhe per ty kjo pyetje, Tinker)

TinkerBell likes this.
  2. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Unë zakonisht i kërkoj në PrimeWire :) ka aq shumë filma, seriale, filma të vjetër, nga këto të fundit fare.
    Vetëm se janë pa titra...

joetisti_ likes this.
  3. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

falemnderit. Po i gjeta vertet, ne kete adrese disa filma te atehershem, do te qeras me akullore :)
    S'me the..., mund te me zere gjumi gjate reklames se filmit pak te preheri yt, apo do te me hedhesh uje qe te rri zgjuar? :p

Disa filma te 2017-es veshtire se i gjen :(

4. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Une isha shumë e qartë në fakt :p
    Vetëm ato dy kushte i kisha..pa përjashtime fare.

Shpresoj që t'i gjesh aty.. që paska dhe dhuratë në fund. Bonus për mua xP

joetisti_ likes this.
  5. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

Mendon se sa vjen e me te bukur jane filmat, pra sa me te fundit ne kohe aq me te realizuar?

He dhe ti! Pak fare te supi, se nuk gerrhas :p

Eshte nje film "Mumja" i ri 2017-es, apo e kam lexuar gabim dhe eshte ai i vjetri me mbretin "Akrep"? E, Tinker?

6. gurax

gurax Pan ignoramus

Snowpiercer

Duhet pak stomak per te perpunuar violencen.

7. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Mumja, besoj se thua për filmin më të fundit të Tom Cruise, ''The Mummy". Sa di unë, ky filmi nuk është trasmetuar akoma, prit dhe içik :)
    Ky Akrep nuk më thotë gjë : /

P.s Nuk më pëlqen roli i jastëkut :p

joetisti_ likes this.
  8. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

Atehere e paskam lexuar mire. Po ne internet, ndoshta piratisht, gjithcka gjendet :p Gjithsesi sapo te jepet, ma dergo pak link, te lutem!
    Se eshte nje film pak me i hershem me titull te perafert "mumja" (me ndonje shtese a ku ta di), qe ka simbolike mbretin akrep. S'te thoka gje, s'do ta kesh pare.

Epo mire, s'do te fle, meqe s'kam jastek :p, por kokoshkat jane gati, t'u hedh edhe kripe? :)

9. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Ta çoj unë linkun :)

Pjesës tënde, po. Unë i ha dhe me karamel dhe çokollatë xP

joetisti_ likes this.
  10. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

po ti, me the per kokoshka, apo per torte? :)

Edhe te ndonje filmi te 2017-es qe gjendet, me dergo link mundesisht. Te jete i ndonje filmi vertet te bukur, qe ty te ka pelqyer. Do te te jem shume mirenjohes! :)

Une filmin se kam pare akoma (vazhdimin), sepse po te pres ty. Ndryshe do ta kisha pare :D

TinkerBell likes this.
  11. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Hahaha, as nuk prisja gjë tjetër :p
    Ndaj, s'duhet treguar fare filma ty, se shikon vetëm 5 minutat e para.

Kokoshkat me choko të bëjnë të hash dhe gishtat pastaj. Duhet t'i provosh

joetisti_ likes this.
  12. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

eh, e kam kete te mete :p Por kur merr disa pika info nga ti, sikur te vjen deshira ta shohesh menjehere :)
    A thua te me vije aq shume zili nga kokoshkat me cokollate sa te lepij gishtat e tu? :p

Meqe jemi te tema e filmave, mendon se nje film eshte pretekst i mire per te ngrene e per te pire e madje per te bere shaka dhe bisede me dike, ndonese mund te jete film qe mezi pritej te dilte?

TinkerBell likes this.
  13. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Është :) siç po bëjm dhe ne këtu.
    E bërëm chit chat fare xP

P.s Mos më bëj t'i thyej rregullat më.

joetisti_ likes this.
  14. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

kohet e fundit fundit fare, kam bere pushim, por kohet e fundit jo shume larg nga kohet e fundit fundit fare qe kam bere pushim, kam pare: Cell

15. Linux

Linux think different

T2 Trainspotting

joetisti_ likes this.
  16. Mystique

Mystique Larg Anëtar i Shtabit

Lego ninjago

17. Aki

Aki Paint It Black

Nuk eshte tamam filmi findit, po do spikasja Mother. Po shoh qe kritikat jane te ndara me dysh, por po shoh dhe qe vleresohet nga shume, ndersa mua mu duk si ato pikturat e artit modern qe kane vetem nje ngjyre me nje pike ne mes e shiten me miliona dollare se kane domethenie te thelle. Dmth per mua Mother ishte Darren Aronofsky qe ishte filozofuar se ka marre oskar e e te beje nje film te koklavitur e artistik qe ne fund as vete nuk i kish dalur per fije. Nese ka dikush qe e ka pare e pelqyer mundesisht te me iluminoje se ku qendron e bukura e ketij filmit (pervec jennifer lawrence dhe javier bardem qe jane pro ne punen e tyre).

18. Airbourne

Airbourne Papirus rex

Lawrence plays a deadly Russian spy who doesn't know who to trust to in the adaptation of Jason Matthews' novel.

A new trailer for Jennifer Lawrence's upcoming film RED Sparrow has been released for viewing pleasure. It highlights her character Dominika Egorova, who is recruited to become a Sparrow, showing the hard training.

Her mission is to expose CIA agent Nathaniel Nash, the American mole in Russia played by .......but things get complicated as she apparently falls for him. "You belong to them. They will never let it go," someone tells Dominika, to which she responds, "I'll find a way."

Meanwhile, JEREMY IRONS(GRANDE si PERHERE) General Vladimir Andreievich Korchnoi tells Dominika that her only problem is that she has a soul. Another is heard saying that Dominika should be eliminated if she is compromised.

According to the official synopsis, Dominika Egorova is many things. A devoted daughter determined to protect her mother at all costs. A prima ballerina whose ferocity has pushed her body and mind to the absolute limit. A master of seductive and manipulative combat.

When she suffers a career-ending injury, Dominika and her mother are facing a bleak and uncertain future. That is why she finds herself manipulated into becoming the newest recruit for Sparrow School, a secret intelligence service that trains exceptional young people like her to use their bodies and minds as weapons.

After enduring the perverse and sadistic training process, she emerges as the most dangerous Sparrow the program has ever produced. Dominika must now reconcile the person she was with the power she now commands, with her own life and everyone she cares about at risk, including an American CIA agent who tries to convince her he is the only person she can trust.

Kritika(per rolet e luajtura).....

Again, almost all of the actors do their absolute best to overcome a leaden script and sick direction. Joel Edgerton, who hasn’t been bad in a film yet, tries to make his CIA agent something more than he’s given. Jeremy Irons, barely bothering to hide his English accent, is such a strong actor that it makes you wish he had better roles at this point in his career. Matthias Schoenaerts, as Dominika’s uncle, is expertly smarmy and evil – channeling Mads Mikkelsen. Ciaran Hinds, Charlotte Rampling, Mary Louise Parker and Bill Camp all do what they can with extraordinarily thankless roles.

PS: ato negativet e filmit nuk tregohen se .....revoltohen caubojsit me flamur skiponjash.
    Pjesa apo THENIA me e BUKUR e filmit: perse femrat ruse jane kaq SEXY(PSE) ndersa meshkujt sakater- Stephanie Boucher.....dhe e perplasen me ....kerr apo kamion.
    Perfundimi i filmit: fituan te <miret>,ndersa te KEQINJTE i vrane.....qe thua ti.
    jennifer-lawrence-s-soul-is-her-weakness-new-red-sparrow-trailer.jpg tumblr_o13ympdhus1ryy3v5o1_1280.jpg

Last edited: 1 Apr 2018

Shpërndajeni këtë faqe